Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposoby podłączenia magnetowidu do karty Hauppauge WinTV HVR-1300 DVB-T

wibbiputer 10 Gru 2016 17:38 378 8
  • #1 10 Gru 2016 17:38
    wibbiputer
    Poziom 8  

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się jak przegrać kasety vhs na komputer. Jako, że zależy mi na dobrej jakości, oraz nie za wysokich kosztach, to zdecydowałem się nabyć kartę Hauppauge WinTV HVR-1300 DVB-T PCI DigitalTV.
    Posiadam również magnetowid z wyjściem s-video. Na internecie jest kilka poradników, ale zazwyczaj podłączamy przez cinche lub przejściówkę scarta, bo mamy do dyspozycji starsze magnetowidy. Tutaj pewnie można trochę inaczej, lepiej. Kabli nie mam żadnych, wszystko będę dokupywał. Będę wdzięczny jak ktoś ogarnięty mnie poinstruuje, jakim podpięciem uzyskam najlepszą jakość. Dodaję zdjęcia wejść. Sposoby podłączenia magnetowidu do karty Hauppauge WinTV HVR-1300 DVB-T Sposoby podłączenia magnetowidu do karty Hauppauge WinTV HVR-1300 DVB-T

0 8
  • #3 11 Gru 2016 12:29
    wibbiputer
    Poziom 8  

Ta? To uzasadnij i doradź jak miałbym uzyskać jakość lepszą

0
  • #4 11 Gru 2016 20:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Podłączyć wszystko S-VHS (video) i line in (zapewne audio) - jakość i tak będzie mizerna, bo wynika ze sposobu analogowego połączenia, którego nie da się w tym przypadku zamienić na cyfrowy.

0
  • #5 11 Gru 2016 20:32
    wibbiputer
    Poziom 8  

Rozumiem więc, że mizerna jakość oznacza w tym przypadku użycie VHSów, a nie koniecznie słaby magnetowid czy kartę telewizyjną?(wiem mogła by być lepsza) :/
    Przegrywałem już magnetowidem na płytki problem w tym że połowa jest nagrana na płytkach sony, a napęd komputera z jakiegoś powodu ich niestety nie widzi :(

0
  • #6 11 Gru 2016 20:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

wibbiputer napisał:
    mizerna jakość oznacza w tym przypadku użycie VHSów, a nie koniecznie słaby magnetowid czy kartę telewizyjną?(wiem mogła by być lepsza) :/

Wszystko, każdy komponent w przekazie analogowym ma znaczenie - i materiał początkowy video, i forma fizycznego kablowego połączenia tego razem, jak i sprzęt do tego wykorzystany.
    wibbiputer napisał:
    Przegrywałem już magnetowidem na płytki problem w tym że połowa jest nagrana na płytkach sony, a napęd komputera z jakiegoś powodu ich niestety nie widzi

Aktualizacja w nim BIOS-u (nagrywarka komputera), albo wymiana nagrywarki na nowszy model.

0
  • #7 11 Gru 2016 20:46
    wibbiputer
    Poziom 8  

Spróbuje coś poszperać ustawieniach ;) Dzięki

0
  • #8 11 Gru 2016 21:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A te niedziałające płytki Sony są sfinalizowane i zamknięte podczas nagrywania?

0
  • #9 12 Gru 2016 16:52
    wibbiputer
    Poziom 8  

Pomyliłem się i uznałem za proces finalizowania coś co nim nie było. Wczoraj domykałem ręcznie w nero na kompie płytki verbatimu( nie umiało ich odtworzyć ale program widział że mają zawartość), to się udało. Niestety z tymi z sony było gorzej, bo nawet program widzi je jako czyste> nie można ich sfinalizować.

0