Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć nagrywarkę z ATA do telewizora?

monking 11 Gru 2016 00:18 438 3
  • #1 11 Gru 2016 00:18
    monking
    Poziom 3  

Witam, chciałbym podłączyć starą nagrywarkę LITE ON DVDRW LH-18A1P pod telewizor lub dekoder poprzez usb. Żadne nie wykrywa oprócz komputera, posiadam przejsciówkę z ATA/SATA na USB z zasilaczem kombinowałem podłączyć dysk SATA pod telewizor i udało mi się gdyz sformatowalem do fat32 a nagrywarki raczej się nie da, system plikow to UDF szukalem na google jak podlączyc, lecz nici. Prosze o pomoc pozdrawiam.

0 3
  • #2 11 Gru 2016 17:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Zapomnij - żaden tv z tym nie zadziała.

0
  • #3 13 Gru 2016 17:13
    monking
    Poziom 3  

Naprawde? nie da sie tego obejsc, zmienic systemu pliku, oprogramowania nagrywarki? :/

0
  • #4 13 Gru 2016 17:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To nie problemem jest nagrywarka (choć trochę też, bo na ATA), tylko oprogramowanie tv, którego zadaniem jest rozpoznać kontroler, którym nagrywarka się komunikuje.

Mnie się kiedyś udało podłączyć nagrywarkę Asusa na SATA z playerem Ferguson 200A - ale ten player jest na Androidzie i to otwarte oprogramowanie.

Tv mają oprogramowanie zamknięte, zwykły user nic z nim nie zrobi, niczego nie zmodyfikuje i nie dokompiluje sterowników, do obsługi konkretnego chipsetu sterującego nagrywarki.

0