Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

soundbar samoróbka czy można sparować z telewizorem

Prezes15 09 Gru 2016 20:23 603 10
  • #1 09 Gru 2016 20:23
    Prezes15
    Poziom 10  

Witam
    Jeżeli złe forum to przepraszam
    Otóż mam w planach wybudować Soundbar , i zastanawiam się czy taki zwykły modół bluteoth audio jak np sprzedają na allegro za 20 parę złotych będzie się wstanie połączyć z telewizorem właśnie przez bluteoth .
    Jak myślicie bo nie chcę wydać kasy po nic , czy taki telewizor posiadający bluteoth np samsung z 2013 roku będzie się wstanie złączyć z taką że tak powiem budowlą ?
    Proszę o wyrozumiałe odpowiadanie

0 10
  • #3 10 Gru 2016 06:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Prezes15 napisał:
    Jest taka możliwość.

A skąd wiesz, jaki model BT obsługuje oprogramowanie tego tv?
    Bo idąc dalej tokiem Twojego rozumowania - każda karta wifi na USB musi działać w każdym tv - tylko dlaczego tak nie jest?

0
  • #4 10 Gru 2016 21:20
    Prezes15
    Poziom 10  

Jeżeli chodzi o telefon to problemu chyba nie ma bo po prostu jest gdzieś wyświetlony wyszukany moduł odbiorczy trzeba go wybrać sparować i niech gra ale czy telewizory działają w ten sam sposób i to mnie zastanawia czy jest tak że się wchodzi w opcje dźwięku wybiera się bluteoth i on wyszukuje urządzeń które by mogły odtwarzać czy to musi być specjalnie przeznaczony soundbar do danej marki

0
  • #6 11 Gru 2016 19:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

actin napisał:
    Pożycz głośnik bt i zobacz czy tv wykryje.

Tu nie problemem jest głośnik, tylko dany moduł BT - i to w tym kierunku należy czynić działania.

@Prezes15
    Kupić różne moduły BT i sprawdzać z tv, lub dowiedzieć się, jakie oryginalne moduły są montowane w oryginalnych produktach danego producenta tv, lub jakie dane sprzętu zaimplementowano w danym oprogramowaniu danego modelu tv.
    Ale biorąc pod uwagę, że jak sam piszesz to tv z 2013 r, to wielkich tu sukcesów nie wróżę (by nie powiedzieć żadnych) - producent zapewne już tego modelu nie produkuje, nie ma wsparcia technicznego z oprogramowaniem dla tego tv...
    Już nie wspominając, że chcesz to zrobić na BT za 20 zł... - jak sterowniki od tego wgrasz do tv, tv na 100% nie rozpozna co to za BT (bo wtedy sam tv musiałby mieć bazę wszystkich sterowników od BT od 2013 do dziś), zrobione to będzie na jakimś dziwnym kontrolerze.

Jest jakiś BT Logitecha:
    http://www.logitech.com/pl-pl/product/bluetooth-audio-adapter
    Ale on nie kosztuje 20 zł. Czy zadziała z Twoimi założeniami - zamów i sprawdź, potem dopiero działać dalej.

0
  • #7 11 Gru 2016 20:51
    actin
    Poziom 33  

Ale różne głośniki i inne sprzęty mają różne moduły. A z tego co wiem model przesyłu danych jest ten sam w każdej generacji bluetooth. Wiec myślę że powinno działac.

0
  • #8 11 Gru 2016 20:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

actin napisał:
    A z tego co wiem model przesyłu danych jest ten sam w każdej generacji bluetooth.

Są różne wersje tego protokołu.
    By działało coś współczesnego, musisz mieć nowszą wersję tego protokołu (co nie znaczy, że ten tv też takową ma):
    Wersje standardu i przepustowość
    Bluetooth 1.0 – 21 kb/s
    Bluetooth 1.1 – 124 kb/s
    Bluetooth 1.2 – 328 kb/s
    Bluetooth 2.0 + EDR – wprowadzenie Enhanced Data Rate zwiększyło transfer teoretyczny do 2,1 Mb/s (około 3 Mb/s wliczając narzut protokołu)
    Bluetooth 2.1 + EDR - uproszczenie i ujednolicenie procesu parowania urządzeń BT, wsparcie dla przyszłych implementacji NFC, zmniejszenie zużycia energii[4]
    Bluetooth 3.0 + HS (High Speed) – 24 Mb/s (3 MB/s)
    Bluetooth 3.1 + HS (High Speed) – 40 Mb/s (5 MB/s)
    Bluetooth 4.0 + LE (Low Energy) – 1 Mb/s[5] znacząco ograniczono pobór energii (np. praca czujnika temperatury, przez wiele miesięcy na baterii pastylkowej), kosztem obniżonego transferu oraz zwiększono realny zasięg działania do 100 m
    Bluetooth 4.1 - standard opracowany do zastosowania w tzw. "internecie rzeczy" (urządzenia typu "wearable"), umożliwiający bezpośrednią łączność przedmiotów z internetem[6]
    Bluetooth 4.2 - w stosunku do poprzednich wersji: szybszy transfer, wyższy poziom bezpieczeństwa, nawiązanie łączności z przedmiotami - łatwiejsze[7][8]
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Bluetooth#Wersje_standardu_i_przepustowo.C5.9B.C4.87

0
  • #9 12 Gru 2016 06:13
    actin
    Poziom 33  

No i właśnie dlatego generacja powinna być podana w instrukcji.
    Wystarczy sprawdzić z wersją która jest w płytce i po sprawie.
    Z wymogów deklaracji zgodności producent musi podać takie rzeczy.

0
  • #10 12 Gru 2016 07:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Tylko, że to tv z 2013 r - raczej wątpliwe i to bardzo, by obsługiwał nowszą wersję BT.
    A z kupnem starej wersji BT może nie być tak łatwo.
    Można się tylko domyślić (może błędnie), że nowsza wersja BT obsługuje starsze wersje BT, ale na 100% można przyjąć, że stara wersja BT (a taka jest pewnie w tv) nie obsługuje wersji aktualnej.

Zresztą autor zamilkł, a my tylko w tym wątku aktywni ;) .

0
  • #11 18 Gru 2016 18:46
    Prezes15
    Poziom 10  

Autor przemyślał sprawę :P
    Stwierdziłem że bluteoth w takim urządzeniu nie zaszkodzi choćby ze względu że można puścić muzykę z telefonu i też gra , będzie to również mogło spełniać funcję boomboxa nie koniecznie będzie musiało stać pod TV
    ale na wszelki wypadek będą 3 wejścia chinch do źródeł audio .
    Myślałem nad zastosowaniem przeplotki HDMI i jakoś zamienić dźwięk na analogowy ale nie wiem czy to nie za dużo roboty

0