Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za FPGA ? - Proszę spojrzeć.

TM85 10 Gru 2016 12:03 2535 4
  • #1 10 Gru 2016 12:03
    TM85
    Poziom 26  

Witam, proszę o pomoc w odszyfrowaniu co to za układ.

Podejrzewam że jest to jakieś stare FPGA 100 pin( sprzęt z 1999r).
    Pin 1 reset, piny 99-100 kwarc 24MHz
    Do niego podpięto 80c32, ram i 3 eepromy SPI i wiadomo peryferia.
    Dwa eepromy siedzą na module rozszerzeń, jeden na płycie głownej. Jeden eeprom z modułu rozszerzeń (oscyloskop) jest wybierany CS przez 80c32, pozostałe dwa wybiera szukany układ.
    Komunikacja z kompem jest za pośrednictwem tx rx 80c32, w tym możliwość upgradu softu.

To bebechy oscyloskopu Wittig 22-320.

Sprzęt nie jest martwy, te "FPGA" wyświetla komunikat o braku modułu, piszczy brzęczykiem. Ale nie widzi zupełnie modułu rozszerzeń.
    Jaka może być zasada działania tego systemu? Przed uruchomieniem systemu 80c32 wrzuca jakąś konfigurację do fpga? Jak to dalej diagnozować i uruchomić?

Plik hex upgradu softu ma 41kb, gdzie to jest upychane? Podczas upgradu żaden CS eepromów z modułu rozszerzeń nie osiąga 0V z czego wnioskuję że cały soft ląduje tylko w głównym module?
    Boję się że mogą być wysypane dane z epromów na rozszerzeniu, wtedy chyba kaplica gdyż żadnego suportu niema.

0 4
  • #2 10 Gru 2016 12:21
    Pituś Bajtuś
    Poziom 28  

To raczej jakiś ASIC zrobiony na zamówienie skoro nosi takie samo oznaczenie jak oscyloskop w którym jest zainstalowany.

0
  • #3 10 Gru 2016 12:24
    TM85
    Poziom 26  

Możliwe, ale obecność pomocniczego 80c32 sugeruje coś innego? Po co on tam jest?

0
  • #4 10 Gru 2016 12:31
    Pituś Bajtuś
    Poziom 28  

Dlaczego uważasz że 80c32 jest "pomocniczy"? Jest tam więcej układów czy to na zdjęciach to cała elektronika? Wg mnie w ASICu są ADC+FIFO+ sterowanie LCD natomiast 80c32 robi całą pozostałą robotę (klawiatura itp).

0
  • #5 10 Gru 2016 13:04
    TM85
    Poziom 26  

Podwójne zestawy bo oscyloskop dwukanałowy ( układy wejściowe oscyloskopu + ADC+ RAM + znowu jakiś nieznany z nazwy ASIC) jest na rozszerzeniu . Każdy z tych ASIC komunikuje się szeregowo, dwustronnie przez transotory z nieznanym mi chipem 100 pin na płycie głównej.
    I to wszystko.

Ten główny szukany chip 22-320 jak wspomniałem ma podpięte do portów :
    - dwa ASIC na module rozszerzeń - oscyloskop
    - klawiatura
    - wyświetlacz przez shift registery
    - buzzer, LED
    - RAM ze zdjęcia
    - SPI eeprom x 3
    - 80c32
    - taktowanie przetwornicy zasilającej moduł rozszerzeń sygnałem 1.5MHz
    - komparator mierzący napięcie baterii

Zaś 80c32 jest wpięty:
    - magistralą z 22-320
    - jego porty TX RX to komunikacja z PC
    - wystawia chip select dla jednego eepromu na rozszerzeniu
    - wyciągnięte są wolne porty na złącze rozszerzeń, miały być produkowane moduły rozszerzeń typu częstościomierz, analizator logiczny lecz nigdy nie doszło to do skutku bo firma splajtowała.

Zastanawiam się jak działa tu 80c32 bo ma zewnętrzną pamięć programu więc dane czerpie skąd, z 22-320?
    Jak to wszystko może działać może ktoś wie bo ja nie bardzo łapię tę architekturę.

0
  Szukaj w 5mln produktów