Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE46A556P1C - Ciemniejsze obszary na ekranie

callaway1 10 Gru 2016 10:14 444 14
  • #1 10 Gru 2016 10:14
    callaway1
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z telewizorem jw. Konkretnie chodzi o ciemniejsze obszary ekranu, które początkowo, po ok godzinie pracy telewizora znikały. Obecnie stan widoczny na zdjęciach jest permanentny. Czy wie ktoś może w czym tkwi problem i co jest przyczyną tego stanu? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam Krzysiek.

0 14
  • #2 10 Gru 2016 12:16
    Piotr2608

Poziom 38  

Uszkodzone podświetlanie? Należałoby zasilić świetlówki i sprawdzić czy ekran jest równomiernie podświetlany.

0
  • #3 10 Gru 2016 13:04
    GanCegall
    Poziom 29  

Niestety to nie podświetlenie, w tej serii jest większy problem, można to naprawić w warunkach domowych, ale wymaga dużej ostrożności bo matryca jest bardzo delikatna.

0
  • #4 10 Gru 2016 13:12
    Dejwid Koperfilc
    Poziom 12  

A ja znowu widze kurz. :)

0
  • #5 10 Gru 2016 13:17
    GanCegall
    Poziom 29  

Tak, zgadza się, mój błąd, rzeczywiście mógł tam wpaść kurz, plamy są "nieregularne" :-)

0
  • #6 10 Gru 2016 13:20
    Dejwid Koperfilc
    Poziom 12  

A ten Piotr2608 to straszny cienias jak na konto firmowe, żeby takiej rzeczy nie wiedzieć. :)

0
  • #7 10 Gru 2016 15:47
    Piotr2608

Poziom 38  

Dejwid Koperfilc napisał:
    A ten Piotr2608 to straszny cienias jak na konto firmowe, żeby takiej rzeczy nie wiedzieć.

A słyszałeś o uszkodzeniu filtra polaryzacyjnego?

0
  • #8 10 Gru 2016 15:58
    Dejwid Koperfilc
    Poziom 12  

"A słyszałeś o uszkodzeniu filtra polaryzacyjnego?"

I to twoim zdaniem wygląda na uszkodzenia filtra polaryzacyjnego?? Szczególnie, że - "ciemniejsze obszary ekranu, które początkowo, po ok godzinie pracy telewizora znikały."

0
  • #9 10 Gru 2016 16:49
    Piotr2608

Poziom 38  

A czy kurz po godzinie oglądania znika sam? Jeśli tam jest to zostaje i co najwyżej może go przybywać a nie ubywać.

0
  • #10 10 Gru 2016 16:53
    GanCegall
    Poziom 29  

@callaway1 Weź drugą osobę, złapcie za boki telewizora i niezbyt mocno wyginajcie w przeciwnych kierunkach.Pewnie zaskoczy prawidłowy obraz, ten temat jest starszy niż węgiel.

Piotr2608 napisał:
    A słyszałeś o uszkodzeniu filtra polaryzacyjnego?

Pewnie masz rację, a uszkodzone filtry polaryzacyjne mają tą szczególną cechę że naprawiają się same po ok. godzinie. :-)

0
  • #11 10 Gru 2016 19:02
    callaway1
    Poziom 2  

@GanCegall jeśli to wyginanie ekranu pomaga, to w czym jest problem, i jak się tego pozbyć na stałe?

0
  • #12 10 Gru 2016 19:08
    Piotr2608

Poziom 38  

GanCegall napisał:
    Pewnie masz rację, a uszkodzone filtry polaryzacyjne mają tą szczególną cechę że naprawiają się same po ok. godzinie.

No co Twoim zdaniem ulega odkształceniu jak nie któryś filtr polaryzacyjny. Na pewno nie warstwa ciekło-krystaliczna. Wydaje mi się iż dochodzi do odkształcenia a nie fizycznego uszkodzenia. Nie jest to warstwa odpowiedzialna za rozpraszanie światła, chociaż i jej nie można wykluczyć.

0
  • #13 10 Gru 2016 19:35
    GanCegall
    Poziom 29  

callaway1 napisał:
    jeśli to wyginanie ekranu pomaga

Próbowałeś? Pomogło?

callaway1 napisał:
    to w czym jest problem

napisałem w moim 1 poście.

Piotr2608 napisał:
    No co Twoim zdaniem ulega odkształceniu jak nie któryś filtr polaryzacyjny. Na pewno nie warstwa ciekło-krystaliczna. Wydaje mi się iż dochodzi do odkształcenia a nie fizycznego uszkodzenia. Nie jest to warstwa odpowiedzialna za rozpraszanie światła, chociaż i jej nie można wykluczyć.

Nie wykluczasz także kurzu:

Piotr2608 napisał:
    A czy kurz po godzinie oglądania znika sam? Jeśli tam jest to zostaje i co najwyżej może go przybywać a nie ubywać.

Co by tu jeszcze wykluczyć? :D

0
  • #14 10 Gru 2016 19:49
    callaway1
    Poziom 2  

@GanCegall Jeszcze nie próbowałem wyginać ekranu, bo uszkodzony telewizor przechowuję na razie u rodziców z powodu braku miejsca w swoim mieszkaniu. Pytałem hipotetycznie, gdyż zastanawiam się czy dam radę to sam naprawić, czy lepiej oddać do serwisu. Jeśli w ogóle naprawa w serwisie będzie opłacalna...

0
  • #15 10 Gru 2016 21:25
    Andrzej4567
    Poziom 18  

callaway1 napisał:
    Pytałem hipotetycznie, gdyż zastanawiam się czy dam radę to sam naprawić, czy lepiej oddać do serwisu. Jeśli w ogóle naprawa w serwisie będzie opłacalna..

Sam tego nie naprawisz. Oddaj do serwisu. Naprawa raczej powinna być opłacalna.

0