Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg M2450DM - Monitor się nie włącza

Janek0628 07 Gru 2016 20:22 681 10
  • #1 07 Gru 2016 20:22
    Janek0628
    Poziom 1  

Jak monitor jest ciągle włączony to wszystko jest ok. Tylko jak się go wyłączy samemu lub sam się wyłączy po 15 minutach, to potem nie można go włączyć. Trzeba odczekać wtedy godzinę lub 2 albo i dłużej i wtedy znowu działa. Zasilanie działa, tylko nie ma obrazu, dźwięk w telewizji również działa. Ostatnio nawet jak się włączył to był przyciemniony obraz po rogach. W czym jest problem i czy finansowo będzie się opłacać naprawiać?

0 10
  • #2 07 Gru 2016 22:42
    _jta_
    Specjalista elektronik

A próbowałeś go w takiej sytuacji odłączyć na kilkanaście sekund od sieci?

0
  • #3 07 Gru 2016 22:55
    PPK
    Poziom 26  

Co prawda nie monitor ale ....telewizor LG M2450D. Podświetlanie matrycy - LED driver, taka mała płytka. Gdzieś miałem service manual, poszukam jak by cie interesował. O ile dobrze pamiętam, winne były elektrolity.

0
  • #4 28 Lip 2017 09:17
    grandes74
    Poziom 2  

Witam, mam identyczny problem, jest jakieś rozwiązanie? Byłem w pobliskim serwisie i nie chcieli się podjąć naprawy,

0
  • #6 28 Lip 2017 20:34
    grandes74
    Poziom 2  

Nie podświetla się gdy się go wyłączy i włączy po dłuższym użytkowaniu, blysniecie i nic poza. Obraz jest wyświetlany, 2- 3 razy zdarzyło się że podświetlona była tylko środkowa część ekranu. Po dłuższym postoju , kilkugodzinnym wszystko dziala normalnie.

0
  • #7 28 Lip 2017 20:36
    PPK
    Poziom 26  

No to jak wyżej. Czy mówimy o tym samym typie monitora ?

0
  • #10 28 Lip 2017 21:20
    grandes74
    Poziom 2  

W serwisie sugerował że to moga być diody, bo elektronika niby nie wykazała żadnych odchyłek, a w tak małych TV to się nie oplaca naprawa. Drogi byłby koszt?

0
  • #11 01 Sie 2017 13:34
    _jta_
    Specjalista elektronik

U mnie wysiadła mały telewizor z ekranem LCD, nie włączał się; doczytałem się, że częstą przyczyną są diody, sprawdziłem, było zwarcie. Chyba za 5zł kupiłem 5 diod, wymieniłem wszystkie (były równoważnego typu, ale nie identyczne, a w układzie były połączone równolegle - takie łączenie nawet minimalnie różniących się diod zwykle szybko powoduje ich uszkodzenie), i działa. Wydałem te 5zł, plus czas poświęcony na to wszystko - demontaż i montaż płytki, jazda do sklepu na drugim końcu Warszawy (metrem)...

2