Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon AVR255 - HDMI/brak dostępu do ustawień

zelmerXXX 10 Gru 2016 16:06 495 0
    zelmerXXX
    Poziom 11  
    Witam, problem nieco niestandardowy choć wątek HK i padających HDMI dość popularny w sieci.

Mam amplituner AVR 255, dotychczas ładne parę lat bez problemu, do dziś byłem mega mega mega zadowolony z tego sprzętu, był czyszczony co jakiś czas, problemów z przegrzewaniem nie było, służył wiernie i dawał frajdę stąd szukam ratunku.

System kolumn 5.1, praca w trybie stereo, do niedawna do HDMI podpięty był wyłącznie TV, któregoś dnia padł kabel, pożyczyłem z innego sprzętu na próbę i działało, więc przeszedłem na SPDIF'a bo akurat mi taki zalegał. Był spokój, grało nie grzebałem, w końcu dziś gdy chciałem sobie trochę głośniej posłuchać muzyki zauważyłem że coś mi nie odpowiada z ustawieniami kolumn i chcąc to skorygować natknąłem się na problem. I teraz tak, nie mogę wejść do funkcji "AVR" czyli ustawień pasm, podziału mocy itd., ustawień tonów, trybów video i surround, ani przez panel na froncie amplitunera ani przez pilot, reszta funkcji działa. Na początek poodłączałem co się da, żeby wyeliminować jakiekolwiek ewentualne zwarcia czy usterki kabli - nic, sprawdziłem układ HDMI na tyle ile mogłem nie mając ustawień kanałów - nie działa. Rozebrałem obudowę, wyciągnąłem płytkę ze złączami HDMI - na niej i w reszcie urządzenia nie ma niczego niepokojącego. Jako tako reszta działa, łącznie z wentylatorami w środku, gra, nie odłącza go, nic się niby nie dzieje tylko nie mogę go ustawić. HDMI przeboleję, jest w nim tyle różnych opcji na podłączanie urządzeń że może nie działać, ale koniecznie chcę go skalibować bo nie da się tak tego słuchać .

Moje pytanie brzmi gdzie szukać problemu, może jest to coś błachego, może bez sensu szukam w bebechach ? Z racji takiej że nie mam choćby Hotair'a ani moim zdaniem wystarczającego doświadczenia nie zamierzam pchać tam łap na bogato, więc może ktoś wie komu warto oddać taki sprzęt do naprawy żeby czegoś nie spaprał i jeszcze mnie potem za to nie policzył.

Pomóżcie proszę bo nie chcę ani ze względów finansowych ani przez to jak to pięknie gra kupować nowego - innego amplitunera. Pozdrawiam