Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder UHD88 Brak sygnału

JK44 09 Gru 2016 10:14 1512 11
  • #1 09 Gru 2016 10:14
    JK44
    Poziom 3  

Witam!
    Mimo, że temat braku sygnału w dekoderze UH88 był już omawiany pozwalam sobie go zaproponować podając własne doświadczenia. W Warszawie przeprowadziłem testy dla 2 anten (dużej i małej), 3 różnych konwerterów, 2 kabli antenowych, przy połączeniach hdmi i scart, 4 dekoderach UHD88 oraz na starych dekoderach Polsatu i Cyfra+ (połączenia tylko scart). We wszystkich przepadkach poprawny program tv sat był generowany dla dekoderów Polsatu i Cyfra+ oraz dla 4 UHD88 w części tzw warsztatowej (przyciski DCD). Natomiast dla tych samych 4 dekoderów UHD88 w części zasadniczej brak emisji tv sat i komunikat brak sygnału na wejściu SAT. Wartości parametrów generowane przez moje anteny satelitarne dla przykładowych programów tv wynosiły (1) miernik pracowników Orange moc 5/8=62% jakość 8/8=100%, (2) dekoder Polsat moc 69%, (3) Cyfra+ moc 90%, (4) Orange UHD88 moc do 77% jakość do 89%, (5) UHD80 moc 78% jakość 98%. Zadziwiające jest, że ten sam dekoder UHD88 po naciśnięciu jednych klawiszy generuje poprawny program tv sat a po naciśnięciu innych klawiszy wysyła komunikat brak sygnału. Dlaczego? Dokumentację fotograficzną można zobaczyć w załączniku. Będę wdzięczny za sugestie a ponieważ jestem laikiem proszę o opisy na takim poziomie.

0 11
  • #2 09 Gru 2016 12:08
    andpol 33
    Poziom 35  

Żadne z tych wskazań nie jest wiarygodne. Wymienić konwerter na nowy i ustawić porządnym miernikiem. Dekodery podłączone do internetu? Pobrały aktualną listę kanałów?

1
  • #3 10 Gru 2016 14:28
    JK44
    Poziom 3  

Nie przywiązuję wagi do wskaźników ale do faktów, że programy tv sat są poprawnie edytowane za wyjątkiem zasadniczej części uhd88. Chyba w dekoderze nie ma 2 generatorów obrazów tv i dekoder nie odbiera 2 sygnałów sat oddzielnie dla części zasadniczej i części warsztatowej dekodera. Więc mamy 1 sygnał z sat i 1 generator obrazu, jeżeli obraz kierowany jest do części warsztatowej (DCD) to emitowany jest poprawny program tv a jeśli obraz będzie kierowany do części zasadniczej to emitowany jest komunikat brak sygnału. To jest realny problem. Dekoder był połączony z internetem, na dowód dodałem zdjęcie z emitowanym programem tv.

0
  • #4 10 Gru 2016 15:31
    maksar
    Poziom 24  

Człowieku, napisz to normalnym jezykiem.
    Jakie części warsztatowe, zasadnicze, generatory obrazu? O co tobie chodzi?

0
  • #5 10 Gru 2016 15:36
    andpol 33
    Poziom 35  

Nie ma czegoś takiego, jak część zasadnicza i warsztatowa dekodera. Zwyczajnie parametry są podawane dla jakiegoś konkretnego transpondera i często tak się zdarza, że konwerter w jakimś wyrywku pasma albo polaryzacji jest uszkodzony. Dlatego trzeba zacząć od 100% sprawnego konwertera, potem poprawne ustawienie i musi działać. Czy dekoder ma aktualną listę kanałów (TVN HD na 3)?

0
  • #6 10 Gru 2016 21:29
    JK44
    Poziom 3  

W załączniku zamieściłem zdjęcia wyjaśniające co należy rozumiem w dekoderze uhd88 przez część zasadniczą i warsztatową (nazwa używana przez serwisantów Orange).
    Po uruchomieniu telewizora i dekodera jest dostęp do zasadniczej części dekodera gdzie można wybierać programy tv oraz jest dostęp do informacji m.in. technicznych. Naciskając na pilocie domek (home) na ekranie ukazuje się menu i wybierając kolejno: moje konto > ustawienia tv > można otrzymać informacje o sygnale tv sat.
    Do części warsztatowej przechodzi się naciskając na pilocie klawisze DCD. Ukazuje się ekran podzielony na 2 części: z lewej strony menu a z prawej informacje albo edytowany jest program tv.
    Dekoder jest połączony z internetem i ma aktualną listę programów m.in. TVN HD na 3.

0
  • #8 10 Gru 2016 22:24
    maksar
    Poziom 24  

W części zasadniczej, to widzę same bzdury.
    A w częsci warsztatowej, to teraz napisz o co ci chodzi.
    Tylko nie w stylu serwisantów z orange. :D :D

0
  • Pomocny post
    #9 11 Gru 2016 08:33
    andpol 33
    Poziom 35  

Zapytam ostatni raz. Konwerter 100% sprawny? Antena poprawnie ustawiona? Jeśli nie to dalsze pisanie nie ma żadnego sensu. Dlaczego "aktywne wejścia sat" są ustawione na "zero"?

0
  • #10 26 Gru 2016 09:46
    JK44
    Poziom 3  

Problem nie jest rozwiązany i jeszcze nie doczekałem się sensownych odpowiedzi co do przyczyny i sugestii jak postąpić.

0
  • #11 26 Gru 2016 10:38
    maksar
    Poziom 24  

JK44 napisał:
    jeszcze nie doczekałem się sensownych odpowiedzi

Jak zadasz sensowne pytanie, to się doczekasz.

0
  • #12 26 Gru 2016 11:12
    LeDy
    Poziom 43  

JK44 napisał:
    Problem nie jest rozwiązany i jeszcze nie doczekałem się sensownych odpowiedzi co do przyczyny i sugestii jak postąpić.

Daj tłumik regulowany i zobacz czy się poprawi jakość.

0
  Szukaj w 5mln produktów