Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane I 1.9 dTi 80KM - Odpala, brak komunikacji z komputerem

08 Gru 2016 10:29 930 9
  • Poziom 9  
    Jak w temacie Renault Megane I Classic Lift 1.9 dTi 80 KM 2001 r. auto jeździ w trybie awaryjnym świeci kontrolka od świec żarowych niema mocy trzech mechaników i ten sam problem brak połączenia z komputerem.
    Potrzebny schemat komputera Bosch z dwoma kostkami jedna długa druga krótka lub ewentualnie rozpiska pinów które są odpowiedzialne za diagnostykę. Połączenie z ABS jest.
    Na zdjęciu ten własnie komputer.
  • Poziom 35  
    http://www.transpondery.com/pinout_guides/vag-edc15-pinout.html
    Brak komunikacji może być spowodowany zwarciem na linii K, jest ona podłączona nie tylko do ECU, równolegle może być podłączona do innego osprzętu a nawet radia, uszkodzenie któregoś z podłączonych urządzeń i/lub zwarcie w dowolnym miejscu linii K powoduje brak komunikacji.
  • Poziom 43  
    sewiolo napisał:
    trzech mechaników i ten sam problem brak połączenia z komputerem.
    Potrzebny schemat komputera Bosch z dwoma kostkami jedna długa druga krótka lub ewentualnie rozpiska pinów które są odpowiedzialne za diagnostykę. Połączenie z ABS jest.
    Na zdjęciu ten własnie komputer.

Ale to jest sprawa elektryków którzy będą to autko naprawiać.
  • Poziom 9  
    A.Gieronimo bardzo dziękuje własnie o to mi chodziło będę mógł sprawdzić wiązkę bo do mechanika dostać się można dopiero w styczniu wielkie dzięki za pomoc zamykam temat
  • Poziom 32  
    Aby było zrozumiałe -- chcesz znać trasę przewodu od pinu 7 gniazda DLC do odpowiedniego pinu bloku wtrysku, gdzie jest linia K?
  • Poziom 9  
    Bieda z nędzą raczej drogę przewodu do gniazda diagnostycznego lini K, jestem w trakcie sprawdzania wiązki pod względem zwarć przetarć itp. aby przywrócic komunikacje z komputerem
  • Poziom 12  
    obstawiam ze usunięte jest immo i odcięty pin komunikacyjny, kontrolka z immo w ogóle mruga ?
  • Poziom 9  
    Kontrolka miga w maju nie było problemu z połączeniem się do komputera a może bo nie pamiętam czy juz wtedy miałem założone radio nie oryginalne Alpine i musze wypjąć je i sprawdzić połączenie do kompa może to radio zakłóca połączenie ?
  • Poziom 9  
    Wiązka została wyjęta sprawdzona i okazało się, jeden kabel plusowy od kompa zaśniedziały aż była przerwa w obwodzie dwa kabelki dziwnie porozrywane wstawione w tych miejscach nowe kable wlutowane i dzisiaj pora na diagnostykę jadę na kompa bo auto nadal niema mocy mam nadzieje że teraz będzie można połączyć się z komputerem później napisze co wyszło po diagnostyce
  • Poziom 9  
    Witam
    Autko połączyło się bez problemu z kompem i znalazła się przyczyna uszkodzony wtryskiwacz sterujący ten z kabelkiem i kostką na dwa piny, teraz czeka mnie walka z tym wtryskiwaczem żeby go wyjąć a nie urwać zamówiony już nowy.
    Usterka znaleziona więc można spokojnie zamknąć ten temat.