Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pilot do zamka omega B

15 Jul 2005 16:28 4641 4
  • Level 16  
    Mam następujący problem.. Nie działa mi pilot do zamka centralnego w omedze... Normalnie, kiedy zamykam auto z kluczyka jest wszystko ok, i kiedy kupowałem auto pilot przy kluczyku też działał, ale teraz nie chodzi.. Wymiana baterii nie pomogła. Dodam, ze posiadam dwa piloty i obydwa po włożenbiu nowych baterii działają (lampki kontrolne na pilocie mrugają, ale zero reakcji w aucie).. Na pilocie jest napisane "CEPT LPD-D/4, MPT 1340 WT LICENCE EXEMT, RTT/D/X1151, E 00 95 0902 // 0398, Bosch RK 129 433,92 MHz"

Wie kjtoś może w czym problem ? Lub gdzie jest umieszczona centralka zdalnego sterowania ?

Obydwa piloty wyglądają tak samo: dwie lampki -jedna zielona, druga czerwona i dwa przyciski - jeden z symbolem auta zamkniętego widzianego z góry, drugi z symbolem auta z otwartymi drzwiami lewymi....

Byłbym wdzięczny za pomoc..
  • OptexOptex
  • Level 11  
    Jeżeli tzw. programowanie otwierania z pilota mamy za sobą i dalej nie działa to zaprogramowanie pilota niestety może dokonać tylko na specjalistycznym sprzęcie (w serwisach opla mają), ale jeżeli nie programowałeś auta na otwieranie z pilota to musisz wejść do autka przekręcić statyjkę tak by zaświeciły sie kontrolki (nie odpalamy autka), wcisnąć i przyczymac (ok15sek) na zamknięcie z pilota i powinno grać.
    Dodam że jeżeli masz elektryczne szyby i szyber dach to należy także zaprogramować autko na zamykanie z pilota :)
  • OptexOptex
  • Level 10  
    A ja mam małe pytanko. Czy można dokupić pilot w przypadku zgubiebia oryginalnych?? Czy tylko w sewisie czy można zaprogramować pilot z innej omegi?
  • Level 17  
    możesz doprogramować pilota z innej omegi , jeśli oczywiście jest sprawny. Potrzebny do tego jest tech - czyli wizyta w serwisie i jeśli twoja omega wyposażona jest w fabryczny autoalarm ( poznasz po czujnikach ultradźwiękowych na słupkach w samochodzie) to potrzebny jest kod zabezpieczający d zaprogramowania pilotów
    pozdrawiam jarek
  • Level 10  
    Niestety moja omega nie posiada alarmu, a w servisie chcą 210 zł za pilota plus 90 zł programowanie. Najlepszym rozwązaniem bedzie kupno alarmu. Założyłem w zwiazku z tym nowego posta i prosze o cenne uwagi w tej kwestii:) Mam nadzieje ze dam sobie rade z założeniem.