Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd bramy Chamberlain HP 1/2 nie zamyka się;

xbchlosta 20 Gru 2016 20:22 2043 34
    xbchlosta
    Poziom 5  
    Jestem już po wstępnym montażu nowego napędu. Brama otwiera się i zamyka na razie tylko z przycisku ręcznego. Czy pilota trzeba zakodować? Może być że ma on słabą baterię ale jeszcze nie zdążyłem sprawdzić. Zdziwiło mnie natomiast że żarówka która służy za sygnalizację (max 75W) cały czas świeci- nie miga, nie gaśnie. Jaka może być przyczyna takiego stanu?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    xbchlosta napisał:
    Zdziwiło mnie natomiast że żarówka która służy za sygnalizację (max 75W)

Chodzi o żarówkę wbudowaną w automat? To jest podświetlenie wjazdu. Gaśnie po kilku minutach od ostatniego naciśnięcia przycisku...
    xbchlosta napisał:
    Czy pilota trzeba zakodować?

Być może tak. Służy do tego czerwony przycisk w automacie.
    Natomiast jeżeli podłączyłeś prawidłowo stare radio, to stare piloty powinny zadziałać od razu.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Polon_us
    Poziom 41  
    Marek J. napisał:
    Gaśnie po kilku minutach od ostatniego naciśnięcia przycisku...

W tych urządzeniach żarówka gaśnie po 10 minutach od ostatniego użycia otwieracza garażu.
    Choć istnieją wersje tych otwieraczy, które umożliwiają włączenie tej żarówki na nieograniczony czas, niezależnie od tego czy otwieracz był używany.
    xbchlosta napisał:
    Czy pilota trzeba zakodować?

Tak, w przypadku oryginalnego pilota to jest to konieczny zabieg.
    xbchlosta
    Poziom 5  
    Zamontowałem już nowy otwieracz w miejsce starego. Napęd otwiera bramę i zamyka, wyregulowałem krańcówki i siły docisku. Mam natomiast problem z zaprogramowaniem pilota (działa tylko przycisk ręczny).
    Na obudowie jest niebieski przycisk który naciskam i trzymam przez ok 6sek aż zaświeci się (albo zgaśnie??-nie pamiętam) żółta dioda a następnie pod zwolnieniu niebieskiego naciskam i trzymam przycisk pilota i nic. Baterię w pilocie sprawdzałem ma 3V.
    Martwi mnie jeszcze sygnalizacja żółtej diody która miga 4 razy.
    Napęd bramy Chamberlain HP 1/2 nie zamyka się;
    Polon_us
    Poziom 41  
    xbchlosta napisał:
    Na obudowie jest niebieski przycisk który naciskam i trzymam przez ok 6sek aż zaświeci się (albo zgaśnie??-nie pamiętam) żółta dioda a następnie pod zwolnieniu niebieskiego naciskam i trzymam przycisk pilota i nic.

Czy to na pewno dobra procedura?
    Proszę spróbować poniższej;
    1 - przycisnąć i trzymać wciśnięty przycisk na pilocie
    2 - krótko nacisnąć "Smart" (niebieski) przycisk na panelu otwieracza
    3 - w przypadku poprawnego zaprogramowania pilota żarówka otwieracza powinna "mrugnąć" raz
    4 - zwolnić przycisk pilota
    5 - sprawdzić działanie pilota

O ile to nie pomoże, to proszę podać dokładny model tego ustrojstwa.

xbchlosta napisał:
    Martwi mnie jeszcze sygnalizacja żółtej diody która miga 4 razy.

Proszę przyjrzeć się fotokomórkom. Pomimo, że diody LED na nich świecą się i reagują poprawnie,
    to niech kolega spróbuje je lepiej ustawić.