Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

De Dietrich SR100 - Wymiania anody

lobo0 08 Gru 2016 19:31 2094 4
  • #1 08 Gru 2016 19:31
    lobo0
    Poziom 19  

Witam,
    chciałem wymienić anodę w zbiorniku CWU De Dietrich SR100 i pojawiły się dwa problemy:
    1. Nie wiem jaki dokładnie model kupić, w instrukcji technicznej ma podanych żadnych danych oprócz gwintu m8
    2. W instrukcji technicznej jest opisany sposób wymiany:

Cytat:

Aby sprawdzić jej stan lub wymienić na nową neleży:
    – odciąć dopływ zimnej wody użytkowej, na chwilę odkręcić kurek z ciepłą wodą użytkową i wypuścić część wody ze zbiornika,
    – zdjąć panel obsługowy odkręcając 4 wkręty mocujące go do górnej pokrywy.
    – wyjąć element izolacji zasłaniający korek z przytwierdzoną anodą,
    – wykręcić korek 2” (najlepiej kluczem nasadowym S36),
    – odkręcić nakrętkę M8 mocującą anodę magnezową do korka 2”
    – montaż nowej anody przeprowadzić w odwrotnej kolejności zwracając uwagę na szczelność połączeń (dla pewności założyć nowe uszczelki)..

ale przy próbie odkręcenia wykręca się cała metalowa podstawa i nie wiem czy tak powinno być (nie wiem co oznacza korek 2" wymieniony w instrukcji).
    Wg mnie tam znajduje się anoda przykręcona nakrętką w metalowej części na którą pasuje klucz 36 i myślałem, że wykręcę samą tą nakrętkę 36, a obraca się cała ta metalowa podstawa mająca ok 7-8 cm

Czy powinna odkręcić się sama nakrętka 36 czy cała ta podstawa?

Szczegóły na zdjęciu:
    De Dietrich SR100 - Wymiania anody

Proszę o pomoc

0 4
  • Pomocny post
    #2 08 Gru 2016 23:02
    dobroslaw
    Poziom 21  

Tak dokładnie kluczem 36 odkręcasz cały korek czyli dokładnie cały metalowy element widoczny na zdjęciu, anoda jest od spodu z uszczelka ,anoda ma gwint 8mm
    anodę kupuj 30-40 cm, sr100 to zasobnik produkcji elektrometu niestety tam anodę zjada średnio co 2-3 lata :(
    anodę kupisz np w liroju
    https://www.leroymerlin.pl/hydraulika/ogrzewa...25-x-25-x-400-mm-elektromet,p53023,l2237.html

0
  • #3 09 Gru 2016 21:27
    lobo0
    Poziom 19  

Dzięki za odpowiedź,
    Czy potrzebuję jeszcze do tego jakieś uszczelki (do głównego korka, anody)?

Dodatkowe pytanie czy anoda ma być połączona galwanicznie ze zbiornikiem?

0
  • Pomocny post
    #4 09 Gru 2016 22:07
    dobroslaw
    Poziom 21  

w głównym korku masz duża uszczelkę wielorazowego użytku, pod anodę powinna być uszczelka w komplecie, ewentualnie jakaś inna gumowa średnicy 25 środek dziurka 8mm, 1mm grubości(nie masz wytnij z dętki), anoda normalnie ma styk do masy przez korek, gwint anody wystaje na zewnątrz masuje się śrubką do korka ,anoda starcza w zasobnikach elektrometu na 2-4 lata ,jeśli zje ponad 50 % wymieniasz, jak zarośnie kamieniem obstukujesz, sprawdzasz co roku, niestety te zasobniki bez anody wytrzymują maks 2 lata :(

0
  • #5 09 Gru 2016 22:09
    lobo0
    Poziom 19  

Teraz wszystko jasne, dzięki za pomoc. Zamykam

0