Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XEROX PHASER 7500 DN - Wywoływaczka powoduje jasne paski, nie nakłada toneru

serwis.urz.biurowych 08 Gru 2016 18:36 738 1
  • #1 08 Gru 2016 18:36
    serwis.urz.biurowych
    Poziom 13  

Witam.
    Tym razem mam problem z zawodową drukarką XEROX Phaser 7500 DN. Niestety klient pracuje na zamiennikach.
    Dzieje się taka przypadłość że jedna z wywoływaczek nie nakłada na powierzchnię wałka magnetycznego tonera, zostawia jaśniejsze paski w tych miejscach na wydruku lub całkiem białe gdy używamy tylko tego jednego koloru przy wydruku.
    Po wyjęciu bębna poświeciłem latarką i widać że na wałku magnetycznym są 2 bruzdy, tak jakby coś przeszkadzało w tych miejscach równomiernie rozłożyć toner na jego powierzchni.
    I gdyby tylko dało się wyjąć tą na wierzch to bym ją rozebrał i zobaczył co ściera w tych miejscach z wałka toner i powoduje białe bruzdy. Ale to jest tak zamontowane że nie tak łatwo to wymontować. Rozebrałem już przód dość mocno ale jeszcze nie wyjąłem tej wywoływaczki. Nie chcę nic uszkodzić i dlatego pytanie jak tą cholerę wyjąć, czy ma może ktoś do tego jakąś dokumentacje i czy jest w niej opis demontażu wywoływaczek. Drugie pytanie - czy gdyby się okazało że ta wywołka jest uszkodzona to czy w ogóle można ją dokupić i wymienić. Wygląda to tak jakby producent nie przewidywał potrzeby wyjmowania tych wywoływaczek i dlatego je tak zabudował. Proszę o radę wszystkich znających się na tym modelu.
    Z góry dzięki.

0 1
  • #2 16 Gru 2016 11:43
    suzukis
    Poziom 16  

Do tych wywoływaczek da się dobrać, ale rzeczywiście jest sporo rozkręcania, musisz zdjąć przednie plastiki, wyjąć wszystkie bębny, listwę czyszczącą pasa, następnie demontujesz zespół (auger) odprowadzania zużytego toneru, później metalową ramkę wywoływaczek i wyciągasz potrzebną wywoływaczkę, rozkręcasz, czyścisz toner ze śmieci, składasz i koniec. Producent nie przewidział zbyt częstej potrzeby demontażu tego, nośnik jest na 480tys, a często nigdy nie jest wymieniany, więc jesli nie ma syfów w tonerze to tych wywoływaczek się nie wyciąga.

0