Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Laskomex Lm 8 - podlaczenie

10 Gru 2016 12:28 1131 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam taki problem. W bloku którym mieszkam, założony jest domofon firmy Aco. Przed remontem miałem założony unifon marki Aco INS-UP720. Był to unifon cyfrowy na przewody dwużyłowe. Ze ściany wystaje kabel 6 żylowy. Po remoncie robotnicy odłączyli mi unifon i pozostały tylko kable wystające ze ściany. Kupiłem nowy unifon firmy Laskomex lm 8 cyfrowy. Ustawiłem zworki na numer mieszkania i metodą prób i błędów, próbowałem podłączyć dwa kabelki do wejść L- i L+. Jedyny efekt jaki uzyskałem, to możliwość otwarcia drzwi na dole. Ze ściany wystaje 6 żył: brązowa, pomarańczowa, biała, zielona, niebieska, szara. Czy to możliwe, że instalacja cyfrowa, poprowadzona jest na instalacji 6 żyłowej? Poprzedni unifon działał poprawnie.
  • Poziom 17  
    Miernik w rączkę i mierzyć przewody, na których mamy napięcie ~8V. Przewody zgodnie z polaryzacja podłączamy pod zaciski w domofonie.
  • Poziom 27  
    kosimierz napisał:
    Miernik w rączkę i mierzyć przewody, na których mamy napięcie ~8V. Przewody zgodnie z polaryzacja podłączamy pod zaciski w domofonie.

Oczywiście przy pewności, że Laskomex będzie chętny do współpracy z centralą ACO bo jeżeli przy jakiejś próbie
    ma3epa napisał:
    Jedyny efekt jaki uzyskałem, to możliwość otwarcia drzwi na dole.
    udało się otworzyć drzwi to mam obawy, że to może się nie udać.
    Najlepiej stosować w centralach cyfrowych dedykowane unifony.
  • Poziom 2  
    kosimierz napisał:

Rozumiem, ze mam sprawdzić napiecie stale pomiedzy dwoma kabelkami. Jak bedzie ok 8V to powinno wszystko dzialac?