Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 (4G) 3.0TDI 2013r - Brak ogrzewania

.:KoSik:. 11 Gru 2016 11:26 321 0
  • #1 11 Gru 2016 11:26
    .:KoSik:.
    Poziom 18  

Witam!

Mam problem z audi, które niedawno kupił mój kolega więc nie znam historii tego samochodu . Mianowicie auto trafiło do mnie bez ogrzewania (całkowicie zimne powietrze z nadmuchów). Po wyczyszczeniu układu chłodzącego, bo był zanieczyszczony (pewnie ktoś dolewał jakiś specyfików) ruszyło webasto. W chwili obecnej po uruchomieniu silnika, gdy uruchomi się dogrzewacz nadmuch działa poprawnie (temperatura z nawiewów dochodzi do 40°C) ale gdy silnik się zagrzeje, webasto wyłącza się i temperatura w aucie spada do temperatury otoczenia.
    Na podszybiu znajduje się elektrozawór (zdjęcie poniżej). Nie wiem do czego on służy ale po przyjrzeniu się układowi wygląda na to, że przełącza on obieg płynu między webastem, a nagrzewnicą i silnikiem. Po zastąpieniu go zwykłym trójnikiem ogrzewanie działa poprawnie. Zawór jest sprawny ale nie wiem co nim steruje i kiedy powinien się przełączać.

Proszę o pomoc

KoSik

Problem rozwiązany. Przez uszkodzoną/dziurawą nagrzewnicę ktoś dolał uszczelniacza do chłodnicy. To pozatykało cały układ chłodzący - do tego stopnia, że przewody odpowietrzające były całkowicie zatkane. Na dodatek zamienione zostały przewody idące do w/w zaworu.

Audi A6 (4G) 3.0TDI 2013r - Brak ogrzewania

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME