Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Sharp LC-32CHE5100E - Literki podczas opcji nagrywnia

romkwie 10 Gru 2016 21:19 657 4
  • #1 10 Gru 2016 21:19
    romkwie
    Poziom 13  

Po włączeniu listy kanałów na pilocie (TV GUIDE), wybraniu kanału, programu do nagrywania i wciśnięciu przycisku z czerwoną kropką (REC)
    podświetla się dany program do nagrywania. Jeśli tylko raz nacisnę przycisk REC podświetlenie czerwone jest z literką "R".
    Następne przyciśnięcie REC podświetlenie jest z literką "D", następne z "W", następne z "A" i następne wyłącza nagrywanie i podświetlenie znika.
    Co oznaczają i do czego służą te tajemnicze literki w opcji nagrywania? Podejrzewam, że "R" to REC- nagrywanie (próbowałem i nagrywa na pendrive), ale co oznaczają pozostałe "D,W,A"? Przewertowałem całą instrukcję kilka razy i nic na ten temat nie ma.

0 4
  • Pomocny post
    #2 13 Gru 2016 10:44
    Polon_us
    Poziom 41  

Oznaczenia te są oznaczeniami powtarzania nagrywania:

- podświetlenie czerwone - nagrywanie jednorazowe
    - "R" - Regular - codziennie o tej samej porze, ten sam program, ten sam kanał
    - "D" - Daily - w zasadzie nazwa sugerowałaby również codziennie, ale "D" odnosi się do dni powszednich
    - "W" - Weekly - co tydzień
    - "A" - tu mogę tylko mniemać, że odnosi się to do "Alternate" i oznacza nagrywanie tylko w weekend. Ale pewności nie mam.

Również może pojawić się wykrzyknik, co oznacza konflikt w grafiku nagrań.

0
  • #3 13 Gru 2016 12:17
    romkwie
    Poziom 13  

Dzięki za informacje,których nie ma w instrukcji.Ciekawe dlaczego?
    Co (czy też jaka literka) powinno się wyświetlić jeśli chcę nagrać program aktualnie idący na antenie?Tylko ten jeden bez powtarzania nagrywania.
    W ten sposób można by wyciąć reklamy zatrzymując i wznawiając nagrywanie.
    Na pilocie są 3 przyciski mające zastosowanie przy nagrywaniu ,tylko jakie?:
    - DVD Menu (czarny z czerwoną kropką)
    - DVD SETUP ( REC LIST)
    - GOTO (czerwony )
    Dlaczego nie ma bardziej szczegółowych instrukcji?

0
  • #4 13 Gru 2016 12:36
    Polon_us
    Poziom 41  

romkwie napisał:
    ... których nie ma w instrukcji.Ciekawe dlaczego?

romkwie napisał:
    Dlaczego nie ma bardziej szczegółowych instrukcji?

Te pytania proszę skierować do firmy Sharp.
    Nie jestem kompetentny, aby na nie odpowiedzieć.

Aby włączyć nagrywanie oglądanego w danej chwili programu należy użyć przycisk czarny z czerwoną kropką oznaczonego dodatkowo "DVD Menu".
    Tak mówi instrukcja telewizora - to zostało ujęte.

0
  • #5 20 Sty 2017 16:44
    romkwie
    Poziom 13  

Wielkie dzięki za pomoc.Szkoda tylko,że Sharp nie postarał się jednak o bardziej szczegółową instrukcję.Łatwiej było by rozszyfrować Menu telewizora.Myślę,że odpowiedzi na moje pytania rozwiązują ten temat.Zamykam.

0