Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd bramy przesuwnej kompatybilny z garażowym Torsystem

Jordan87 11 Gru 2016 13:08 627 13
  • #1 11 Gru 2016 13:08
    Jordan87
    Poziom 14  

Witam

Jako że za niedługo będę musiał zakupić jakiś napęd do bramy przesuwnej wjazdowej na posesje, chciałem was zapytać o kompatybilny (tak aby piloty były zamienne) do mojego starego napędu bramy garażowej Torsystem.
    Z tego co znalazłem to ludzie piszą że mój Torsystem to jakiś klon Came HG600, Wisniowski Mido.
    Ma już dobre kilka lat więc mam świadomość że z kompatybilnością nowego napędu ze starym może być problem.
    Kiedyś gdzieś się natknąłem na same moduły radiowe wraz z pilotami i taką opcję również biorę pod uwagę.

A więc czy jestem w stanie kupić napęd który będzie miał zamienne piloty bez dodatkowej kombinacji?

I przy okazji napędu dla jakiej wagi bramy powinienem szukać jeśli wymiary światła bramy to 5m x 1.5m, jednak wypełnienie to siatka panelowa więc nie jest raczej zbyt ciężka.

Dzięki

0 13
  • #2 11 Gru 2016 14:34
    pppooo
    Poziom 16  

Witam co do napędu to parę propozycji:

Faac 740
    Came bx74
    Life acer 4
    Nice robo 500

a do bramy już posiadanej zamontować radiolinię np: proxima

0
  • #3 11 Gru 2016 16:46
    Jordan87
    Poziom 14  

Uważasz że przy tak dużej bramie udźwig 400kg wystarczy dla napędu?

Dzięki

0
  • #4 11 Gru 2016 17:38
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Jordan87 napisał:
    Uważasz że przy tak dużej bramie udźwig 400kg wystarczy dla napędu?

Bierz od 600 w górę. Od zapasu głowa nie boli...
    Jordan87 napisał:
    starego napędu bramy garażowej Torsystem

Obawiam się że nie ma takiego napędu. Torsystem to nazwa firmy zajmującej się sprzedażą i montażem bram, rolet, systemów przeładunkowych itp..Wrzuć fotkę napędu i pilota to być może się rozpozna.
    Jordan87 napisał:
    czy jestem w stanie kupić napęd który będzie miał zamienne piloty bez dodatkowej kombinacji?

Po wyborze automatu powiedz firmie montującej że zamiast oryginalnych pilotów i radiolinii w zestawie chcesz mieć takie które będą kompatybilne z twoim napędem (np Proxima nie Praxima)...

0
  • #5 11 Gru 2016 19:53
    Jordan87
    Poziom 14  

Zdjęcie napędu pożyczone tu z forum ale to identyczny.

Wydaje mi się że pilot ma zmienne kody ponieważ kiedyś próbowałem go skopiować uniwersalnym pilotem do stałokodowych.

Co do samego montażu to prawdopodobnie sam go będę przeprowadzał.

Nawet nieświadomie wyszukiwałem po właściwej nazwie Proxima i znalazłem radioodbiornik model NW2 który jest kompatybilny z wieloma systemami.

0
  • #6 14 Gru 2016 16:42
    Jordan87
    Poziom 14  

Zdjęcia nic nam nie pomogły?

0
  • #7 14 Gru 2016 20:08
    Marek J.

Faktycznie jest "Hatopodobne" ale głowy nie dam sobie ściąć...
    Może lepiej by było dokupić dodatkową radiolinię zgodną z przesuwką i podłączyć do garażówki ?

0
  • #8 14 Gru 2016 20:41
    Jordan87
    Poziom 14  

Czyli taka np. proxima nw2 jeśli odpowiednio wybiorę napęd przesuwnej się nada?

0
  • #9 14 Gru 2016 20:45
    Marek J.

Oczywiście że tak...Musisz tylko wybrać taką która będzie kompatybilna z radiolinią przesuwki.

0
  • #10 14 Gru 2016 20:53
    tapczan0
    Poziom 21  

To jest napęd który firma HATO sprzedawała w Polsce jako pierwsza, teraz sprzedaje identyczne tylko w nieco innej obudowie.
    Lista kompatybilnych produktów.

0
  • #11 14 Gru 2016 21:16
    Marek J.

tapczan0 napisał:
    Lista kompatybilnych produktów.

Też mi się tak wydawało, ale czy jesteś na 100% pewien? Niektórzy "producenci" zażyczyli sobie np. aby radiolinie obsługiwały inne piloty ( np HG 600/1000 obsługują piloty Space). Chodzi o to aby kolegi Jordan87 nie wprowadzić w błąd...

0
  • #12 14 Gru 2016 22:58
    tapczan0
    Poziom 21  

Jestem pewny na 99%, to raczej stara dostawa - może nawet wcześnijsza niż HATO,
    Nazwijmy oryginalne kodowanie HATO
    Dopiero stosunkowo niedawno CAME HG 600/1000 korzysta z pilotów SPACE,
    PROXIMA G1000 korzysta z własnego software, wiele systemów, w tym HATO,
    BIG TOR model Solo i inne - kodowanie HATO,
    a HATO kodowanie HATO i też piloty DTMu - nie wiem z jakim kodowaniem, możne kolega wie?
    pozdrawiam

0
  • #13 17 Gru 2016 13:44
    Jordan87
    Poziom 14  

Dzięki wielkie

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem nowy napęd Hato do przesuwnej (kupił bym pewnie Hato 800) powinien mieć piloty zamienne z moim starym garażowym napędem?

Jeśli uważacie napędy Hato za dobre jakościowo to jeszcze wcześniej dla ostatecznego potwierdzenia kupił bym pilota dedykowanego dla Hato i sprobował go sparować z moim starym napędem garażowej.

Dzięki

1
  • #14 17 Lut 2017 13:03
    Jordan87
    Poziom 14  

Kupiłem pilota dla systemu Hato w celu upewnienia się że przesuwna Hato będzie kompatybilna z moim starym napędem. Niestety. Procedura programowania nie przechodzi poprawnie, choć widzę że napęd wykrywa sygnał z pilota bo reaguje diodą. Mimo wszystko nowy pilot Hato nie daje się zaprogramować na moim napędzie Torsystem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo