Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 4S - kłopot z aktywacją telefonu - NIEUCZCIWY SPRZEDAWCA

07 Gru 2016 20:23 1455 26
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Oddaj telefon na allegro. Masz takiego prawo.
  • Poziom 26  
    Zawsze masz prawo odstąpić od umowy w sytuacji gdy towar jest niezgodny z opisem i deklaracją. Niemniej od strony prawnej sprawa zakupu telefonu od osoby prywatnej z pewnością wygląda inaczej niż kupno od firmy dlatego polecam się skonsultować z rzecznikiem konsumenta. Trzeba się również uzbroić w cierpliwość.
  • Poziom 21  
    Teraz się już poprawił w opisie na Allegro:
    Cytat:
    Telefon w stanie idealnym bez jakich kolwiek blokad icloud.
  • Użytkownik obserwowany
    Jeżeli masz szczęście i jest pl simlock to play albo orange.
    Zalecam zakup usługi sprawdzenia simlocka w iphone na allegro wtedy będziesz wiedział na jaka sieć jest simlock i będzie można coś więcej powiedzieć
  • Poziom 19  
    Z tego co mi wiadomo to tylko orange w Polsce wciska jeszcze telefony z simlockiem. Facet ewidentnie chciał się pozbyć wadliwego telefonu dlatego nie dojdziesz z nim teraz do porozumienia bo będzie szedł w zaparte. Faktycznie mogłeś sprawdzić tel przy kurierze. Możesz zdjąć simlocka, ja płaciłem ok 70 zł za iphona 4. Na Twoim miejscu bym tego jednak nie robił i czekał aż się wyjaśni spór przez allegro.
  • Admin grupy GSM
    ElektronicznyMichal napisał:
    Możesz zdjąć simlocka, ja płaciłem ok 70 zł za iphona 4

Kolego cena simlocka w iphonach czasem sięga kilkuset złotych (zależy od sieci)

Zgłoś do allegro oraz na policję gdyż takich cwaniaczków trzeba uczyć rozumu.
  • Poziom 9  
    Nie kupuję rzeczy na Allegro, preferuję sprawdzone sklepy internetowe (zazwyczaj duże siedzi międzynarodowe), ale z tego co pamiętam to na Allegro można było kiedyś założyć spór (czy jakoś tak to się nazywało) i w tym udział bierze też pracownik Allegro.

Teraz chyba wszystkie karty trzeba rejestrować :( ale może jest tutaj ktoś kto ma z tym na co dzień do czynienia.

Co do sprawdzenia przy kurierze tak jak ktoś tutaj napisał to wcale nie jest takie proste, często kurierzy nie chcą tego robić jeśli nie było wykupionej takiej usługi, chociażby z tego względu że mają obecnie bardzo dużo przesyłek i brak czasu na takie "zabawy"
  • Poziom 31  
    Krawczyk-17 napisał:
    Dowiedziałem się przed chwilą - jest to sieć Polski Orange, chociaż jedyny plus w tym bagnie.

Z racji tego czy jak kupie sobie dzisiaj starter, to musze rejestrować numer żeby aktywować tego iPhone? Czy bez zarejestrowanego numeru w Orange da się odpalić ten telefon?

Apple nie sprawdza czy karta jest aktywna. Nawet na nie zarejestrowanej karcie iphona mozesz aktywowac wazne zeby byl podpiety pod siec wifi.
  • Poziom 27  
    archi3 napisał:
    Apple nie sprawdza czy karta jest aktywna. Nawet na nie zarejestrowanej karcie iphona mozesz aktywowac wazne zeby byl podpiety pod siec wifi.

Tylko co po aktywacji jak z kartą play i tak działał nie będzie.

Zgłosić na policję, w opisie jest jasno i wyraźnie że telefon nie ma żadnych blokad.
    Allegro zapewne umyje ręce od jakiejkolwiek odpowiedzialności.
  • Poziom 9  
    Jeśli kupiłeś przedmiot od firmy to w zasadzie już wygrałeś.
    Ponieważ kupiłeś produkt z wadą uniemożliwiającą Ci jego używanie, za wady ukryte odpowiada sprzedający.
    Pomimo iż to zaledwie 300 zł zgłoś sprawę do sprzedawcy ale na piśmie o odstąpieniu od sprzedaży z przyczyn wyżej opisanych.
    Polecony z potwierdzeniem odbioru.
    W piśmie zażądaj zwrotu wszystkich kosztów,również kosztów odesłania przedmiotu, ponieważ zostałeś najnormalniej w świecie oszukany.
    Oraz co ważne zgłoś sprawę do rzecznika praw konsumenta.
    Pamiętaj wszystko na piśmie z potwierdzeniem nadania.
  • Administator HydePark
    hubertkoncki napisał:
    Polecony z potwierdzeniem odbioru.
    W piśmie zażądaj zwrotu wszystkich kosztów,również kosztów odesłania przedmiotu, ponieważ zostałeś najnormalniej w świecie oszukany.
    Oraz co ważne zgłoś sprawę do rzecznika praw konsumenta.
    Pamiętaj wszystko na piśmie z potwierdzeniem nadania.

No i co dalej?
    Jak udowodnisz, że odesłałeś telefon a nie ziemniaka?
    Sprzedawca powie, że owszem otrzymał od ciebie paczkę ale nie było w niej żadnej informacji tylko kartofel, bo pewnie chciałeś mu zrobić głupi żart.

Niestety po ostatnich moich doświadczeniach, widzę, że oszukiwać na Allegro jest bardzo łatwo, trzeba tylko mieć odpowiednio wysoki poziom bezczelności.

Próbuję odzyskać pieniądze za płytę główną do laptopa, od 28.10.2016.
    Policja mi prosto w oczy mówi (byłem dwa razy), że skoro towar otrzymałem (nie ważne że niesprawny) to nie zostałem oszukany i mogę tylko założyć sprawę cywilną. Co w końcu będę musiał zrobić.

Sugerowali też, tak jak wspomniałeś, żeby odesłać towar z informacją od odstąpieniu od umowy. Na mój argument o tym, że sprzedawca może się wyprzeć, że w paczce był odsyłany przeze mnie towar, nie bardzo umieli odpowiedzieć.

Zadzwoń sobie na infolinie UOKiK'u, obśmiejesz się. Niezależnie czy wybierzesz 1, czy 2, na końcu usłyszysz: "sorry, ale nie pomagamy w takich przypadkach". Ręce opadają. A interwencja pracownika Allegro, polega na poinformowaniu sprzedawcy, że mam prawo do skorzystania z gwarancji, oraz na pytaniu (po miesiącu) na jakim etapie jest dyskusja (bo to już nie jest spór, chyba źle wyglądało). Udało mi się wyprosić blokadę konta sprzedawcy, ale jakoś nie zrobiło to na nim wrażenia.

Szczerze Ci życzę powodzenia, w dochodzeniu swoich praw.

Pozdrawiam.
    CMS
  • Użytkownik obserwowany
    CMS i po co to napisałeś?
    To tyko utwierdzi oszustów z allegro czytających ten post że są bezkarni....
  • Administator HydePark
    Po to, że już za chwilę dowiedzą się, też, że...

No właśnie została mi sprawa cywilna. Z tego co się dowiedziałem, muszę najpierw wpłacić wadium w wysokości ok. 400PLN, czyli mniej więcej wartość płyty. Koszty, te, jak i koszty rozprawy pokryje pozwany, a to już będzie znacznie bardziej bolesne niż zwrot pieniędzy za sam towar. Problem tylko w tym, że trzeba wyłożyć własną kasę i uzbroić się w cierpliwość.
    Chociaż dokumentacji, mam tyle, że powinno pójść dość szybko.
  • Poziom 9  
    Pozostaje jeszcze sąd elektroniczny w Lublinie.
    W sprawie niezapłaconej FV po 3 miesiącach miałem prawomocny wyrok.
    Sądy "klasyczne" są szybkie jak PKP, nie polecam.
  • Admin grupy GSM
    Oszustom nie należy odpuszczać, osobiście też zostałem oszukany, ale nie podarowałem i po 8 miesiącach zapadł wyrok. Sprawca oszustwa (280zł) dostał pół roku w zawieszeniu na 2 lata oraz pokrył wszelkie koszty sądowe a ja odzyskałem pieniądze z nawiązką.

Nie odpuszczaj bo teraz Ty a zaraz będą następni.
  • Moderator Samochody
    CMS napisał:
    Po to, że już za chwilę dowiedzą się, też, że...

No właśnie została mi sprawa cywilna. Z tego co się dowiedziałem, muszę najpierw wpłacić wadium w wysokości ok. 400PLN, czyli mniej więcej wartość płyty. Koszty, te, jak i koszty rozprawy pokryje pozwany, a to już będzie znacznie bardziej bolesne niż zwrot pieniędzy za sam towar. Problem tylko w tym, że trzeba wyłożyć własną kasę i uzbroić się w cierpliwość.
    Chociaż dokumentacji, mam tyle, że powinno pójść dość szybko.

Marcin, ale jak wykażesz że dostałeś uszkodzoną płytę, nie zaś sam ją uszkodziłeś? Zakupy na allegro niestety to do siebie mają - trzeba patrzeć od kogo i co się kupuje. Szczególnie w dorobek konta - jesli to jedno z kilku kont tego samego gościa, bądź komentarze wprost sugerują "trudnego kontrahenta", to lepiej sobie odpuścić, pomimo atrakcyjności oferty.
    hubertkoncki napisał:
    Pozostaje jeszcze sąd elektroniczny w Lublinie.
    W sprawie niezapłaconej FV po 3 miesiącach miałem prawomocny wyrok.
    Sądy "klasyczne" są szybkie jak PKP, nie polecam.

Weź idź doradzaj gdzie indziej. Nie zapłacona faktura, to nie zapłacona faktura, a tu masz zupełnie co innego. Jak wykażesz w postępowaniu elektronicznym że racja jest po Twojej stronie? Nie wykażesz, dlatego ten sąd "załatwia" tylko sprawy płatności itp.

Dodano po 1 [minuty]:

tino2003 napisał:
    Oszustom nie należy odpuszczać, osobiście też zostałem oszukany, ale nie podarowałem i po 8 miesiącach zapadł wyrok. Sprawca oszustwa (280zł) dostał pół roku w zawieszeniu na 2 lata oraz pokrył wszelkie koszty sądowe a ja odzyskałem pieniądze z nawiązką.
    No to Ci się udało, że konto użytkownika nie należało do bezdomnego bezrobotnego, z którego nawet nerek byś nie sprzedał, bądź nie było kontem zarejestrowanym "na słupa", z anonimowym kontem bankowym.
  • Admin grupy GSM
    robokop napisał:
    Marcin, ale jak wykażesz że dostałeś uszkodzoną płytę, nie zaś sam ją uszkodziłeś?
    robokop napisał:
    No to Ci się udało, że konto użytkownika nie należało do bezdomnego bezrobotnego

Co chcesz przez to powiedzieć, że nie warto oszustów ścigać? Tylko machnąć ręką?
  • Moderator Samochody
    CMS napisał:
    Niestety po ostatnich moich doświadczeniach, widzę, że oszukiwać na Allegro jest bardzo łatwo, trzeba tylko mieć odpowiednio wysoki poziom bezczelności.
    A wiesz że tu masz 100% racji? I nawet specjalnie ukrywać się nie musisz. Konto na allegro rejestrujesz na bezrobotnego Zenka z pobliskiej wsi, bądź pierwszego lepszego bezdomnego, byleby adres do korespondencji podał. Konto bankowe ?http://www.najlepszekonto.pl/anonimowe-konto-bankowe
    Konto e-mail, w opcji nie do wytropienia nadawcy? Nic prostszego.

Dodano po 4 [minuty]:

tino2003 napisał:
    Co chcesz przez to powiedzieć, że nie warto oszustów ścigać? Tylko machnąć ręką?

Wystarczy nie dać się oszukać - tak jak napisałem dwa posty wyżej - nie podejmować tematów, które budzą niepokój. A ścigać? No napisz mi proszę jak udowodnić przed sądem że dostałem już uszkodzoną motherboard, a nie uszkodziłem jej sam przy montażu/uruchamianiu, a teraz próbuję wyłudzić zwrot pieniędzy? Sądu przecież nie było ani przy otwieraniu paczki z allegro, ani przy instalacji podzespołu.
  • Admin grupy GSM
    robokop napisał:
    Wystarczy nie dać się oszukać

Tu już mleko się rozlało.

robokop napisał:
    No napisz mi proszę jak udowodnić przed sądem że dostałem już uszkodzoną motherboard

Jaka reklamacja z tytułu uszkodzenia? Telefon ma blokadę a udowodnienie tego w przypadku apple nie stanowi żadnego problemu.

Kupno na allegro jak i innych portalach to osobny temat gdzie można wypisać podstawowe zasady bezpieczeństwa a i tak zawsze trafi się większy cwaniak, kolega został oszukany i zachęcam go aby walczył o swoje.
  • Poziom 33  
    Tak czytam czytam, i o ile simlock nie jest taki drogi zastanawiam się czy nie będzie miał konta icloud... bo wtedy byłby schody....