Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Niszczarka Seciuro P36 zatrzymuje się po włożeniu kartki

arkadiusz71 08 Dec 2016 14:17 1131 7
 • #1
  arkadiusz71
  Level 10  
  Witam, Niszczarka seciuro P36 zatrzymuje się po włożeniu kartki do zniszczenia. Fotodiody tak jakby działały odwrotnie. Urządzenie powinno się uruchomić gdy zobaczy w świetle kartkę a tu odwrotnie zatrzymuje się. Czy ktoś może doradzić co zrobić. czy wymiana pary nadawczej i odbiorczej diody.
 • #2
  Mirek99
  Level 22  
  Nie rozumiem Twego opisu problemu. Niszczarka jest podłączona do sieci i oczywiście noże nie pracują. Wkładasz kartkę papieru uruchamia się cięcie i stop - czy tak ?.
 • #3
  arkadiusz71
  Level 10  
  No niestety nie do końca, po włączeniu przyciskiem power urządzenie powinno przez około 5 sekund obracać nożami i się wyłączyć do stanu czuwania, (czekać na włożenie kartki) fotodiody powinny zadziałać przy włożeniu w szczelinę kartki uruchamiając noże. A jest tak że: włączasz urządzenie cały czas pracuje i by tak chodziło pewnie z godzinę albo lepiej, a jak chcesz włożyć kartkę to się zatrzymuje i sygnalizuje zacięcie. Dopóki nie przerwie się widoczności diody nadawczej z odbiorczą noże się obracają i bokiem można niszczyć kartki. a jak tylko przerwiesz widoczność diód to się zatrzymuje. a powinno być odwrotnie.
 • #4
  Mirek99
  Level 22  
  Nie znam tej niszczarki ale z Twojego opisu wynika że możesz mieć zabrudzony czujnik obecności kartki.Odłącz niszczarkę od sieci i sprawdź czy nie ma nic na nożach ( resztki papieru) oraz jeżeli jest możliwość to przetrzyj( przedmuchaj ) czujnik optyczny.
 • #5
  arkadiusz71
  Level 10  
  niestety to nie ten problem, fotodiody czyste.
 • #6
  Mirek99
  Level 22  
  Zostaje tylko jeszcze sprawdzenie modułu sterującego oraz czujników. Możesz to zrobić sam lub serwis. Jeżeli chcesz sam dalej naprawiać ( ustalać uszkodzony element ) to "wrzuć " fotki wnętrza ,modułu ,panelu sterującego może coś doradzę.
 • #7
  cezar80
  Level 27  
  Taka awaria jakby dioda nadawcza nie widziała się z odbiorczą. Zobacz czy któraś nie wyskoczyła z mocowania. Jeśli mechanicznie ok miernik do ręki na mA i zobaczyć sygnały na diodach.
 • #8
  arkadiusz71
  Level 10  
  Wymiana fotodiody nadawczej i odbiorczej na nowe rozwiązało problem.