Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowne tylne drzwi w Citroenie C4 silnik 1,4 benzyna

07 Gru 2016 21:50 2799 1
 • Poziom 7  
  Witam,
  Mam zablokowane lewe tylne drzwi w Citroenie C4. Drzwi nie dają się otworzyć od środka klamką , ani od zewnątrz. Przy zamykaniu i otwieraniu pilotem samochodu słychać tylko działające zamki w sprawnych drzwiach, a w zablokowanych cisza.
  Przy zamkniętych drzwiach nie da się ściągnąć tapicerki z drzwi bez jej uszkodzenia, żebym mógł dostać się do zamka. Czy ktoś poradzi mi jak otworzyć zablokowane drzwi lub ściągnąć tapicerkę bez jej uszkodzenia.
 • Poziom 7  
  Tapicerkę można zdemontować, należy rozkręcić wszystkie wkręty od czoła.
  Nie da się rozkręcić tylko jednego w prawym górnym rogu, który jest przykręcany od boku. Wkręt ten jest przykręcany do zaczepu plastikowego w drzwiach i żeby zdemontować tapicerkę przy zamkniętych drzwiach, to należy lekko odciągnąć tapicerkę i przekręcić ją o 90 stopni. wtedy wyjdzie plastikowy zaczep.
  Zamek jest zgrzany i należy go rozerwać, a gdy oderwiemy silniczek zamykania to wtedy pociągniemy za linkę i drzwi się otworzą.
  Trzeba oczywiście mieć nowy zamek bo zdemontowany jest do wyrzucenia. Po ściągnięciu tapicerki i odchyleniu gumy ochronnej, da się odczytać model zamka.