Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Buczenie transformatora w g這郾iku

09 Gru 2016 03:16 999 6
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam g這郾iki komputerowe firmy microlab. Prawa kolumna aktywna z pokr皻豉mi po w陰czeniu wydaje lekko s造szalny d德i瘯 (ziiiiiiii ... iiiiiiiiiiii). Zapewne jest to transformator. Nie jest to s造szalne jak jest w陰czony komputer lecz w nocy jak jest cicho s造cha takie brz璚zenie przybli瘸j帷 ucho do kolumny. Powiedzmy w zupe軟ej nocnej ciszy z odleg這軼i 40 cm s造cha. Mam dobry s逝ch wi璚 troch mnie to denerwuje.

Nagra貫m to dyktafonem. Dyktafon po這篡貫m ko這 kolumny. G這郾iki w陰czam przy 10 sekundzie i wy陰czam przy 20. S豉bo bo s豉bo ale jednak s造cha to buczenie od 10 do 20 sekundy.

Zastanawiam si, czy ja jestem przewra磧iwiony, czy tak ma by? Dlaczego ten transformator buczy, czy mo瞠 tak bucze? Jak jest w waszych g這郾ikach ze wzmacniaczem?

- G這郾iki nie wymagaj uziemienia.
    - Oczywi軼ie jest to niezale積e od 廝鏚豉 d德i瘯u

Thx
  • Poziom 15  
    Proponuje kupi lepsze g這郾iczki te tanie tak maj 瞠 bucz , wina s豉bego filtra zapewne
  • Poziom 43  
    Mo瞠 by tak, 瞠 to sam transformator brz璚zy. G這郾ik czy obudowa emituje te d德i瘯i?
    Aha - Pod poj璚iem "g這郾ik" rozumie si sam przetwornik elektroakustyczny, a ca這嗆 (obudowa z g這郾ikiem) nazywa si powinno kolumn g這郾ikow, lub zestawem g這郾ikowym.
  • Poziom 13  
    To nie g這郾ik (przetwornik elektroakustyczny) brz璚zy, g這郾iki lewy i prawy swoj drog szumi lekko, niemal nies造szalnie, ale to nic i jest to normalne.

To w 鈔odku co buczy - w prawej aktywnej kolumnie. Przyk豉daj帷 ucho do boku kolumny s造cha to brz璚zenie wyra幡iej. Problem dotyczy tylko prawej aktywnej kolumny ze wzmacniaczem jak pisa貫m wy瞠j. W pierwszym po軼ie za陰czy貫m nagranie i jest te w pierwszym po軼ie opis tego nagrania.

PS
    A jak to wygl康a w waszym sprz璚ie? Na pewno ko這 swojego monitora wielu z was ma g這郾iki - ze wzmacniaczem w prawej kolumnie. W nocnej ciszy (wyciszone pomieszczenie), przy wy陰czonym kompie takie brz璚zenie s造cha z oko這 50 cm (lekko bo lekko ale jednak). Czy to jest normalne? Na pewno mam dobry s逝ch i to jest minus ca貫j sprawy. Swoj drog ile trzeba wyda na sprz皻 瞠by wyeliminowa takie brz璚zenie? 600 PLN?
  • Poziom 43  
    Zeboa napisa:
    To w 鈔odku co buczy - w prawej aktywnej kolumnie. Przyk豉daj帷 ucho do boku kolumny s造cha to brz璚zenie wyra幡iej. Problem dotyczy tylko prawej aktywnej kolumny ze wzmacniaczem
    Czyli na pewno nie filtracja, a sam transformator. Albo 幢e zaimpregnowany, albo co wpada w drgania w jego pobli簑 i st康 ten d德i瘯.
    Je瞠li nie ma wy陰cznika odcinaj帷ego zasilanie - nie chodzi mi o st-by - to jedyna (najprostsza) rada : Wyci庵a wtyczk z gniazda sieciowego...
  • Poziom 15  
    Mo瞠 nie filtr ale mia貫m taki przypadek i nie by to brz瘯 trafo, wyra幡ie by這 s造cha 瞠 d德i瘯 wydobywa si z g這郾iczka jakby jaki rezonans .
  • Poziom 13  
    W sumie to da si us造sze buczenie r闚nie jak siedzi si przy w陰czonym kompie w nocnej ciszy. Przyk豉dowo w telewizorze nic nie buczy, absolutna cisza, tak samo w odtwarzaczu DVD. W wierzy Grundig minimalnie buczy trafo ale trzeba si mocno przys逝cha. Wiec jednak dobrze zrobiony transformator nie powinien bucze. Na gwarancji mi tego nie przyjm bo to raczej subiektywna sprawa. Pozostaje wyrzuci ...