Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco royal Cappuccino wywala różnicówkę podczas parzenia kawy

handrzej1 10 Dec 2016 22:04 1470 2
 • #1
  handrzej1
  Level 11  
  Witam , posiadam ekspres Saeco Royal Cappuccino SUP016 . Od jakiegoś czasu ekspres zaczyna wywalać różnicówkę w trakcie parzenia kawy. Ale nie zawsze. Czasem zaparzy kilka kaw i przy kolejnej , po kilku sekundach parzenia wywala bezpiecznik różnicowo-prądowy. A czasem już przy parzeniu pierwszej wywala różnicówkę.Zawsze po kilku sekundach parzenia kawy. Kiedy leję gorącą wodę to tak się nie dzieje. Zakładam , że może to być coś z grzałką na boilerze, ale jak to sprawdzić ? Ktoś ma może jakiś pomysł ? na zimno sama grzałka nie ma zwarcia.
  Drugi problem to podgrzewanie tacy z filiżankami -grzeje cały czas , pomimo tego , że w menu wyłączyłem podgrzewanie filizanek. Taca jest cały czas gorąca , ale termika nie wywala.
  Ktoś może się spotkał już z takimi usterkami w tym ekspresie ?
  pozdrawiam Andrzej.
 • #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Jeżeli wyrzuca różnicówkę to w pierwszej kolejności proszę sprawdzić grzałki lecz nie na zwarcie a na upłynność prądową . Końcówka grzałki i obudowa grzałki na dużej oporności.
 • #3
  handrzej1
  Level 11  
  sprawdziłem na upływność na zimnym - wszystko wyglądało dobrze , żadnej upływności zmierzyć się nie dało. Decyzja : wymiana boilera . po wymianie wszystko działa dobrze . I oby już tak zostało. Problem rozwiązany , zamykam temat. Nioop dziękuję za pomoc.