Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hotpoint-Ariston LFF 8M121 CX - Wycie zmywarki po pobraniu wody

witian 07 Dec 2016 20:02 1638 5
 • #1
  witian
  Level 9  
  Witam.
  Mam problem ze zmywarką Hotpoint-Ariston LFF 8M121 CX zmywarka włącza się słychać pobieranie wody. Następnie po pobraniu wody słychać przełączenie się kolejnego trybu i zaczyna się buczenie zmywarki. Słychać, że chce nadal pracować lecz dla bezpieczeństwa ją wyłączyłem.

  Po wlaniu trochę wody do miejsca odpływu i włączeniu jej ponownie zaczyna działać normalnie, lecz gdy wyleje się woda po skończeniu mycia, i nastawię na nowo program myjący ponownie wyje. Jednak nie wiem czy od razu oddawać na gwarancję czy jest jakaś szansa, że sam mogę to naprawić? Dodam, że zmywarkę kupiłem w grudniu zeszłego roku.
 • #2
  vodiczka
  Level 43  
  Skoro masz gwarancję to nie baw się w Zosię-Samosię. :)
 • #3
  witian
  Level 9  
  Witajcie dziś zadzwoniłem do serwisu gwarancyjnego i normalnie myślałem że nie wytrzymam. Pani spec mechanik na łączu zapytała co się dzieje więc powiedziałem że zmywarka po załączeniu programu wyje jak szalona a ona na to że to na pewno przewód gumowy aqua stop i że tego gwarancja nie obejmuje i że abym sobie sam wymienił bo jak przyjadą i to stwierdzą to będę musiał zapłacić. to ja jej powiedziałem że to absurdalne bo aby wymienić ten kabel muszę się dostać do środka zmywarki co wiąże się z utratą gwarancji. Podała mi numer do serwisu, zadzwoniłem i Pan serwisant powiedział abym sobie posprawdzał sitka itp to zrobiłem to co mi kazał i powiedział ze to jest chore że niby gwarancja ma nie obiąć tego przewodu. nagram film i postaram się go wstawić może ktoś z was będzie w stanie coś więcej powiedzieć na ten temat niż pseudo serwisantka przez telefon.

  Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:  Dodano po 2 [minuty]:

  na filmiku nie słychać jak syczy pobierana woda ale pobiera ją normalnie
 • #4
  vodiczka
  Level 43  
  witian wrote:
  ona na to że to na pewno przewód gumowy aqua stop i że tego gwarancja nie obejmuje i że abym sobie sam wymienił bo jak przyjadą i to stwierdzą to będę musiał zapłacić
  Masz kartę gwarancyjną to przeczytaj czy aqua stop jest wyłączone z gwarancji. Przecież to integralna część pralki, w dodatku pracująca pod napięciem. Jeżeli jednak faktycznie jest wyłączony to pozostaje skarga do urzędu ochrony konsumenta.
  Możesz też upewnić się dzwoniąc bezpośrednio do producenta.
  Dziś uruchomiłem Indesit DSR57M19 (ten sam producent) ciekawe jak długo pochodzi :?:
  Też mam agua stop, moja gwarancja nie wyklucza tego elementu.
 • #5
  witian
  Level 9  
  witajcie dziś był u mnie Pan z serwisu gwarancyjnego wymienił pompę myjącą przyczyną było używanie kostek do zmywarek ponoć po kostkach gromadzi się osad (taki piaskowy) i to w moim przypadku zabiło pompę. Serwisant zalecił stosowanie proszku albo żelu.
 • #6
  vodiczka
  Level 43  
  witian wrote:
  myjącą przyczyną było używanie kostek do zmywarek ponoć po kostkach gromadzi się osad (taki piaskowy) i to w moim przypadku zabiło pompę.
  Baju, baj. Może i są jakieś gówniane kostki z nierozpuszczalnymi domieszkami ale normalne kostki to sprasowany proszek, który rozpuszcza się w 100%.
  Po drugie, po to w zmywarce jest filtr z gęstą siatką aby cząstki stałe nie przedostały się na pompę.
  Jeżeli wyła pompa to prawdopodobnie puściło uszczelnienie i woda przedostała się na łożysko.