Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo ideapad 305-15IBD - nie wykrywa wbudowanej kamerki.

norbakter 10 Dec 2016 14:49 1959 3
 • #1
  norbakter
  Level 8  
  Witam
  Miałem problem z kamerką internetową. Sama w sobie działała bo można z niej było korzystać w aplikacji "aparat", ale nie można było prowadzić rozmów przez Skype ani FB mimo, że kamera była wykrywana.
  Aktualizowałem sterowniki, grzebałem w ustawieniach i nic. W końcu znalazłem w panelu sterowania program "lenovo EasyCamera" i przez przypadek go odinstalowałem.. Teraz w ogóle nie ma kamery. Menadżer urządzeń jej nie wykrywa ani nie pokazuje żadnego nieznanego sprzętu, nie można jej dodać przy pomocy panelu sterowania, ani zainstalować sterowników bo "no appropriate driver to be installed". Zupełnie jakby była fizycznie odłączona.
  Da się coś z tym zrobić?
 • #2
  safbot1st
  Level 43  
  Czy zainstalowanie odpowiedniego sterownika ze strony producenta powoduje ponowne działanie kamery?
  Kamera może mieć usterkę (brak urządzenia w manag. urządzeń).
 • #3
  norbakter
  Level 8  
  Zainstalowanie sterownika nie jest możliwe. Podczas instalacji wyskakuje błąd "no appropriate driver to be installed" tak jakby w ogóle nie było kamerki.
  Zanim omyłkowo odinstalowałem program lenovo EasyCamera kamerka co prawda nie działała najlepiej ale była wykrywalna, więc nie wiem czy może być fizyczne uszkodzenie. Mogłoby pomóc gdybym rozebrał pokrywę laptopa, odłączył i podłączył kamerkę jeszcze raz?
 • #4
  safbot1st
  Level 43  
  Sam widzisz, nie działała w 100% sprawnie przed usterką. Możesz jeszcze spróbować na bootowalnym linuxie. Jeśli na innym sprawnym systemie nie zadziała, pozostaje fizyczna ingerencja.
  Z kolei:
  norbakter wrote:
  Podczas instalacji wyskakuje błąd "no appropriate driver to be installed" tak jakby w ogóle nie było kamerki.

  może wynikać właśnie z bałaganu w rejestrze, nie z powodu fizycznej usterki.