Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta MID701M - Wgranie root / oprogramowania

09 Gru 2016 11:26 2607 34
  • Poziom 7  
    Witam,
    Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Tabletu Manta MID701M.
    Dzieci założyły mi hasło na tablet którego nie znają :(.
    Więc przejrzałem stronki w internecie o resetowaniu kombinacja klawiszy +-power i tym podobne nie działają widocznie nie są obsługiwane przez ten model.
    Postanowiłem wgrać root przez PhoenixCard nie znalazłem typowo do modelu MID701M tylko do MID701 po wgraniu dotyk sam sobie naciska co chce i nie zawsze da się go odblokować generalnie nie można z niego korzystać.
    Następnie wgrałem android do nawigacji i tabletów i tu wgl nie działa dotyk.
    W między czasie wgrałem jeszcze ze 4 inne ale objawy są podobne z ekranem.
    Oprogramowanie które chciałem wgrać jest od innych modeli i pewnie procesor nie chce współpracować.
    W między czasie pisałem do firmy Manta o udostępnienie oprogramowania ale nie odpisują i pewnie nie odpiszą.
    W jakiejś specyfikacji na www znalazłem że jest to procesor A23 Dual Core 1,5GHz, Android 4.4, 800x480 pix, 7''
    Bardzo proszę o pomoc co mogę zrobić aby nie oddawać do serwisu Manta.
    Zkąd pobrać root który będzie działał,
    Pozdrawiam Krzysztof
  • Poziom 7  
    Właśnie ten root nie startuje z karty MicroSD. A do tych programów potrzebne jest włączone debugowanie USB a u mnie nie jest i nie mam możliwości uruchomienia go przez niedziałający dotyk :(
  • Moderator - GSM
    Jak wgrasz ten firmware co podałem, to będziesz mógł zaznaczyć sobie debugowanie. Oprogramowanie wgrasz za pomocą karty. Kartę przygotujesz programem PhoenixCard Tool.
  • Poziom 7  
    Czy mam to zrobić jak poniżej?

1. Ściągasz Root Genius (Szukaj w Google) (Na komputer oczywiście)
    2. Na telefonie włączasz Opcje programistyczne (wchodzisz w ustawienia->informacje o telefonie->klikasz w numer kompilacji tyle razy aż wyskoczy jesteś programistą)
    3. Wchodzisz w Opcje programistyczne i włączasz debugowanie USB
    4. Wchodzisz w Ustawienia->Zabezpieczenia i włączasz Nieznane źródła
    5. Podłączasz Telefon do Komputera
    6. Uruchamiasz wcześniej ściągniętego Root Genius (Na kompie)
    7. Na telefonie powinien wyskoczyć komunikat "pozwolić na debugowanie USB" klikasz tak
    8. Jak root Genius wykryje urządzenie klikasz Root Now i czekasz

Jeśli tak to:
    1)ok
    2)nie uruchomię opcji programisty
    3)nie włączę debugowania USB
    4)nie włączę instalacji nieznanych źródeł
    5)ok
    6)ok
    7)nie kliknę TAK
    8)ok

Podobnie przy Kingo Root nie włączę debugowania.

Dodano po 2 [minuty]:

nutergsm napisał:
    Jak wgrasz ten firmware co podałem, to będziesz mógł zaznaczyć sobie debugowanie. Oprogramowanie wgrasz za pomocą karty. Kartę przygotujesz programem PhoenixCard Tool.

Urządzenie po wgranym przez PhoenixCard obrazem i włożoną kartą do tabletu nie uruchomi się, nie startuje instalator a gdy wyjmę kartę uruchamia się normalnie
  • Moderator - GSM
    Mam pytanie, wgrałeś firmware i tablet jest już od blokowany, czy jednak nie wgrałeś?
  • Poziom 7  
    Wgrywałem przez wypaloną kartę PhoenixCard ale tablet nie uruchamia się z włożoną kartą
  • Moderator - GSM
    Po wgraniu firmware trzeba wyjąć kartę bo inaczej wgrywanie rozpoczyna się na nowo.
  • Poziom 7  
    Wgrywam na PC przez PhoenixCard wyjmuję wkładam do MID701M i w tym urządzeniu nie zaczyna się instalacja nie uruchamia się wogóle tak jak by karta wprowadzała jakiś błąd że nie daje wystartować urządzeniu
  • Moderator - GSM
    To wgraj programem livesuit z poziomu komputera.
  • Poziom 7  
    Powoli zaczynają robić nam się schody po akurat w tym modelu Manty kombinacja klawiszy volume "-" "+" "power" nie działa sprawdzałem różne kombinacje nie odpala się recovery mode ani bootloader. Jak podepnę pod LiveSuite to przy naciśnięciu kombinacji wyskakuje błąd ale nie pamiętam na pamięć jaki sprawdzę jak on się nazywa i dokładnie wpiszę
  • Poziom 38  
    2. Na telefonie włączasz Opcje programistyczne (wchodzisz w ustawienia->informacje o telefonie->klikasz w numer kompilacji tyle razy aż wyskoczy jesteś programistą)
    2)nie uruchomię opcji programisty

Po 7 krotnym naciśnięciu aktywuje ci się ta opcja w ustawieniach jako dodatkowa i tam dopiero ustawiasz debugowanie USB
  • Poziom 7  
    Jest jakiś mały postęp,
    Zainstalowałem firmware od YeahPad :) i w końcu zaczął działać ekran dotykowy i mogę poruszać się po menu.
    Rozdzielczość ekranu jest inna i z boku ekranu jest pasek aby kliknąć ikonę trzeba ok pół centymetra w lewo klikać.
    Uruchomiłem opcje programistyczne i zgodę na instalację nieznanego źródła.
    Wszedłem w RecoveryMode ale tu mogę tylko poruszać się ale nie mogę zatwierdzić wyboru.
    Połączyłem się przez kingo root ale tu nie ma opcji wyboru .img klikam root kończy się i nic się nie zmienia.
    Połączyłem się przez Root Genius ale tu też nie ma wyboru .img
    Natomiast przy LiveSuite po podłączeniu do usb i kliknięciu któregoś przycisku wyskakuje okno "image file invalid"
  • Moderator - GSM
    Wczytujesz firmware z ftp manty czy jakieś inne do programu?
  • Poziom 38  
    Albo niech sprawdzi to
    Jak nie podejdzie to niech z FTPa manty pościąga i sprawdzi ROMy.
  • Poziom 7  
    Firmware ze strony manty do MID701M nie chce się wystartować z karty MicroSD. A od innych modeli Manty nie mogę znaleźć o przybliżonych parmetrach i dlatego szukam z innych urządzeń bądź jakiegoś rozwiązania/ programu który mimo wszystko odpalił by to oryginalne co już mam ściągnięte

Dodano po 2 [minuty]:

[quote="gradek83"]Albo niech sprawdzi to
    Ściągnę i zainstaluje ale od MID701 nie działa dotyk bynajmniej z tego co ja posiadam na dysku
  • Moderator - GSM
    Na pewno to jest MID701M? Sprawdź dokładnie. Możesz posprawdzać firmware z ftp manty od MID701P. Uruchom program PhoenixSuit podepnij do niego tablet. Program wyświetli dokładne info na temat tabletu.
  • Poziom 38  
    Najszybciej by było jak byś otwarł obudowę bo z tym modelem różnie bywa. Jak masz możliwość to zrób zdjęcie i dokładnie sprawdź na jakim chipsecie masz ten tablet bo to co pisze w internecie a jest w rzeczywistości to często jest tak że jednak się nie zgadza.
    I nie pytaj jak otworzyć obudowę bo tak banalnych rzeczy człowiek uczy się w wieku dorastania nabywając zdolności manualnych.
  • Poziom 7  
    nutergsm napisał:
    Na pewno to jest MID701M? Sprawdź dokładnie. Możesz posprawdzać firmware z ftp manty od MID701P. Uruchom program PhoenixSuit podepnij do niego tablet. Program wyświetli dokładne info na temat tabletu.

Już ściągam Phoenix Suite i sprawdzę informacje jakie mi wyświetli

MID701 ma głośnik z tyłu u góry
    MID701DC ma przycisk reset
    MID701P ma przycisk reset z tyłu
    MID701 głośnik na dole bez resetu - akurat na ta mi pasuje

Ewentualnie inna obudowa a iny podzespoły. Ale to raczej mało wiarygodne
  • Poziom 38  
    TO co ci wysłałem też nie ruszyło ?
  • Poziom 7  
    Ten co podałeś nie mogę pobrać. Mam już pobrane z 2 stron fabryczne firmware do MID701 ale nie działa prawidłowo dotyk po wgraniu
  • Poziom 38  
    Klikasz tam na pobierz przez przeglądarkę.
  • Poziom 38  
    Czyli co ruszyło ci wszystko ?
    TO nie dane techniczne tylko info o zainstalowanym ROMie na tablecie nie istotne jeśli ci i tak coś nie działa.
  • Poziom 38  
    Tu masz linka z tego co dał kolega nutergsm bo pewnie nie masz konta na baidu.
    Ewentualnie TO
  • Poziom 7  
    nutergsm napisał:

Nie umiem tego pobrać niestety :/

Dodano po 2 [minuty]:

gradek83 napisał:
    Czyli co ruszyło ci wszystko ?
    TO nie dane techniczne tylko info o zainstalowanym ROMie na tablecie nie istotne jeśli ci i tak coś nie działa.

To są jeedyne informacje jakie pokazuje PhoenixSuite