Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio Multi-Flip 11 - Bios nie widzi dysku SSD po formacie

glodnyrozwiazan 09 Gru 2016 12:21 435 6
  • #1 09 Gru 2016 12:21
    glodnyrozwiazan
    Poziom 2  

Witam ,
    moj notebook (windows 8.1) działał normalnie i nie było żadnych oznak problemów . Po uruchamianiu go z uśpienia któregoś czasu wyskoczył błąd i nie chciał sie uruchomić. Próbowałem wszystkich metod z odzyskiwaniem i odświeżaniem , ale wszystko kończyło sie niepowodzeniem ,więc stwierdziłem ,że walnął sie windows i postanowiłem wgrywać na nowo , bo nie miałem żadnych ważnych plików.

Pobrałem z microsoftu windows 8.1 wrzuciłem na pendrive'a i odpaliłem niestandardową instalacje od nowa systemu. Na żadnej partycji dysku nie miałem miejsca oraz było napisane ,że potrzeba sformatować. Dodam ,że miałem przy tym podgląd partycji i widziałem swoje pliki z dysku. Nacisnąłem aby najwieksza partycja sie sformatowała , format zakończył sie jakimś błędem i od tamtej pory przy probie instalacji windy nie widzi żadnych partycji ( nie widzi też pendrive'a podłączonego z windowsem) i wyskakuje komunikat "Nie znaleźliśmy żadnych dysków. Kliknij przycisk Załaduj sterownik, aby dostarczyć sterownik magazynu". Zgrywałem sterowniki rozne na pendrive ,ale komputer nic nie znajdował + przy wybieraniu recznym sterownika widziałem pendrive i jakis dysk BOOT(:X). :?:

Polecenie list disk w DISKPART wykrywa tylko pendrive'a . Gwarancja juz sie skończyła (dopiero co :shii: ) ,więc otworzyłem zobaczyć czy dysk sie może nie wysunął/poprawić go ,ale wszystko ok . Nie mam możliwości podlaczyc go gdzies indziej bo to jest samsung mz-nte1280 i on ma chyba złącze M.2. Dodam jeszcze ,że ustawienia mojego BIOSU sa bardzo wąskie i sa to podstawowe opcje i wlaczanie pierwszenstwa bootowania i opcja bootowania z zewnetrznego dysku.

Czy ktoś wie co z tym zrobić ? Załadować jakies sterowniki ? Cos uaktualnic ? Dysk padł (chociaz wydaje mi sie ze nie) ? Osobiscie myśle ze przy formatowaniu usunely sie jakies pliki odpowiedzialne za wykrywanie dysku ,ale w sumie ta pierwsza awaria tez musiała miec jakas przyczyne ? Z góry dzięki za pomoc. :D

0 6
  • #2 09 Gru 2016 13:03
    Kasek21
    Poziom 43  

Oczywiście, że dysk mógł ulec uszkodzeniu.

Bez sprawdzenia na innym komputerze, ewentualnie w serwisie nikt nic Ci nie doradzi.

0
  • #3 12 Gru 2016 11:44
    glodnyrozwiazan
    Poziom 2  

Dobrze to zakładając , że padł dysk (chociaz po 2 latach to cos nie tak ) to czy bedzie jakis problem jeżeli kupie inny dysk ,ale M.2 ? ( Zamiast Samsung MZ NTE1280 kupic np. Dysk SSD ADATA Premier Pro SP900 128GB SATA3 (ASP900NS38-128GM-C) )

I jal to wyglada z systemem. Jak moge wtedy zainstalowac system nie majac zadnego kodu zeby byl legal ?

0
  • Pomocny post
    #4 12 Gru 2016 12:03
    jurkuc
    Poziom 26  

Wystarczy nośnik Windows 8.1 w wersji posiadanej ( zapewne home ). Klucz do niego nie jest potrzebny ponieważ zaszyty jest w bios-ie laptopa. Obraz systemu mozna sciągnąć ze strony Microsoft za pomocą narzędzia "Media creation tools"

1
  • #5 12 Gru 2016 12:17
    glodnyrozwiazan
    Poziom 2  

Ok dzięki. A jak wygląda sprawa z wymianą dysku na inny ?

0
  • #6 12 Gru 2016 12:34
    jurkuc
    Poziom 26  

Dowolny standardu M-2 powinien działać. Pozostaje póżniej trochę zabawy, żeby zainstalować oprogramowanie preinstalowane przez Sony.

1
  • #7 22 Gru 2016 00:14
    glodnyrozwiazan
    Poziom 2  

Nie lubię czytać wątków ,w których na końcu ktoś nie umieszcza odpowiedzi jak doszło ,więc dodam. :shii:

W żaden sposób nie mogłem rozwiązać swojego problemu ,więc zamówiłem nowy dysk pod M.2 i bez problemu zadziałał. Wychodzi ,że dysk poprostu padł . Szkoda ,że tak szybko . Podejrzewam ,że od zmian temperatury. Dziękuje. Można zamknąć. :sm9:

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo