Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ursus c 330 - Pali na krótko przez starter już nie

olek132 09 Dec 2016 15:43 7686 6
 • #1
  olek132
  Level 9  
  Witajcie mam pewien problem z elektryką (tak mi się zdaje ) w ursusie c 330 od pewnego czasu przestał mi palić za pomocą startera a zapala jedynie na krótko (gdy kluczem dotykam do wszystkich 3 śrub na elektromagnesie rozrusznika ) , gdy próbuję zapalić starterem słychać tylko takie "pstryknięcie " jakby rozrusznik się zaciął , wymieniłem starter oraz przewód od rozrusznika lecz nie pomogło . Wszystkie styki i śruby przy rozruszniku oczyściłem i nadal to samo . Dodam jeszcze ,że świece grzeje prawidłowo .
 • #2
  klepka-l
  Level 12  
  Sprawdzałeś przewód od rozrusznika?
  Wymieniłeś który? Prowadzący do akumulatora bezpośrednio, czy ten od startera do kabiny?
  Grzanie grzaniem a może stacyjka (klamka) się wypaliły styki wewnątrz. Chyba że stacyjka z kluczykiem padła.
  Spróbuj podłączyć osobnym przewodem od +Baterii do małej śrubki na rozruszniku czy załapie.
 • #3
  olek132
  Level 9  
  Wymieniłem ten od akumulatorów bo był wątpliwy i zapomniałem dodać ,ze stacyjka oraz starter również założyłem nowe jednak brak poprawy . Jutro z rana spróbuje tak zrobić jak mówisz . Ale chyba ten włącznik rozrusznika jest sprawny skoro pali na "krótko "?
 • Helpful post
  #4
  wojtek1234321
  Level 35  
  klepka-l wrote:
  Grzanie grzaniem a może stacyjka (klamka) się wypaliły styki wewnątrz. Chyba że stacyjka z kluczykiem padła.

  To też, a może styki załączające rozrusznik w tym elektromagnesie/bendiksie (jak niektórzy nazywają) nie załączają napięcia na rozrusznik skoro słychać "pyknięcie" a nie rusza rozrusznik.

  Dodano po 2 [minuty]:

  olek132 wrote:
  Ale chyba ten włącznik rozrusznika jest sprawny skoro pali na "krótko "?

  Elektromagnes na rozruszniku może i dobry, ale styki w nim mogą być wypalone i nie załączają, a "na krótko" to je pomijasz i łączysz przewody bezpośrednio, czyli "na krótko"...
 • #5
  klepka-l
  Level 12  
  Tu masz prosty rysunek ursus c 330 - Pali na krótko przez starter już nieKtóryś element musiał paść
 • #6
  sewo.k
  Level 25  
  Zanim wymieniłeś stacyjkę i rozrusznik trzeba było plus podać przy samym elektromagnesie na pin od cewki. Pewnie już wtedy wyszło by że nie zwiera i nie załącza rozrusznika. Starego typu elektromagnes dało się rozebrać i wyczyścić, nowsze są zagniatane ale też idzie to zrobić. Jesli przypadkiem zdecydujesz się na rozbieranie pamiętaj że styków nie czyści sie papierem ściernym tylko drobnym pilnikiem.
 • #7
  grzechu307
  Level 12  
  Witam tez mam taki problem z tym odpalanie przy C 330 , ROZRUSZNIK dałem do fachowca , elektromagnesy to juz kupiłem dwa pod rzad, wymieniłem starter , stacyjkę i dalej to samo, pykanie na starterze a na krotko pali .