Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Samsung GE89MST- nie wyłącza się poprawnie

08 Gru 2016 07:34 1716 4
 • Poziom 12  
  Zauważyłem, że kuchenka mikrofalowa Samsung GE89MST od pewnego czasu nie zawsze się wyłącza, tzn. wygląda to tak - gdy czas podgrzewania się skończy kuchenka wyłącza się automatycznie, lecz gdy wyjmuję potrawę i zamykam drzwiczki kuchenka włącza się sama (zaczyna obracać się talerz) pomimo iż licznik czasu nie odmierza jego upływu.

  Sprawdzałem, to "błędne podgrzewanie" jest nieaktywne, to znaczy potrawa nie podgrzewa się, choć talerz obraca się, wentylator działa, a światło się świeci.

  Co może być powodem takiego zachowania? Wyłącznik przy drzwiczkach? Zauważyłem, że jak mikrofalówka działa względnie dobrze (tzn. nie występuje samoczynnie zjawisko powyżej opisane), to gdy poruszam lekko drzwiczkami zdarza się, że mikrofala na chwilę zadziała samoczynnie (bez ustawiania czasu), tylko dlaczego wyłącznik przy drzwiczkach miałby aktywować takie anomalia..?
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Poziom 33  
  To będzie kwestia niewielkiego wyrobienia mechaniki drzwi. Trzeba prześledzić po otwarciu obudowy co nie 'sztymuje'. Oczywiście wyłączniki drzwiowe (3szt) mają przedziwne działanie, włącznie z robieniem zwarcia. Wszystko w celu zabezpieczenia przed mikrofalami. Na wszelki wypadek zdejmij jeden konektor z trafa po stronie zasilania.
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Poziom 12  
  Dziękuję za odpowiedź. To aż tyle wyłączników tam jest..rozumiem, że każdy odpowiada za coś innego i prawdopodobnie któryś z nich trochę niedomaga (na wskutek zużycia lub z powodu niepoprawnej pracy z drzwiczkami)?

  Zdjąć konektor z trafa..w jakim celu? Jak będę sprawdzał, który wyłącznik szwankuje?
 • Poziom 12  
  jaszczur1111 napisał:
  To będzie kwestia niewielkiego wyrobienia mechaniki drzwi. Trzeba prześledzić po otwarciu obudowy co nie 'sztymuje'. Oczywiście wyłączniki drzwiowe (3szt) mają przedziwne działanie, włącznie z robieniem zwarcia. Wszystko w celu zabezpieczenia przed mikrofalami.


  Wygląda na to, że zawiesza się (klei) jakiś przekaźnik..
  Gdyby to była wina któregoś z wyłączników drzwi, to działanie mikrofalówki dałoby się zatrzymać wciskając przycisk STOP, a niestety się nie da. Pomaga jednak (choć nie za każdym razem) walnięcie dłonią w obudowę...