Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40H6400 - podłączenie z PC

Rimmi 09 Gru 2016 17:50 420 8
  • #1 09 Gru 2016 17:50
    Rimmi
    Poziom 2  

Od wczoraj próbuję podłączyć swój komputer stacjonarny do Samsunga UE40H6400 niestety z marnym skutkiem. Moja jednostka centralna nie ma wyjścia HDMI, tylko DVI więc kupiłem odpowiednią przejściówkę i podłączyłem kablem HDMI. Działa ale tylko obraz. Wyczytałem, że przy takim połączeniu to norma i podłączone jest dodatkowe okablowanie aby uzyskać dźwięk.. mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-techline-jack-3-5-mm-2xcinch-1-5-m - kupiłem dokładnie taki kabel jak w linku podłączyłem TV z komputerem i w dalszym ciągu nic się nie dzieje. Gdy wchodzę w Panel sterowania\Dźwięk to połączenie z TV Digital Display Audio jest według to co jest tam napisane nie podłączone. Nie da się tego również włączyć prawym przyciskiem myszy. Póki co jedynym wyjściem aby cokolwiek słyszeć jest podpięcie słuchawek do komputera. Co zrobić aby dźwięk był dostępny? Proszę o wytłumaczenie jak przysłowiowej krowie na granicy

0 8
  • #2 09 Gru 2016 18:04
    dawcior-al
    Poziom 14  

Witam, wybierasz złe wyjście audio. Cyfrowe, a Ty musisz wybrać analogowe jako domyślne. Podłącz kabel do zielonego wyjścia z tyłu jednostki centralnej, wtedy karta dźwiękowa powinna poinformować o podłączeniu wyjścia głośników przednich. Pozdrawiam

0
  • #3 09 Gru 2016 19:03
    andpol 33
    Poziom 34  

Nie da się tego zrobić. Jedyne wejście audio w tym tv przez chinche (component albo AV)

0
  • #4 09 Gru 2016 20:44
    Sławek 61
    Poziom 18  

Witam
    Można to połączyć m.Jack - scart ( 2 - kanał R, 6 - kanał L i 4 - masa ) wystarczy kupić np. adapter euro/ cinch i wykorzystać posiadany kabel m.Jack/cinch to powinno działać ewentualnie jeszcze ustawienia w komputerze.

0
  • #5 09 Gru 2016 22:04
    andpol 33
    Poziom 34  

Tak, tak... Jak przełączysz tv jednocześnie na pracę przez hdmi i euro? Chyba, że wizję też chcesz puścić przez euro?

0
  • #6 10 Gru 2016 00:01
    Rimmi
    Poziom 2  

andpol 33 napisał:
    Nie da się tego zrobić. Jedyne wejście audio w tym tv przez chinche (component albo AV)

Czyli mam rozumieć, że nie ma żadnych szans aby dźwięk działał? Czy może jednak da się coś zrobić?

0
  • Pomocny post
    #7 10 Gru 2016 06:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@Rimmi
    Można i to z powodzeniem - kupić odpowiedni konwerter sygnału z DVI/audio in-> HDMI, albo zostawić jak jest (video) a audio z PC podać na głośniki zewnętrzne, wieżę, KD.

0
  • #8 10 Gru 2016 13:02
    Rimmi
    Poziom 2  

A istnieje jakieś tańsze rozwiązanie? Bo za taki konwerter to ponad 100 zł jednak trzeba wydać... Póki co podłączyłem głośniki, ale to rozwiązanie tymczasowe bo nie dość, że zajmują miejsce to jeszcze szpecą pokój.

0
  • #9 10 Gru 2016 17:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rimmi napisał:
    A istnieje jakieś tańsze rozwiązanie? Bo za taki konwerter to ponad 100 zł jednak trzeba wydać...

Nie - nie istnieje (a "stówa" to optymistyczne założenia).
    Tutaj audio podłączasz z karty muzycznej, lub wbudowanej karty audio z portu cyfrowego.
    http://sklepwideo.pl/konwerter_dvi-spdif-hdmi_06923

http://sklep.rms.pl/konwerter-dvi-d-i-audio-na-hdmi-lindy-38094
    http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/TR-DVI...lu-DVI-plus-Audio-stereo-na-sygnal-HDMI/32357

Oczywiście, nikt nie gwarantuje, że to zadziała (wiele uwarunkowań sprzętowych) - jedynie kupić i spróbować.

0