Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV do kina domowego, aby uzyskać dźwięk na głośnikach

bertroro 10 Gru 2016 20:21 699 6
  • #1 10 Gru 2016 20:21
    bertroro
    Poziom 1  

Witam, mam wielką prośbę, potrzebuję podłączyć telewizor pod kino domowe, aby uzyskać dźwięk z telewizora na głośnikach od kina, problem tkwi w tym, że w kinie, które jest już zabytkiem, nie mam wejścia toslink jedynie czincze.

Próbowałem następujących sposobów :
    1. Podłączenia kina pod wyjście od słuchawek, jednak głos jest strasznie cichy, niesłyszalny dopóki się nie przystawki ich do ucha, a głośność w TV nic nie daje.

2. Podłączenia pod euro-czincze lub czincze-czincze daje jedynie skutek taki, ze kino działa jako DVD i że wyświetlany jest obraz na TV a głos na głośnikach, jednak jedynie z płyt wyłożonych do DVD.

Upraszczając moją wypowiedź - chodzi mi o to, aby dźwięk z programów TV odtwarzany był na głośnikach kina domowego. Dodam, ze tv podłączony jest pod dekoder, nie wiem czy to ma znaczenie, bo nie znam się na tym w ogóle.

Proszę o pomoc. :) Dołączam zdj. wyjść z TV i kina domowego:
    Podłączenie TV do kina domowego, aby uzyskać dźwięk na głośnikach Podłączenie TV do kina domowego, aby uzyskać dźwięk na głośnikach

0 6
  • #2 10 Gru 2016 20:45
    piterek-23
    Poziom 32  

Niestety, ale z tym sprzętem nic mądrego nie wymyślisz :(

Jedyne co, to TV słuchawki -> "kino" wejście AudioIN

0
  • #4 10 Gru 2016 21:43
    piterek-23
    Poziom 32  

mihal2002 napisał:
    piterek-23 napisał:

Bez sensu.

To przeczytaj moje pierwsze zdanie, a później drugie zdanie, a na koniec wróć do pierwszego zdania...

0
  • #5 10 Gru 2016 21:58
    mihal2002
    Poziom 43  

bertroro napisał:
    1. Podłączenia kina pod wyjście od słuchawek, jednak głos jest strasznie cichy, niesłyszalny dopóki się nie przystawki ich do ucha, a głośność w TV nic nie daje.
    piterek-23 napisał:
    piterek-23 napisał:
    To przeczytaj moje pierwsze zdanie, a później drugie zdanie, a na koniec wróć do pierwszego zdania...

0
  • #6 10 Gru 2016 22:46
    Polon_us
    Poziom 41  

piterek-23 napisał:
    iestety, ale z tym sprzętem nic mądrego nie wymyślisz

Cóż, bardzo niefachowa opinia, niegodna zabierania głosu na Elektrodzie - przynajmniej w tym dziale.

Po pierwsze - autor nie podaje modelu telewizora (a powinien) - jest prawie oczywiste, że słuchawki mają niezależną regulację poziomu głośności, stąd taka słaba reakcja kina.
    Jakby autor tematu pofatygował się i przeszukał ustawienia czy też instrukcję, to zapewne skorygowałby tę różnicę poziomu dźwięku.

Po drugie - telewizor ma wyjście optyczne audio, które bez problemu można wykorzystać do połączenia z kinem.

0
  • #7 11 Gru 2016 17:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@bertroro
    Konwerter sygnału FiiO D3 załatwi sprawę - jako, że kino stare, będzie tylko zwykłe stereo, no chyba, że to kino obsługuje Dolby ProLogic II - wtedy załączając emulację efektów, będziesz miał "udawane" KD.

0