Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Samsung GE89MST- nie wyłącza się poprawnie

Ćwiara 08 Gru 2016 07:34 822 4
 • #1 08 Gru 2016 07:34
  Ćwiara
  Poziom 12  

  Zauważyłem, że kuchenka mikrofalowa Samsung GE89MST od pewnego czasu nie zawsze się wyłącza, tzn. wygląda to tak - gdy czas podgrzewania się skończy kuchenka wyłącza się automatycznie, lecz gdy wyjmuję potrawę i zamykam drzwiczki kuchenka włącza się sama (zaczyna obracać się talerz) pomimo iż licznik czasu nie odmierza jego upływu.

  Sprawdzałem, to "błędne podgrzewanie" jest nieaktywne, to znaczy potrawa nie podgrzewa się, choć talerz obraca się, wentylator działa, a światło się świeci.

  Co może być powodem takiego zachowania? Wyłącznik przy drzwiczkach? Zauważyłem, że jak mikrofalówka działa względnie dobrze (tzn. nie występuje samoczynnie zjawisko powyżej opisane), to gdy poruszam lekko drzwiczkami zdarza się, że mikrofala na chwilę zadziała samoczynnie (bez ustawiania czasu), tylko dlaczego wyłącznik przy drzwiczkach miałby aktywować takie anomalia..?

  0 4
 • #2 08 Gru 2016 11:08
  jaszczur1111
  Poziom 33  

  To będzie kwestia niewielkiego wyrobienia mechaniki drzwi. Trzeba prześledzić po otwarciu obudowy co nie 'sztymuje'. Oczywiście wyłączniki drzwiowe (3szt) mają przedziwne działanie, włącznie z robieniem zwarcia. Wszystko w celu zabezpieczenia przed mikrofalami. Na wszelki wypadek zdejmij jeden konektor z trafa po stronie zasilania.

  1
 • #3 08 Gru 2016 14:18
  Ćwiara
  Poziom 12  

  Dziękuję za odpowiedź. To aż tyle wyłączników tam jest..rozumiem, że każdy odpowiada za coś innego i prawdopodobnie któryś z nich trochę niedomaga (na wskutek zużycia lub z powodu niepoprawnej pracy z drzwiczkami)?

  Zdjąć konektor z trafa..w jakim celu? Jak będę sprawdzał, który wyłącznik szwankuje?

  0
 • #5 27 Sty 2017 16:33
  Ćwiara
  Poziom 12  

  jaszczur1111 napisał:
  To będzie kwestia niewielkiego wyrobienia mechaniki drzwi. Trzeba prześledzić po otwarciu obudowy co nie 'sztymuje'. Oczywiście wyłączniki drzwiowe (3szt) mają przedziwne działanie, włącznie z robieniem zwarcia. Wszystko w celu zabezpieczenia przed mikrofalami.


  Wygląda na to, że zawiesza się (klei) jakiś przekaźnik..
  Gdyby to była wina któregoś z wyłączników drzwi, to działanie mikrofalówki dałoby się zatrzymać wciskając przycisk STOP, a niestety się nie da. Pomaga jednak (choć nie za każdym razem) walnięcie dłonią w obudowę...

  0