Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault master - Renault master 2015 nie działa rozrusznik

09 Gru 2016 18:23 13230 26
  • Poziom 9  
    Witam
    Powiem tak ,problem pojawił się w 2 pojazdach (bliźniakach) a wygląda tak
    -włączasz zapłon ,start i jest cisza nic i tak w jednym po 4 -6 razach prób puści prąd na rozrusznik jak nie to lekko popchnąć i pali (są tam nowości START-STOP)
    jeśli kierowca zapomni to klops.

Auta są na gwarancji, jednego diagnozowali w Birmingham tydz i po 2 miesiącach problem wraca.
    2 w Niemczech chcieli uziemić na 2 tyg wrócił do PL tydz na serwisie OK pojechał w trasę i klops.
    Jak na złość ASISTANCE przyjechał a ta MAŁPA ze strzału zapaliła
    no to pojechał i tak i to problem.
    Może ktoś miał takie przypadki?
    Sam osobiście podejrzewam elektro-włączniki .
    Co poradzicie?
  • Poziom 25  
    Hm. żeby nie rozebrać pół pół auta , wepnij żabkę z kontrolką i zerknij czy po włączeniu ona zaświeci ,,, tylko gdy nie kręci,,, źabkę na sterujący elektro włącznikiem

Ps. wtedy wyjdzie czy rozrusznik.
  • Poziom 9  
    kolego GAWERT męcze i co jak jest u nich pali jak na złośc i wiesz ze jak pewnosci nie maja to na gwarancji niczego nie zrobią (bo będą musieli pokryc z własnych funduszy)
    jak by to były pogwarancyjne to by rozebrali w mak bo klijent zapłaci

Kolega ALIBABA w dobrym kierunku strzela
  • Poziom 9  
    renault master - Renault master 2015 nie działa rozrusznik

proszę o podpowiedz co to jast za wtyczka czzujnika?
  • Poziom 43  
    Czujnik wałka rozrządu.
  • Poziom 9  
    Rozwiązanie problemu wykonano
    Wyższa Szkoła elektryka i chęć rozwiązania zagadki przez tego elektryka, ma chłopak pojęcie

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.2. Autor tematu, po uzyskaniu odpowiedzi będącej rozwiązaniem problemu, jest zobowiązany zamieścić podsumowanie ze wskazaniem rozwiązania oraz zablokować wątek poprzez kliknięcie w przycisk rozwiązano.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php

• Poziom 7  
    Kolego mam pytanie...
    Czy doszedłeś co to był za problem z tym "rozrusznikiem"???

Mam to samo w swoim Masterze, 2015rok, 2,3 Biturbo) , raz pali, raz niepali...
    (A przecież nie będę go co chwilę ciągał "na linke")
  • Poziom 33  
    kamilosl napisał:

A co na linkę zapala ???
  • Poziom 7  
    Tak, odpala normalnie... 😕😕😕
    np. Przed chwilą nie mogłem go odpalić, wziąłem pociagnolem "na linke" i silnik chodzi normalnie...
    Przejechałem dosłownie około 500metrow, stanąłem i zgasiłem... i teraz jak na złość dalej pali normalnie...

Znając życie, jest to pewnie jakaś "pierdoła"...
    Którą ciężko zdiagnozować... 😕
  • Poziom 33  
    Jakie błędy w u kładzie sterowania silnika ?
  • Poziom 19  
    Rozrusznik do przeglądu.
    Podepnij kontrolkę pod kabel sterujący na rozruszniku i obserwuj czy pojawia się napięcie miałem podobny przypadek z bmw okazało się że miał poluzowany szczotko trzymacz i brakowało mu zasilania masy. Była to ciekawa zagadka bo rozrusznik kręcił gdy podawałem mu bezpośrednio zasilanie na styk sterujący, a z kluczyka rozrusznik milczał. Przyczyną tego że zadziałał na krótko prawdopodobnie było dłuższy impuls prądu podanego kablem co w konsekwencji powodowało przebicie się zasilania na słabym styku niż z komputera samochodu który gdy nie wykrył kręcenia silnikiem natychmiast wyłączał zasilanie na przewodzie sterującym /krótki impuls sterujący/.
  • Poziom 10  
    wiadomo panowie co bolało wasze mastery bo mam to samo
  • Poziom 10  
    pomoże ktoś w rozwiązaniu tego problemu rozrusznik alternator sprawdzony
  • Poziom 33  
    inko napisał:
    pomoże ktoś w rozwiązaniu tego problemu rozrusznik alternator sprawdzony

Co się dzieje ? Opis usterki ?
    Jaka poczyniłeś już diagnostykę ?
  • Poziom 10  
    nie odpala czasami nie ma reakcji na rozrusznik czasami puści prąd na rozrusznik bardzo krótko alternator i rozrusznik sprawdzony błędów nie ma poprostu czasami odpali czasami nie
  • Poziom 9  
    Witam. Panowie czy ktoś rozwiązał problem braku sterowania rozrusznika ponieważ męczę się takim przypadkiem w masterze 2015r
  • Poziom 10  
    co ty u mnie też raz pali raz nie nie ogarnąłem tego a tu też nikt nie miał takiego przypadku albo nie chce gadać
  • Poziom 10  
    kamilosl napisał:
    Kolego mam pytanie...
    Czy doszedłeś co to był za problem z tym "rozrusznikiem"???

Mam to samo w swoim Masterze, 2015rok, 2,3 Biturbo) , raz pali, raz niepali...

Czujnik pod maską
  • Poziom 9  
    Wyprogramowałem Start Stop i od tego czasu usterka nie wystąpiła. Spróbuj tak zrobić i daj znać czy pomogło.
  • Poziom 26  
    Koledzy mieliśmy nie dawno taki przypadek ale w movano 2015 z systemem start/stop.
    Po długich diagnozach doszliśmy do usterki okazał się sterownik pompy paliwa który znajduje się na zbiorniku dostała się do niego woda przez jeden z pinów.
    Na pierwszym foto w górnym prawym rogu po umyciu odpadło dodatkowo kilka elementów :) .
    renault master - Renault master 2015 nie działa rozrusznik renault master - Renault master 2015 nie działa rozrusznik
  • Poziom 10  
    to nie to może u was tak się działo ale nie u mnie
  • Poziom 9  
    Witam, jeżdżę oplem movano, 2.3 165 km z 2014 roku, ostatnio też zaczęły się opisane problemy, raz palił, raz nie. Wczoraj już na nic nie reagował..., jednak dzisiaj rano, po wypięciu wtyczki od czujnika ciśnienia na przewodzie paliwa i wpięciu z powrotem - pali za każdym razem ;) Chyba trzeba przeczyścić styki na wtyczce, lub całkiem wymienić czujnik ;)
  • Poziom 33  
    jarecki1000 napisał:
    lub całkiem wymienić czujnik

Proponuję wymienić też wtyczkę. Często po wymianie samego czujnika temat powracał.
  • Poziom 2  
    Inko ogarnąłeś temat z zapalaniem?
  • Poziom 10  
    kostke od tego czujnika scisnąłem opaska i od tamtej pory mam spokój