Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką drukarkę kolorową kupić?

10 Gru 2016 22:11 1728 19
  • Poziom 4  
    Witam, szukam dla siebie do domu kolorowej drukarki. Chciałbym, żeby była mała i w miarę ekonomiczna, nie musi być bardzo szybka.
    Ta drukarka będzie używana w warunkach domowych - drukowane będzie około kilkaset stron na miesiąc (jakieś dokumenty, obrazki, książki).
    Zależy mi przede wszystkim na jakości druku na zwykłym papierze, dlatego najchętniej pozostałbym przy laserze - mam hp clj 2500l - wydruk grafik był ładny, błyszczący, kolory były żywe, ale po 13 latach nie zamierzam już w nią inwestować, do tego jest to wielki i ciężki kloc.
    Cena do ok. 400-600zł. Myślę nad hp cp1025 i Samsung C430W, ale ta ma trochę za drogie tonery. Widziałem też używaną Konica Minolta 1600W. Wolałbym nową, ale może ta byłaby OK?

A jak wygląda wydruk z żelowych? Też jest ładny jak z lasera? Pytam, bo widziałem Ricoha SG2100 za 200zł.
    Do atramentowych nie mam przekonania.

Polecilibyście mi coś?:) Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    .han napisał:
    Konica Minolta 1600W.

Plus taki, że ma tonery na ~2500 stron, a nie ~1000 jak reszta podanych.
    Pytanie w jakim stanie i za ile.
    Generalnie Samsunga sobie odpuść - koszt wydruku jest bardzo wysoki na zamiennikach (ok. 400zł / komplet gdzie czarny na 1500 stron, a kolor 1000). Jeżeli już, to hp - komplet za ok. 130zł na tyle samo co Samsung.
    Co do żelowej - to nie wiem, nie widziałem. Poczekaj na wypowiedź innych. Jedynie co to eksploatacja też nie jest tania.
  • Poziom 31  
    Mam żelowa drukarkę ricoha sg3100snw. Jakość wydruku jest ogólnie bardzo dobra, choć trzeba zrozumieć że jest to wydruk podobny do atramentowego i szybkość wydruku w najlepszej jakości nie zachwyca. do plusów można zaliczyć to że wydruk się nie rozmazuje się nawet pod wpływem wody. Przetestowałem to kilkakrotnie i było super. Tusz schodzi wolno. Wadą tej drukarki jest brak sterowników do Linuxa, ale mam jeszcze lexmarka e360dn i ta choć nie kolorowa działa w każdym systemie.
    W pracy natomiast używamy OKI C5800 i na oryginalnych tonerach wydruku jest super. Druk pięknie błyszczy, przejścia tonalne są bardzo dobrej jakości.
  • Poziom 4  
    zen3x napisał:
    Jakość wydruku jest ogólnie bardzo dobra

jak jest z kolorami? Są żywe, nasyconei błyszczące jak z lasera czy raczej wyblakłe i matowe jak z atramentu?
    Poszukałem tej OKI C5800. Z tego co piszesz to ma to na czym mi zależy. Czyli mocne kolory i ładny, błyszczący wydruk. Tylko ona jest bardzo duża, nawet za duża jak do domu. Chciałbym, żeby mi się zmieściła na szafce o szerokości 48cm i głębokości 40cm.
  • Poziom 31  
    Przy żelu wydruk jak z atramentu. Niestety, ale OKI jest dużą. Przy takiej wielkości szafki to nie wiem co wybrać.
  • Poziom 32  
    CP1025 39.96 cm x 40.21 cm x 25.15 cm
    Także na głębokość wejdzie na styk, ale pamiętaj, że jeszcze dochodzą przewody.

Ze względu na wymiary to możesz wziąć tę Konicę. 396 x 380 x 275 mm, ale nie wiem, czy ją znajdziesz gdzieś w stanie bardzo dobrym.
    Z małych laserów to chyba poza Xerox Phaser 6000 już nic nie znajdziesz.
    Tylko ten Xerox to chyba ta z serii jednorazówek - nic oprócz tonera w niej nie wymienisz. Dużo robisz stron rocznie?
  • Poziom 4  
    my41s napisał:
    Dużo robisz stron rocznie?

Jak pisałem. Około kilkaset stron miesięcznie. Rocznie to wychodzi z osiem do dziesięciu tysięcy. Już nie widzę tej 1600w więc może już jest sprzedana. W ogóle mało ofert jest na nią. Wolałbym też nową. Sprzętów używanych trochę się obawiam.

Z tego, co pisze zen3x to podobałaby mi się ta OKI tyle, że już tak dużej drukarki nie chcę. Wystarczy, że obecna teraz się nigdzie nie mieści tylko stoi na podłodze i zawadza. Wolałbym nawet odrobinę droższą eksploatację (bez przesady) tylko, żeby była mniejsza. Samsungi kolorowe są nawet małe, ale do tych nowych tonery za to mają ceny z kosmosu, nawet zamienniki. C430 sprawdziłem to cena tonerów to jakaś komedia. Do mojej zamienniki komplet kosztuje ok. 450zł, ale wystarczają na dobre 4000 stron (kolor) i nawet ładnie drukują, a tu za tyle samo jest 1000 kolor 1500 czarny... A liczyłbym, że pewnie cały komplet wystarczyłby mi na miesiąc. No way. Chociaż i tak oczywiście drukował będę tylko na zamiennikach.

Czy są może na forum posiadacze Samsung CLP 310, 315, 320, 325? Jak Wam się one sprawują? Zastanawiam się jeszcze na tym proponowanym Hp.

Najwyżej będę musiał się przeprosić z wydrukiem atramentowym, który na zwykłym papierze zwyczajnie uważam za kiepski. Bez urazy dla zwolenników atramentu, ale chyba każdy widzi różnicę. Mnie zawsze pytali, czym drukuję, że grafika kolorowa jest super.

zen3x napisał:
    Przy żelu wydruk jak z atramentu.

To tu jest jakieś oszustwo https://youtu.be/6bjGqMF4x5g?t=57
    Bo wydruk się mocno błyszczy
  • Poziom 31  
    Może na jakimś błyszczącym papierze robili wydruk. Wszystkie nowe kolorowe drukarki laserowe do 1000 zł to bardzo drogie urządzenia w eksploatacji.
  • Poziom 32  
    Zgadzam się, że tani kolor laser = droga eksploatacja.
    Jeżeli nowa to CP1025 wyjdzie znacznie taniej w eksploatacji w porównaniu do C430.
    Jeżeli używana to ta Konica 1600W. Gdyby nie wielkość (głębokość), to Bizhub C35p i miałbyś tanią w eksploatacji drukarkę (i to na oryginałach).
  • Poziom 31  
    Niech Cię ręka broni przed samsungiem lub konicaminolta. Jeśli atrament to tylko epson (tanie i akceptowalne zamienniki tuszy). Jeśli kolor laser to tylko panasonic lub canon.
  • Poziom 31  
    Panasonic kolor to jakiś w ogóle irracjonalny wybór. Popularność tej mark iw drukarkach laserowych jest marginalna. Nie mówię o faxach, gdzie Panas jest znaną marką. Canon i HP to po jednych pieniądzach w kosztach eksploatacji. Mamy jeszcze drukarki della. Z 800zł za nową drukarkę trzeba wydać. Fajnie drukują, ale tonery zamienne oraz oryginalne są drogie i małej pojemności.
  • Poziom 32  
    Co do Samsunga to się zgadzam. Natomiast Panasonic? Tak, jak pisze kolega zen3x - to irracjonalny wybór. Zresztą drukarki Panasonic już jakiś czas nie widziałem. Same MFP. Canon i HP to wszystko jeden pies.
    Chyba już wszystkie dobre propozycje zostały przedstawione. Teraz tylko decyzja autora.
  • Poziom 4  
    Dzięki za propozycje.
    Policzyłem koszt i wyszło mi, że lepiej chyba poszukam 1600W.
    Teskot, dlaczego nie konicaminolta?

Drukarkę pewnie zakupię gdzieś za 2 miesiące chyba, że trafi mi się 1600W wcześniej lub rozpadnie się moja drukarka. Dlatego temat pozostaje nadal otwarty.
  • Poziom 31  
    Miałem w domu KM 2400W, w pracy 1600 i 2550 i wszystkie szlag trafił tuż po gwarancji. Nie były mocno eksploatowane, bo do wydruków czarno-białych używałem innego sprzętu. W dwóch padły płyty, w jednej jakiś problem mechaniczny (już nie pamiętam jaki). Generalnie zraziłem się.
  • Poziom 4  
    Muszę kupić drukarkę, bo HP jest wylądował na elektrośmieciach.
    Oki C130, Epson C1600 wyglądają identycznie, jak Konica 1600W. O co chodzi?
  • Poziom 43  
    .han napisał:
    Oki C130, Epson C1600 wyglądają identycznie, jak Konica 1600W. O co chodzi?

Nawet tonery mają te same lub podobne. Tak się teraz globalnie produkuje sprzęt, jeden i ten sam model pod różnymi markami wyglądający identycznie lub różniący się szczegółami.
  • Poziom 32  
    goldi74 napisał:
    Tak się teraz globalnie produkuje sprzęt, jeden i ten sam model pod różnymi markami wyglądający identycznie lub różniący się szczegółami.

Dokładnie. A o ile się nie mylę to nie jest to brandowana KM, a produkt firmy Muratec / Murata Machinery, Ltd., :-)
  • Poziom 4  
    Którą wybrać:
    Epson C1600 za 200zł, przebieg 8 tys. stron, tonery po ok. 30%
    czy 1600W za 300zł, przebieg 5 tys., tonery po ok. 40%
    albo Samsung CLP-365 za 300zł, tonery po ok. 40%, przebieg 6 tys. stron

Chyba, że na allegro jeszcze coś wypatrzę
  • Poziom 32  
    To weź tą 1600W. Tylko nie wiem, jak tam z bębnem będzie. W teorii ma wytrzymać 45k / 11,2k, ale blokują się wcześniej.
    Polecam przeczytać: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1887362.html
    Ogromny plus tej drukarki w porównaniu do tych maluchów (Samsungów i innych) maluchów to tonery na 2500 stron.
  • Poziom 4  
    Ok. Kupiona 1600W. Drukuje ładnie i w kolorze, a o to mi chodziło. Teraz tylko pozostaje problem zamienników, które będą najlepsze i niedrogie.