Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ursus c 330 - Pali na krótko przez starter już nie

olek132 09 Dec 2016 15:43 7686 6
    olek132
    Level 9  
    Witajcie mam pewien problem z elektryką (tak mi się zdaje ) w ursusie c 330 od pewnego czasu przestał mi palić za pomocą startera a zapala jedynie na krótko (gdy kluczem dotykam do wszystkich 3 śrub na elektromagnesie rozrusznika ) , gdy próbuję zapalić starterem słychać tylko takie "pstryknięcie " jakby rozrusznik się zaciął , wymieniłem starter oraz przewód od rozrusznika lecz nie pomogło . Wszystkie styki i śruby przy rozruszniku oczyściłem i nadal to samo . Dodam jeszcze ,że świece grzeje prawidłowo .
    klepka-l
    Level 12  
    Sprawdzałeś przewód od rozrusznika?
    Wymieniłeś który? Prowadzący do akumulatora bezpośrednio, czy ten od startera do kabiny?
    Grzanie grzaniem a może stacyjka (klamka) się wypaliły styki wewnątrz. Chyba że stacyjka z kluczykiem padła.
    Spróbuj podłączyć osobnym przewodem od +Baterii do małej śrubki na rozruszniku czy załapie.
    olek132
    Level 9  
    Wymieniłem ten od akumulatorów bo był wątpliwy i zapomniałem dodać ,ze stacyjka oraz starter również założyłem nowe jednak brak poprawy . Jutro z rana spróbuje tak zrobić jak mówisz . Ale chyba ten włącznik rozrusznika jest sprawny skoro pali na "krótko "?
  • Helpful post
    wojtek1234321
    Level 35  
    klepka-l wrote:
    Grzanie grzaniem a może stacyjka (klamka) się wypaliły styki wewnątrz. Chyba że stacyjka z kluczykiem padła.

To też, a może styki załączające rozrusznik w tym elektromagnesie/bendiksie (jak niektórzy nazywają) nie załączają napięcia na rozrusznik skoro słychać "pyknięcie" a nie rusza rozrusznik.

Dodano po 2 [minuty]:

olek132 wrote:
    Ale chyba ten włącznik rozrusznika jest sprawny skoro pali na "krótko "?

Elektromagnes na rozruszniku może i dobry, ale styki w nim mogą być wypalone i nie załączają, a "na krótko" to je pomijasz i łączysz przewody bezpośrednio, czyli "na krótko"...
    klepka-l
    Level 12  
    Tu masz prosty rysunek ursus c 330 - Pali na krótko przez starter już nieKtóryś element musiał paść
    sewo.k
    Level 25  
    Zanim wymieniłeś stacyjkę i rozrusznik trzeba było plus podać przy samym elektromagnesie na pin od cewki. Pewnie już wtedy wyszło by że nie zwiera i nie załącza rozrusznika. Starego typu elektromagnes dało się rozebrać i wyczyścić, nowsze są zagniatane ale też idzie to zrobić. Jesli przypadkiem zdecydujesz się na rozbieranie pamiętaj że styków nie czyści sie papierem ściernym tylko drobnym pilnikiem.
    grzechu307
    Level 12  
    Witam tez mam taki problem z tym odpalanie przy C 330 , ROZRUSZNIK dałem do fachowca , elektromagnesy to juz kupiłem dwa pod rzad, wymieniłem starter , stacyjkę i dalej to samo, pykanie na starterze a na krotko pali .