Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka suba pasywnego na aktywny - czy taki wzmacniacz będzie dobry?

SiLeNt_hUnTeR 10 Gru 2016 15:42 606 9
  • #1 10 Gru 2016 15:42
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

Witam!
    10 lat temu gdy poznałem elektrodę zrobiłem suba pasywnego na STX 22-120-8-SS. Bass-reflex, 32 litry. W związku z przeprowadzką i koniecznością zaadaptowania audio chcę przerobić skrzynię i zrobić aktywnym. Sygnał poszedłby przez wyjście "REC OUT" wzmacniacza głównego. Szukam panelu z płynną regulacją fazy i znalazłem TAKI. Cena - 270zł. Wiem, może to być dużo, jednak nie mam ani zdolności, ani możliwości żeby zbudować samemu...
    Chętnie też zlecę komuś budowę panelu o takich parametrach, gdyby cena była atrakcyjniejsza.
    Pozdrawiam, Adam.

0 9
  • #2 10 Gru 2016 15:59
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Cena nie jest znowu taka wysoka. Gorzej z mocą podejrzewam że przy 8 ohm. 50 wat i to przy dobrych wiatrach, ale przy tej cenie nie ma co wybrzydzać. Samemu taniej raczej nie zrobisz.

0
  • #3 10 Gru 2016 16:31
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

Po czym wnioskujesz tą moc przy 8 Ohm?

0
  • #4 10 Gru 2016 16:58
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Jeśli przy 8 ohm miałby 100W to przy 4 było by już ok. 200W Na pewno by się tym chwalili nie uważasz? Poza tym wystarczy spojrzeć na skromny radiatorek, brak zdjęć elektroniki by się domyślić że nie ma się czym chwalić. Ale może Ci i taki wystarczy.

0
  • #5 10 Gru 2016 17:32
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

To wzmacniacz do instalacji domowej, więc raczej mocą przy 4 Ohm nie zawracaliby nikomu głowy.
    Dodatkowo z tego co widziałem, to używają tego wzmacniacza do własnych konstrukcji (SUB 9.1).
    Może masz ewentualnie coś innego wartego uwagi?

0
  • #6 10 Gru 2016 20:22
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Jest wiele głośników domowych 4 ohm. Niestety w gotowych panelach do subów jest bieda. Czym go napędzałeś wcześniej?

0
  • #7 11 Gru 2016 00:54
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

Yamaha A-500 - fronty szły przez kanały A, subwoofer przez mostek na wyjściach B..

0
  • #8 11 Gru 2016 10:17
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Dobrze że jej nie spaliłeś. Tak się nie podłącza! Z tych paneli to PA200 jak nie potrzebujesz dużo mocy, albo PA300 powinien już dobrze zasilić Twój głośnik. Wydaje mi się że lepiej kupić teraz mocniejszy napęd bo może głośnik kiedyś będziesz zmieniał, a panel Ci zostanie do innego projektu.

0
  • #9 11 Gru 2016 11:58
    marian133
    Poziom 38  

goraj krzysztof napisał:
    Niestety w gotowych panelach do subów jest bieda
    Tzn.?
    Cena Tobie nie odpowiada czy jak?
    goraj krzysztof napisał:
    Z tych paneli to PA200 jak nie potrzebujesz dużo mocy, albo PA300 powinien już dobrze zasilić Twój głośnik.
    PA300 to nieopłacalny zakup, skoro za (70zł?) więcej jest PA400.
    Więc albo PA200 albo PA400.

PA200 tylko do głośnika 4omy.
    Parowanie go z głośnikiem 8om jest nieopłacalne ze względu na moc, co przy subach jest rzeczą najważniejszą.

Można było by kupić inny głośnik 4 omowy pasujący do Twojej obudowy, i wtedy kupić PA200, ale z drugiej strony lepiej kupić od razu mocniejszy panel, który zasili ten głośnik który masz i w przyszłości jakiś lepszy.

Wiadomo, 270zł a 500zł to różnica, ale jak wydasz 270zł na panel i sub nie będzie grał tak jak się tego spodziewasz, to się pewnie wkurzysz.

Może jeszcze napisz, do czego ma być ten sub?
    Do kina czy do stereo?
    No i jakie masz kolumny frontowe.

0
  • #10 11 Gru 2016 18:01
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

Z przodu są Tonsile ZgC-40-8-580, a sub ma być i do muzyki i do filmów. Nie potrzebuję jednak szybkiej odpowiedzi impulsowej.

EDIT:
    Jakby kogoś interesowało - tak wyglądają bebechy wzmacniacza o którym mówiłem na samym początku: Przeróbka suba pasywnego na aktywny - czy taki wzmacniacz będzie dobry?

0