Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop 4000 zł, matowa matryca 15.6", wytrzymała obudowa, dobre audio

08 Gru 2016 17:15 756 6
  • Poziom 22  
    Jak w temacie. Potrzebny jest laptop, generalnie znajomy szuka, w cenie nieprzekraczającej, ale zbliżonej do 4000 zł brutto. Matowa matryca 15.6", wytrzymała obudowa (ale bez przesady - po prostu nie plastik-fantastik, ale też nie jakiś Panasonic Toughbook) i... No właśnie, dobre audio, w sensie dobre głośniki (jak na laptopa). Żeby dać gościowi wybór szukam i propozycji czegoś nowego, i czegoś poleasingowego, używanego.

Gdyby nie ten ostatni punkt - dobre audio, dobre głośniki to nie byłoby tematu. HP ProBook, albo i EliteBook, wszelkie biznesówki Lenovo i Dell myślę, że spełniłyby wymagania co do wytrzymałości i trwałości. Ale dobre głośniki w biznesowym sprzęcie? Nie znam. Mam HP ProBook 6570b i Lenovo Thinkpad X240. Naprawdę fajne sprzęty, ale głośniki nie są najwyższych lotów. Subiektywnie - lepsze głośniki ma chyba Thinkpad.

Co do dysku to nie ma wymagań, ale myślę, że 500 GB to teraz takie minimum. Fajnie, jeśli byłby SSD, albo SSD+HDD. Pamięć RAM minimum 4GB, optymalnie 8GB. Grafika może być zintegrowana. System zainstalowany, Windows.
  • Poziom 20  
    Do 4 tyś można znaleźć lenovo y700, z seri gamingowych co prawda ale fajnie wykonana obudowa i dobra jakość dźwięku.
  • Poziom 23  
    Zgadzam się z dobrym audio zobacz Lenovo y700-15 - matryca FHD IPS całkiem niezłej jakości, solidne wykonanie, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, miejsce na dysk SSD m.2, dobre wyniki pracy na baterii, dobra kultura pracy (niskie temperatury robocze pod obciążeniem), bardzo dobre głośniki (firmowe JBL), smukła, elegancka obudowa, łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów.
    http://www.x-kom.pl/p/318867-notebook-laptop-...-15-i5-6300hq-8gb-1000-win10-gtx960m-fhd.html

Ewentualnie jak trochę dorzucisz dostaniesz ten sam model ale z SSD 128 gb na m.2 - czyli bez rezygnacji z HDD.
    http://www.x-kom.pl/p/318885-notebook-laptop-...-i5-6300hq-8gb-1281000-win10-gtx960m-fhd.html
  • Poziom 24  
    Ja mam od lipca ten z ssd i polecam.
    Głośniki są bardzo mocne i obudowa alu.
    Szkoda, że ceny mocno podskoczyły.
    Ja dałem 3750 w saturnie
  • Poziom 23  
    Ja mam starszy model ale też z JBL i jestem zadowolony również :)
  • Moderator
    Może nie odpowiem w 100% na temat, a tylko z własnego doświadczenia co do trwałości lenovo ThinkPad.
    Kupiłem kilka lat temu ThinkPad T400, po 2-3 latach samoistnie pękła obudowa koło klawiatury na odcinku ok. 1 cm a na monitorze pojawiła się pionowa linia.
    Jeszcze na gwarancji pękła obudowa akumulatora, pęknięcie miało kształt wybrzuszonej szczeliny, prawdopodobnie od ciśnienia gazów.
  • Poziom 23  
    Dużo zależy jak dbasz o laptop.