Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Zipp Bassic nie chce odpalić, iskra jest żółtego koloru

wladek1234a 10 Dec 2016 18:51 1116 11
    wladek1234a
    Level 7  
    Dlaczego skuter zipp bassic nie chce odpalić? Iskra jest, tylko takiego żółtego koloru. Gdy wleję strzykawką paliwa do cylindra silnika to odpali, tylko trzeba bardzo długo kopać. Co to moze być?
    mody0202
    Level 12  
    Silnik dwu-, czy czterosuwowy?
    Kalira
    Level 14  
    Witam. Silnik jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem.
  • Helpful post
    mody0202
    Level 12  
    Jeśli po wlaniu benzyny do cylindra skuterek zapala, to stawiałbym na gaźnik lub szczelność za gaźnikiem.
  • Helpful post
    Kalira
    Level 14  
    Zapłon nie przestawiony? To jest ten o pojemności 49 ccm .
  • Helpful post
    Staszek49
    Level 35  
    Kolego jeśli robiłeś coś przy rozrządzie, to sprawdź prawidłowość jego ustawienia.
    Sugeruję też sprawdzić luzy zaworowe, sprawdzić ciśnienie w cylindrze oraz dokładne przeglądnięcie gaźnika (udrożnienie dysz, usunięcie zanieczyszczeń).
    Informacje szczegółowe na te tematy znajdziesz w internecie.
    wladek1234a
    Level 7  
    4 suv gaźnik wyczyszczony i dalej nie chce odpalić

Dodano po 9 [minuty]:

Jak by ktoś mógł i chciał pomóc to proszę napisać w podpunktach co mam robić, wszystko po kolei co posprawdzać.
    mody0202
    Level 12  
    Czy jak odepniesz wężyk od paliwa z krućca gaźnika i kopniesz parę razy to leci paliwo?Może zawór podciśnieniowy przy baku nie działa i nie podaje paliwa?
    wladek1234a
    Level 7  
    paliwo wtedy leci

Dodano po 27 [minuty]:

A jeszcze dopisze ze jak go odpalę po długim kopaniu i rozgrzeje silnik i zgaszę zostawie na 2 minuty to bez problemu odpali ale gdy zostawie na noc to rano jest to samo ze go nie odpalea czy to mogą być zawory lub zaplon
  • Helpful post
    dejv42
    Level 20  
    Podobną sytuację miałem w traktorku do trawy. Może porównanie słabe ale jak udało mi się go odpalić i rozgrzać to kolejny raz odpalał bez problemu. Problemem były "podparte" zawory. Po ustawieniu odpowiedniego luzu traktorek zaczął odpalać bez problemu niezależnie od warunków.
    mody0202
    Level 12  
    Możesz sprawdzić luzy zaworowe, ale bardziej bym stawiał na zawór ssania w gaźniku z którym wiecznie są problemy lub jak pisałem wcześniej lewe powietrze.
    wladek1234a
    Level 7  
    Dzięki problemem były podparte zawory