Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WS704 - Zrównoleglenie odbiornika podczerwieni

Jufo 11 Gru 2016 12:56 327 4
  • #1 11 Gru 2016 12:56
    Jufo
    Poziom 14  

Hej,

Na swojej Diorze WS704, uruchomiłem drugą strefę głośnikową w drugim pokoju, i tutaj moje pytanie, w skrócie czy ja mogę podpiąć się pod odbiornik podczerwieni, tak bezkarnie na 7m kabelku z takim samym (lub zamiennikiem) odbiornikiem podczerwieni, chciałbym mieć możliwość sterowania z pilota z drugiego pokoju. Sprawa wydaję się banalna, ale wolę dopytać się, upewnić. Chcę sobie w obudowie na mini jacku takie coś wyprowadzić.

0 4
  • #2 11 Gru 2016 13:04
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Tak długi przewód może wnosić zakłócenia/tłumienie w sygnał z IR ale przeprowadź doświadczenie i przekonasz się :)

0
  • #3 11 Gru 2016 13:06
    janek1815
    Poziom 38  

Według mnie są nikłe szanse na działanie tego pomysłu choćby z powodu odległości i zakłóceń. Są jednak "przedłużacze" sygnału z pilota. Osiągniesz ten sam cel bez ingerencji we wzmacniacz.

0
  • #4 11 Gru 2016 13:06
    Jufo
    Poziom 14  

SERVICE-AV napisał:
    Tak długi przewód może wnosić zakłócenia/tłumienie w sygnał z IR ale przeprowadź doświadczenie i przekonasz się :)

Takiej odpowiedzi się spodziewałem, ale po stronie Diory, nic jej nie grozi taki eksperyment ?

janek1815 napisał:
    Według mnie są nikłe szanse na działanie tego pomysłu choćby z powodu odległości i zakłóceń. Są jednak "przedłużacze" sygnału z pilota. Osiągniesz ten sam cel bez ingerencji we wzmacniacz.

Właśnie przeglądam takie gadżety:
    http://www.dmtrade.pl/k106,bezprzewodowa-transmisja-av-ir-przedluzacze-ir-pilotow.html

Polecasz coś sprawdzonego ?

0
  • #5 11 Gru 2016 13:40
    janek1815
    Poziom 38  

Nie polecę nic ponieważ nie korzystałem z takich rozwiązań. Jeśli masz smykalke do elektroniki to kiedyś w EP lub EdW był opis takiego urządzenia.

0