Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston Uno 24 - pompa - Ustawienia robocze pompy obiegowej pieca CO

kliszka1970 10 Dec 2016 07:10 2748 5
 • #1
  kliszka1970
  Level 2  
  Witam. Nie dawno wymieniłem pompę obiegową w swoim piecu, oryginalna pierwsza pompa z powodu długiego użytkowania (15 lat), nie nadawała się już do pracy. Nowa pompa, pracuje wydajnie i cicho. Mam jednak dylemat, jaki zakres ustawić na pompie ( I, II, III )? Na I pompa pracuje najciszej. Fabrycznie pompa była ustawiona z tego co się orientuję na III ( ale nie jestem na 100% pewny ). Piec sprawdzałem na zakresach I i III, pracuje podobnie z tą jednak różnicą, że na I jest o wiele, wiele ciszej. Chciałbym ją tak zostawić, ale czy nie będzie miało to negatywnego wpływu na samą pompę lub piec CO?
 • #3
  kliszka1970
  Level 2  
  Witam , mogę prosić o kilka słów komentarza....dlaczego na III a nie na I ...?tak jak wcześniej napisałem piec sprawuje się na tych ustawieniach dobrze z tą jednak różnicą że na I jest bezdyskusyjnie ciszej. Z tego co się orientuję trzy stopniowy zakres regulacji pompy ( tzw. ręczny w nowszych urządzeniach steruje już tym elektronika ) jest wprowadzony ze względu na większą zdolność pokonywania oporów przez pompę,czyli jeżeli ktoś ma problemy z dogrzaniem pomieszczeń ( mam na myśli grzejniki i samą instalację - długość ,zawory itp ) musi sobie dobrać odpowiedni zakres pracy pompy.
 • #4
  serwis25
  Level 19  
  Na potrzeby co tak ale na potrzeby ciepłej wody użytkowej pompa w każdym kotle przepływowym ustawia się na III biegu nawet w nowych kotłach dlatego ustaw na III bieg i zakończ temat.
 • #5
  kliszka1970
  Level 2  
  OK ,dziękuję za odpowiedź
 • #6
  Foka0111
  Level 12  
  Dla pieca III znaczy szybsze odbieranie ciepla,szybsze nagrzanie pomieszczenia w ktorym jest sterownik.
  Zalety : rzadziej bedzie sie wylaczal z przegrzania wymiennika
  Wady glosniej
  Ja mam go zabudowanego szafką w kuchni otwartej i nie ma tragedi.
  Moj ma 11 lat