Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kolumn, jakieś porady? (Truvox 1525, GDS 30/30, GDWT 12-19/150)

Maniak_unitra 10 Gru 2016 02:23 429 1
  • #1 10 Gru 2016 02:23
    Maniak_unitra
    Poziom 16  

Witajcie, zbliża się koniec roku i jak wiadomo szykuje się dobry balet :) i trzeba go nagłośnić tym co jest... Niestety :|

Więc myślałem żeby zrobic duze kolumny 3-drożne.

To co posiadam na chwilę obecną:
    Basowe Celestion Truvox 1525
    Średnio-tonowe Tonsil GDS 30/30
    Wysokotonowe Tonsil GDWT 12-19/150

Mam też jakieś zwrotnice 3-drożne estradowe.

Kiedyś u znajomego slyszalem podobne kolumny ale bas mial 30cm, sredni 25cm i 2 wysokie Tonsila i nawet fajne to grało jak na zrobione z byle czego.

Więc do sedna potrzebuje jakiej pojemności komora na basowy oraz sredniotonowy byście polecili?

Wiem że to nie zagra poprawnie itp ale trzeba sie jakoś ratować, ale jak towarzystwo będzie po % to aby było głośno :)

Z góry dziękuję za pomoc i umieszczam foto zwrotnicy jaką posiadam, oraz wygląd jaki bym chciał uzyskać.

0 1
  • #2 10 Gru 2016 11:41
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Pierwszy załącznik (co mi się od razu rzuciło) - te kolumny miałyby grać położone na boku? Bo takie ułożenie tuby wysokotonowej to sugeruje...

Dalej:

Maniak_unitra napisał:
    jakieś zwrotnice 3-drożne estradowe.

"JAKIEŚ" - oczywiście pamiętasz o tym, że zwrotnicą projektuje się do KONKRETNYCH głośników, a nie wsadza co popadnie?
    "GDS 30/30" - to nie jest głośnik średniotonowy, a szerokopasmowy. Do zastosowania jako średni nadaje się średnio. Zbyt krzykliwy. Poza tym wymagałby zamknięcia w obudowie odizolowanej od reszty (basu).
    Z tego co masz można najwyżej sklecić 2-way. Z pożytkiem dla gości i Ciebie... Ale wymagałoby to na pewno zbudowania (a wcześniej zaprojektowania) odpowiednich zwrotnic.

0