Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie nagłośnienie do malucha :)

RaideR_87 15 Lip 2005 14:26 3067 27
  • #1 15 Lip 2005 14:26
    RaideR_87
    Poziom 14  

Witam!

Niedawno dostałem od siostry jej maluszka w którym jest jakiś 15 letni radioodtwarzacz kasetowy w którym działa juz tylko odtwarzanie kaset i jekieś do kompletu charczace głosniczki. Z takim czymś nie da się jeździć więc postanowiłem zainswestować w CarAudio. Troche posniffałem po necie i takie coś sobie wymyśliłem:

-) Radioodtwazacz CD+MP3 z mocą około 4 x 30 W;
    -) Jeden niskotonowy, na przykład taki lub taki
    Zamontowany w taki sposób:
    -) Dwa głośniki do drzwi, na przykład taki komplet zamontowany tu:

Mam teraz pytanie czy takie coś bedzie dobrze grało? Zależy mi, żeby to było w miare wszystko tanie, może znacie jakieś lepsze żeczy wymagające tylko małej dopłaty? Wprawdzie 18 urodziny za 10 dni ale nie wiadomo ile to sie na nią dostanie :P W jaki sposób podłączyć jednego subba do radia? Może macie jakies inne propozycje do taniego nagłosnienia malca:P

0 27
  • #2 15 Lip 2005 14:33
    mike666
    Poziom 10  

o subie podłączonym do radia zapomnij, to nie bedzie grało....
    montowałem już sprzęt w wielu maluchach kolegów i najlepiej sprawdzają sie owalne glośniki w tylnej półce. tylko nie jakaś drewniana szafa na pół szyby tylko wycięte w orginalnej blasze dzióry. oczywiście glośniki podlączone przez wzmacniacz. to naprawde gra, i suba nie trzeba....gwarantuje. jak bedziesz chciał to napisze ci jak to zrobić bo trzeba jeszcze troche od strony silnika blachę przerobić

0
  • #3 15 Lip 2005 15:26
    RaideR_87
    Poziom 14  

Czyli z tego co ja proponowałem lepiej zrezygnowac? :)

Jesli mozesz to napisz bo mam aktualnie jakies owalne od szwagra blaupunkty...

0
  • #4 15 Lip 2005 15:41
    Skator
    Poziom 17  

mój pomył na jako takie granie w maluchu

na przód zrób panele wstaw glosniki 16.5 cm w drzwi. I kup używane radio CD FIRMOWE

0
  • #5 15 Lip 2005 15:46
    mczapski
    Poziom 38  

To ludzie już chyba ze trzydzieści lat kombinują jak malucha wyciszyć a ten ma problem jak go nagłośnić. Na wszelki wypadek pójdź do lekarza i zrób sobie audiogram. Przynajmiej w przyszłości będziesz wiedział ile straciłeś.

0
  • #6 15 Lip 2005 23:32
    rzoska
    Poziom 15  

Ja polecam jednak tylnią półeczkę z odseparowanym zestawem Boschmana na przód dwudrożne współosiowe 13stki również BM.Nie ma sensu ładowanie kasy w markowy sprzęt w maluchu markowe warto miec tylko radio.

0
  • #7 15 Lip 2005 23:38
    konti
    Poziom 27  

Ja bym zaiwestowal w 6x9 pionieer ts6969 one naprawde graja mialem je w ciniesie z tylu na polce wypas a nie jakies boschan taka firma do ......

0
  • #8 16 Lip 2005 09:25
    daaanek

Poziom 17  

rzoska napisał:
    Ja polecam jednak tylnią półeczkę z odseparowanym zestawem Boschmana na przód dwudrożne współosiowe 13stki również BM.Nie ma sensu ładowanie kasy w markowy sprzęt w maluchu markowe warto miec tylko radio.

jeśli chcesz, żeby pierdziało w samochodzie, to oczywiście, Boszman może być..

jeśli troszeczke zależy Ci na dźwięku, to nie schodź niżej, niż odseparowany GMS!!

0
  • #9 16 Lip 2005 13:20
    RaideR_87
    Poziom 14  

OK, więc zrobie jak piszecie:
    6x9'' na tył i 13 CM na przednie drzwi

Z montazem sobie poradzę tylko pomozcie wybrac głośniki tak żebym nie kupił lepszych głośników niż wyciągnie odtwarzacz, który bezie w okolicach 4x 30-45W.

Te głośniki od szwagra to blaupunkt GTx 462: http://blaupunkt.totu.pl/index.php?url=http://blaupunkt.totu.pl/prodinfo.php?item_id=85&pkt_id=&pro_id=&kat_id=8

0
  • #10 19 Lip 2005 12:21
    uran17
    Poziom 14  

Z tymi głośnikami 6x9 bardzo dobry pomysł, ale nie w nie rób dziur w tylniej półce to jest wlot powietrza. Widziałem już coś takiego i efekt był taki , że głośniej grało na zewątrz auta niż w środku, poza tym w takich warunkach głośniki nie będą grały dłużej niż rok (warunki atmosferyczne i ciągły przepływ powietrza z zanieczyszczeniami). Zrób sobie skrzynkę o wymiarach tylniej półki i wysokości ok 20cm, przysłania szybę tylko kilka cm a efekt jest niezły. Do przodu w drzwi 13-ski, ale system. Ogólny efekt mórowany

0
  • #11 19 Lip 2005 19:49
    mike666
    Poziom 10  

jak wytniesz dziury w pulce efekt bedzie najlepszy.wlot powietrza się odpina by nie wpadaly zanieczyszczenia a dziury na bokach ładnie zaspawać. wierz mi bo się tym zajmuje ale jak wolisz kawał dechy na podszybiu to zrób będziesz jak te wszystkie wieśniaki w maluchach z taśmą izolacyjną przez środek z charczącym dźwiękiem

0
  • #12 19 Lip 2005 22:32
    RaideR_87
    Poziom 14  

NO to teraz mam dylemat :P

0
  • #13 19 Lip 2005 23:11
    Jacq3
    Poziom 10  

Lepiej zrób pólkę na głośniki 6x9", bo jak bedziesz chciał potem sprzedać tego maluszka, to co zrobisz z tymi dziurami??Po za tym będzie trochę zakłócony przepływ powietrza do wentylatora. Ja mam z tyłu taką półkę: przednia ścianka 20cm, tylna ścianka 17cm. Pomiędzy tymi ściankami jest kąt prosty, który ułatwia wykonanie. Długość półki to 100cm. Musisz tylko uważać na głębokość montażową głośników. Ja mam Helixy HXS 169 i zmieściły się na styk :)
    Aha ważne: jakbyś robił półkę to koniecznie zrób wewnątrz przegrodę, żeby membrany nie oddziaływały na siebie. Słychać różnicę z przegrodą i bez.

0
  • #14 20 Lip 2005 01:28
    uran17
    Poziom 14  

mike666 napisał:
    jak wytniesz dziury w pulce efekt bedzie najlepszy.wlot powietrza się odpina by nie wpadaly zanieczyszczenia a dziury na bokach ładnie zaspawać. wierz mi bo się tym zajmuje ale jak wolisz kawał dechy na podszybiu to zrób będziesz jak te wszystkie wieśniaki w maluchach z taśmą izolacyjną przez środek z charczącym dźwiękiem

on to miał zrobić tanim kosztem a ty go wysyłasz do blacharza i lakiernika żeby zamontować głośniki :)

0
  • #15 20 Lip 2005 14:15
    RaideR_87
    Poziom 14  

OK, postanowione, robie tylną półke na głosniki 6x9 tylko nikt mi nie poradził o głośniki jak pytałem :P

0
  • #16 20 Lip 2005 19:37
    plik4
    Poziom 26  

Nie ma to jak powiekszyć dwukrotnie wartość auta kupujac głośniki i radio :P Ale wedlog mnie to jak juz robic cos pożądnie to wyciszyc autko dokladnie tak aby nie bylo duzo slychac szumów i dzwieku silnika. Zrobic dziory wlozyc w miare dobre glosniki i radio. A jak bedzie chcial sprzedać to pewno szybciej sprzeda wygluszonego wyciszonego maluszka z dobrym naglosnieniem niz malucha bez niczego.

0
  • #17 20 Lip 2005 23:17
    Rademal
    Poziom 20  

Jest jeszcze inna koncepcja!

Przód panele z paździeża (koszt około 30zł)
    Głośniki 16cm system odseparowany (GMS, Boschman)
    Za fotelem na podłodze wkomponowany subik zamkniety na LW800 lub BR obudowa o objętości około 15dm3.br: d=4,7cm; l=11cm.
    zasilany jakims wzmacniaczem mono lub na końcówce mocy firmy Philips, pasywnym filtrze 2-rzędu (projekt mistrza MDCS)

0
  • #18 21 Lip 2005 07:47
    *ronin*
    Poziom 2  

ja tez chcialbym cos dobrze brzmiacego wlozyc do malucha,
    ilu watowe glosniki potrzebuje na tyl i na przod , bez wzmacniacza to bedzie dobrze gralo?:

0
  • #19 21 Lip 2005 17:42
    plik4
    Poziom 26  

bez wzmacnaicza nie bedzie gralo (wzmacnaicz w radiu ma max 4x30W a nawet glosnki 6KW nie zagraja dobrze na malym wzmaku chyba ze powkladasz estradowki o efektywnosci 105dB) .... nie ma sensu robic naglosnienia w maluchu bez wygluszania. Naterzenie dzwieku z glosników bedize mniejsze od naterzenia dzwieku z silnika.

0
  • #20 22 Lip 2005 08:49
    *ronin*
    Poziom 2  

a czym skutecznie mozna wygluszyc malucha?

0
  • #21 22 Lip 2005 10:19
    Jacq3
    Poziom 10  

*ronin* jeśli chcesz wytłumić malucha skutecznie to w sklepach car-audio są specjalne maty, pasty, noise killery itp. tylko że to kosztuje :|

Jeśli chodzi o wygłuszenie tanio i skutecznie to ja też jestem otwarty na wasze propozycje. Co radzicie:?:

0
  • #22 22 Lip 2005 17:18
    plik4
    Poziom 26  

mysle wate mineralna dorze upchnieta mozna wygluszyc. Nie pali sie. Tlumi dobrze. Mysle ze sie nada. TAm gdzie nie mozna zastosowac waty mineralnej zwykla ocieplinka upchnieta za 16 zl z allegro.

0
  • #23 23 Lip 2005 06:58
    *ronin*
    Poziom 2  

a jak mam rulon jakiejs papy,smoly dokladnie nie wiem co to jest:)pokryte to jest z jednej strony sreberkiem hmm to sie nada moze?

0
  • #24 23 Lip 2005 11:25
    plik4
    Poziom 26  

nie to musi byc podobne go gabki lub waty cos takiego zastosuj.

0
  • #25 24 Lip 2005 03:07
    rzoska
    Poziom 15  

Dajcie spokój z wygłuszaniem.Żeby zrobić to dobrze w malcu trzeba wydać kasę większą jak na same głośniki a i tak jeżeli zamocujesz mocny zestaw to jak będziesz stał przed autem zawsze gdzieś coś będzie dzwoniło (w moim przypadku odzywały się siłowniki od zamka centralnego) lub brzęczało.Mówię serio bo sam sporo czasu spędziłem przy nagłaśnianiu swojego malucha.Powtarzam półka z głośnikami 6x9 a dlatego półeczka ponieważ jak już ktoś napisał jest mniejszy problem przy jego sprzedaży.Przecież tytuł tego posta brzmi "TANIE nagłośnienie do malucha".

0
  • #26 24 Lip 2005 11:22
    plik4
    Poziom 26  

tak ale myslisz którego malucha kupia albo za ktorego dadza wiecej ?? Dobrze wygluszonego, z dobrze zamontowanymi glosnikami i calkiem pozadnym radiem czy zwyklego pustego maluszka albo z pulka na glosniki zajmojaca polowe szyby. Mozna robic jak drzesiaze aby gdnietlo na zewnatrz a w srodku nic oprocz warkotu silnika i basu nie bylo slychac. Tylko poco ?? wygluszenie malucha to koszt ok 200-300 zl radio 500zl glosniki 400-500zl. I masz Samochodzik ze jak podjedziesz to nie beda sie z ciebie wysmiewali ze "debil naladowal glosnikow i proboje z malucha mercedesa robic" tylko bedzie widac ja bedzie stal z otwartymi drzwiami ze beda glosniki w dzwiach a nie tylko na polce. Druga sprawa jak sluchasz z samochodu muzyki na zewnatrz to zadko masz wlaczony silnik ale jak jedziesz to zazwyczaj na walczonym. :P Wiec rola wygluszenia nie polega na tym aby cos nei berzeczalo ale na wyciszeniu wnetrza samochodu tak aby sygnal dzwieku byl duzo wiekszy od poziomu chalasu w srodku. Nie problem naladowac 10KW do malucha i przekrzczec silnik tylko mozna miec pozniej problemy ze sluchem.....

0
  • #27 24 Lip 2005 19:16
    rzoska
    Poziom 15  

Nigdy w życiu nikt Ci nie zapłaci za to wygłuszenie.Sprzedając czy kupując samochód w głównej mierze kierujesz się rocznikiem owszem można tak jak mówisz dobrze zrobić audio w malcu ale tylko i wyłącznie dla siebie ja i tak przy sprzedaży malca wyjąłem wszystko i włożyłem do obecnego auta.Poza tym nie wiem jaki jest twój punkt widzenia ale dla mnie Twoja wycena to żaden szał bo musisz wiedzieć że każde auto ma swoją akustykę i możesz się bardzo zdziwić (bo ja się zdziwiłem) jak po twojej żmudnej pracy podjedzie koleś 10 letnim Renaultem 19 ze zwykłym radiem SONY z przodu dwudrożne głośniki 16cm VK a z tyłu jajka 6x9 Alpine i + wzmak Boschman i okazuje się że basik lepiej niesie niż u Ciebie naprawdę ja tak miałem.Nie chcę Cie zniechęcić tylko chcę podzielić się z Tobą moim doświadczeniem i wniosków do jakich doszedłem po różnych experymentach.Dziwna jest twoja wycena 500zł radio ? rozumiem że używane (OK ja za swojego PIONEERA dałem 400zł) głośniki 500zł hmm za zestaw na przód 200zł a na tył 300zł ok dobry pomysł ale zapomniałeś o wzmacniaczu bo szkoda wywalać taką kasę na głośniki i podpinać je pod samo radio do tego wygłuszenie 300zł razem mamy 1300zł (bez wzmaka) ojoj jak na malca całkiem sporo a poza tym odbiegamy od tematu to już nie jest TANIE.

0
  • #28 24 Lip 2005 19:32
    plik4
    Poziom 26  

jest w tym co piszesz wiele racji na poczatku napisalem w pierwszym poscie "Nie ma to jak powiekszyć dwukrotnie wartość auta kupujac głośniki i radio". Nie mialem nigdy malucha (bo dopiero dochodze do 18) ale wiele samochodow mail moj ojciec poczawszy od syrenki skonczywszy na matizie i teraz planuje omege b kupic. Wiec kilka samochodów przeszlo rowniez przez moje zycie i wiem jaka maja akustyke. Z duzych samochodów lepiej slychac (takich jakie mialem) np fort taunus, cz seat toledo. Z malych matiz czy maluch beznadzieja.

0
  Szukaj w 5mln produktów