Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-C2026MFP tonerLevel - wskażniki poziomu pokazują cały czas 5-6%

08 Gru 2016 21:26 660 1
  • Poziom 11  
    Kyocera FS-C2026MFP (TK-590) pokazuje 6%, potem "adding toner", a po zakończeniu procedury tylko 5%.

Dotychczas miałem tam mix oryginalnego toneru i takiego z internetu, ale postanowiłem wziąć sprawę pod lupę, zwłaszcza że przestała drukować z powodu "low toner [K]". Wyrzuciłem resztkę proszku z developera K (czarny), i założyłem pojemnik z proszkiem-zamiennikiem (+chipset naklejka) z pewnego źródła (pobliska hurtownia, historia pokazuje że w innych drukarkach działa). Druk jest ok (odcienie szarości na wydruku próbnym są jak należy), ale drukarka pokazuje tylko 5-6% napełnienia. Spodziewałbym się po ilości proszku wysokie kilkadziesiąt, lub 100%. Załączyłem odświeżanie developera z menu, ale cały czas to samo ...

Podobnie mają inne kolory (Cyan, Magenta): 5-6%, pomimo iż proszku w developerze jest całkiem sporo.

Wyjątkiem jest kolor żółty gdzie drukarka kiedyś też pokazywała że jest mało, więc postanowiłem zobaczyć "jak to działa", i doszedłem do czujników na dnie DV. Wychodzi z nich sygnał analogowy ( o ile pamiętam DC ) najprawdopodobniej mówiący o poziomie proszku (dokładniej o tym jak odpowiada on cewce czujnika). Odpiąłem czujnik i od strony płytki procesora podłączyłem podkówkę/potencjometr (0V-Vout-3.3V). Teraz poziom żółtego pokazuje 39%, ale więcej nie chce też być, a też spodziewałbym się że dobiję do 100%...

Wygląda że jest tam jakiś algorytm, albo usterka (jakieś napięcia odniesienia na ADC/procesorze ?). Nie znalazłem w instrukcji serwisowej słowa że można coś zresetować, ustalić poziom zerowy, maksymalny, itp. Na czujnikach poziomu tonera na dnie DV jest jakiś mały potencjometr, ale boję się go ruszać żeby nie rozkalibrować. Obawiam się też że zakup nowych (lub z odzysku) czujników poziomu też nic nie da.

Jakieś doświadczenia w tym temacie ? Co radzicie ?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    "Wyrzuciłem resztkę proszku z developera" - to okazało się błędem.

W pojemniku z developerem DV-560 jest developer (cięższy proszek) i podawany z góry (z kasety) toner (lżejszy proszek).

Wyrzucajac developer powodujemy że wydruk danego koloru (np. na pasach próbnych) jest rozmazany jakby ktoś rozlał wodę (na stronie testowej nawet nie widać przejść tonalnych).

Rozwiązaniem okazał się zakup drukarki dawcy (same developery kupowane osobno byłyby znacznie droższe) z dobrymi kasetami developera.

One już nie potrzebowały obejścia z potencjometrem - po prostu zadziałały (w tym pokazując poprawny poziom tonera) od razu po włożeniu.

Potem (normalnie drukując) doszedłem do momentu aż zabraknie proszku tonera (tego który był oryginalnie w developer - unicie, na każdym z kolorów osobno), i założyłem nowy toner (M-PRINT). Działa OK.