Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

John deere 3040 blokują hamulce

09 Gru 2016 12:36 1110 5
  • Poziom 2  
    Witam od niedawna jestem posiadaczem john deera 3040 z 85r . Mam problem z hamulacami . Ciągnik cały czas trzymają hamulce , po wciśnięciu hamulca trzymają ok 20 sekund po poszczeniu pedala ciągnik zaczyna się powoli toczyć z górki , lecz czuć że go coś nadal trzyma tylko troszkę lżej , po dłuższej chwili hamulec puszcza jeśli nie wciskamy pedala hamulca wszystko jest okej. Ostatnio wymieniłem oleje wraz z filtrem . Proszę o pomoc z góry dzięki ;)
  • Poziom 14  
    Witam !
    Miałem podobny przypadek ale w samochodzie osobowym i przyczyną tego były wężyki do siłowników które pod naciskiem puszczały płyn do siłownika , ale już z powrotem płyn nie powracał gdyż wężyki były stare i spęczniałe , hamulce puszczały dopiero po czasie . Po ich wymianie wszystko wróciło do normy . Nie wiem jak wygląda układ hamulcowy w tych ciągnikach ale może być podobnie .
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc Ale raczej to nie będzie .
    A i nie było filtra skrzyni, Może jakiś paproch się wpieprzyl w układ hamulcowy .
  • Poziom 14  
    Nie wiem jak w twoim modelu ,ale u brata hamulce są w kąpieli olejowej skrzyni biegów i tym olejem pompa hamulcowa działa na tarcze. Jak zmienił olej w skrzyni to właśnie miał takie objawy jak w twoim. A olej dał za gesty.
  • Poziom 2  
    Moze mial ktos taki problem . Proszę o pomoc
  • Poziom 32  
    Kolego ,wypadalo by rozpiąc pedały i opisac czy to dzieje sie na jednej stronie czy na dwóch(podejrzany zawór egualizera-wyrównacza ciśnienia).Nastepnie należało by szybko popuścic rurke zasilającą tłoczki i wiadomo by było czy to cisnienie plynu go trzyma czy zacierające sie tloczki/tarcza.Jeżeli ciśnienie to popuszczamy po kolei rurki zasilające w kierunku pompki hamulcowej i zaworu equalizera i wiemy w którym miejscu płyn sie blokuje.Jezeli to nie cisnienie go trzyma to niestety problem przy samej tarczy hamulcowej. Ta jest dociskana trzema tłoczkami po obwodzie i jak którys sie zacinal to zwichrowana tarcza robi problemy.
    Od spodu pompek hamulcowych są duże śruby-odkręcałeś i czyściłeś?
    Można odkręcic rurki zasilające przy tloczkach i przepompowac dużo płynu w obu kierunkacha także przedmuchać sprężonym powietrzem.
    Tylko trzeba ruszyc tyłek a nie liczyć że forum naprawi.Toz to podstawy sprawdzania układu hamulcowego !