Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BROTHER MFC-L2700DW - Polski język - wgranie firmware lub instrukcja serwisowa?

10 Gru 2016 10:12 3447 19
  • Poziom 9  
    Szukam sposobu jak wgrać firmware z polskim językiem do Brother MFC-L2700DW. Mam do dyspozycji jeden model z polskim ale Brother udostępnia tylko narzędzie do pobrania a nie firmware bezpośrednio.

Może jest inny sposób np. instrukcja serwisowa? Podobna jak w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3143752.html#15403608
  • Poziom 38  
    Nigdzie nie dostaniesz firmware z językiem polskim.
    Tylko autoryzowany serwis.
    Możesz też odezwać się PW.
  • Poziom 9  
    Hmm to narzędzie pobiera firmware więc spróbuję przechwycić przy aktualizacji którejś z polskim.

Ma ktoś ewentualnie instrukcje serwisową gdzie jest chip z pamięcią? zawsze można ręcznie wgrać wsad.
  • Poziom 9  
    W tym modelu Firmware wygląda na uniwersalny. W trybie Maintenance można zmienić kod kraju (Country Code) ale lepiej skorzystać z opcji inicjacji ustawień dla danego kodu (Maintenance 74).

Jest jeszcze MAINT52 do wyboru języka ale MAINT74 działa.

Po kolei dla 2700DW:
    1. Wciśnij Menu
    2. Wciśnij Start (ekranik zrobi się pusty)
    3. Wciśnij 4 razy strzałkę do góry, powinno wyświetlić się MAINTENANCE
    4. Wpisz 74 i poczekaj
    5. Dla języka polskiego wpisz 0039 (wersja UK ma domyślnie 0004) i wciśnij Start. Pojai się napis PARAMETER INIT
    6. Wpisz 99 i poczekaj aż drukarka przejdzie w normalny tryb

Jakby ktoś szukał firmware to można na tej stronie doszukać się sposobu:
    http://pschla.blogspot.com/2013/08/resurrecting-brother-hl-2250dn-after.html

Programik FILEDG32.exe znajdziecie tutaj:
    https://www.brother.com.au/pdf/support/controlcodes/PJL-SampleCommands.zip

Firmware LZ5094_L.djf dla 2700DW w załączniku.

Teraz szukam sposobu żeby drukarka domyślnie po wymianie tonera przełączyła się w tryb kontynuacji.

Dam znać czy te polecenia pjl zadziałają:
    Code:
    @PJL SET REPLACETONER=CONTINUE

@PJL DEFAULT REPLACETONER=CONTINUE
    @PJL SET REPLACETONERINIT=CONTINUE
    @PJL DEFAULT REPLACETONERINIT=CONTINUE
    Załączniki:
  • Poziom 1  
    Wielkie dzieki.Zadzialalo z mfc-7360n.Mam polski jezyk.Drukarka przywieziona z niemiec.Byl tylko niemcy i austria.
  • Poziom 9  
    Wybaczcie za takie odkopanie. Czy w modelu MFC-L2710DN ( pochodzącym z Włoch ) wykonuje się taką operację w identyczny sposób? W instrukcji serwisowej ten model niestety nie jest wypisane, stąd nie wiem nic. Ma ktoś dostęp?

Edit: Instrukcja serwisowa odnaleziona i udostępniona dla wszystkich. W załączniku wstawiam też firmware. A tutaj tabelka z dostępnymi kodami ( otwórz w nowej karcie i powiększ ). Sam zmieniłem język na Angielski, w dokładnie taki sposób jak opisany wyżej. ;)

Code:
    upd: Used to rewrite the firmware via a computer.

djf: Used to rewrite the firmware using a USB flash memory.
    Załączniki:
  • Poziom 38  
    Pliki z załącznika nie są prawidłowym firmware do drukarki.
    Ostrzegam przed ich użyciem.
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedno znalezisko: Model MFC-L2710DN, oficjalnie nawet w service manual języka polskiego nie ma, wpisałem jednak 0939 jako kraj i zgadnijcie.. Jest język Polski. ;)
    BROTHER MFC-L2700DW - Polski język - wgranie firmware lub instrukcja serwisowa? BROTHER MFC-L2700DW - Polski język - wgranie firmware lub instrukcja serwisowa?
  • Poziom 38  
    Wygląda na to że zostałeś odkrywcą roku 😂😂😂
  • Poziom 9  
    Proponowałeś firmware za 85zł 'by było to możliwe', więc myślę, że warto powiedzieć, że nie było to konieczne. ;)
  • Poziom 38  
    Oficjalna serwisówka podaje że jest język polski dla tego urządzenia.
    Zdjęcia menu z netu niczego nie dowodzą.
    Nie rób z siebie wielkiego odkrywcy gdyż zwyczajnie się ośmieszasz.
  • Poziom 9  
    No to jeśli 'serwisówka podaje że jest język polski dla tego urządzenia' to znaczy, że próbowałeś mnie naciągnąć na zmianę firmware która nie była konieczna. I serwisówka, nie podaje tego, bo dla tego modelu podaje tylko te kody, polskiego tam nie ma:
    A zdjęcie menu zrobione przeze mnie 3 minuty temu coś dowodzą, czy też nie? Dodałem kolejne zdjęcie na którym widać dokładny model..

Forum jest po to, by pomagać innym. Jeśli jest coś możliwe, to wskazanym jest o tym napisać, by inni nie bali się, że coś pójdzie nie tak. ;)
  • Poziom 38  
    Wydaje mi się że rejestracja na elce jest powyżej 13 roku życia.
    Publiczne zniesławienie jest karalne.
    Wgranie firmware jest niezbędne aby był język polski.
  • Poziom 9  
    No jeśli to ma być zniesławienie, to znaczy, że zwyczajnie nie wiedziałeś. Jeszcze raz powtarzam: nie zmieniałem żadnego firmware, jedynie zmieniłem SPEC code na 0939. Nic poza tym..
  • Poziom 38  
    No nie jest tak.
    Gdybyś miał dostęp do prawdziwej dokumentacji to byś wiedział na czym polega zmiana języka.
    Zobacz w dziale download ile języków udostępniłem z instrukcją wgrania.
    Zniesławienie to to że napisałeś że chciałem cię chłopcze naciągnąć.
    Biedny studencie, jak to pisałeś.
    Przemyśl co piszesz publicznie, bo ktoś przeczyta i będzie miał potem problem z przywróceniem prawidłowego języka...

• Poziom 24  
    IreuN napisał:
    Jeszcze jedno znalezisko: Model MFC-L2710DN, oficjalnie nawet w service manual języka polskiego nie ma, wpisałem jednak 0939 jako kraj i zgadnijcie.. Jest język Polski. ;)
    BROTHER MFC-L2700DW - Polski język - wgranie firmware lub instrukcja serwisowa? BROTHER MFC-L2700DW - Polski język - wgranie firmware lub instrukcja serwisowa?

Urządzenie masz od nowości czy nabyłes je z rynku wtórnego? Zapewne nikt nikogo nie chciał naciągnąć w tej sytuacji, a najzwyczajniej uchronić przed uszkodzeniem sprzętu. Dr.master napisał że zainstalowanie plików na urządzeniu może zakończyć się niepowodzeniem.
    Fakt - forum jest po to żeby pomagać i my naprawiając kilkaset jak nie kilka tysięcy urządzeń, właśnie tym doświadczeniem się dzielimy, ale nikt nie widzi ryzyka które podejmowaliśmy wielokrotnie, próbując naprawić daną usterkę. Nikt nie liczy uwalonych płyt przez nieudane wgranie firmware. Dostałeś gotowe serwisówki do innych modeli i mogłeś na własne ryzyko próbować albo dostać zapewne gotowe "pewne i sprawdzone" sposoby na zmianę języka w swoim urządzeniu od osoby która ma duże doświadczenie w serwisie tych sprzętów. Pytanie do kogo byłyby pretensje jak byś próbował sam i coś by nie pykło?
  • Poziom 9  
    Wtórny, jako zwrot z Amazona, 186 wydrukowanych stron, z Włoch i była po Włosku, także wątpię, żeby ktoś się bawił jeszcze w zmianę firmware w niej.
  • Poziom 1  
    Panowie pozwolicie że odświeżę trochę temat, zwracam się głównie do kolegi IreuN mam MFC-L2710DN i chciał bym mieć w niej język polski ale nie wiem gdzie wpisać 0939 , po wciśnięciu menu a następnie start nic się nie dzieje, proszę o podpowiedź
  • Poziom 9  
    grisza696 napisał:
    Panowie pozwolicie że odświeżę trochę temat, zwracam się głównie do kolegi IreuN mam MFC-L2710DN i chciał bym mieć w niej język polski ale nie wiem gdzie wpisać 0939 , po wciśnięciu menu a następnie start nic się nie dzieje, proszę o podpowiedź

Oj nie pamiętam już, ale też miałem taki problem. Próbować do skutku.. Może jednocześnie?