Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór najlepszej karty graficznej do procesora Athlon II X4

peugeot406 11 Dec 2016 15:51 441 6
    peugeot406
    Level 10  
    Witam,
    Planuję zmianę karty graficznej na wydajniejszą. Aktualnie mam HIS Raden HD 5770 1GB, procesor Athlon II X4 605e @ 4 x 2.8GHz, 8GB RAMu i zastanawiam się jaką kartę kupić, żeby nie przepłacić i procesor jej zbytnio nie spowalniał. Myślałem nad R7 260X, GTX 750 Ti, a później wpadła mi w oko GTX 960. Z tą ostatnią mam dylemat czy na mojej konfiguracji będzie znacząco lepsza od R7 260X czy GTX 750 Ti. Czy pieniądze pójdą tak naprawdę w błoto? Pomóżcie :-)
    badboy84
    Level 42  
    A może GTX 950? 960tka chyba za bardzo na wyrost. Przy okazji jaki masz zasilacz?
    peugeot406
    Level 10  
    Zasilacz Corsair VS550. Nie chciałbym dużo wydać, ale też nie chcę przepłacać jeśli GTX 960 będzie o 2 FPSy lepszy od R7 260X na mojej maszynie.
    Jeszcze dodam, że płytę główną mam Gigabyte GA-MA790X-UD4 jeśli to coś zmienia :-)
    R1hab
    Level 25  
    GTX 750 Ti to max pod ten procesor.
    Ja mam troche szybszy procesor bo Phenom II X4 955 + GTX 750 Ti, ładnie to współgra lecz w niektórych grach jak GTA 5 procesor odczuwalnie ogranicza kartę graficzną.
    W innych jak np FarCry4 czy Rise of the Tomb Raider już mniej czuć to ograniczanie, może tylko w niektórych momentach procesorowych.
    Ggybym wsadził tu np GTX 950 i mocniejsze to wiem że nie byłoby tu żadnego już skoku wydajności. U Ciebie tym bardziej przy tym Athlonie.
    peugeot406
    Level 10  
    Ale nie testowałeś na lepszej karcie?
    R1hab
    Level 25  
    Nie gdyż według mnie nic to by nie zmieniło, procesory AM3 są już stare i mało wydajne w porównaniu do dzisiejszych czasów, co nie znaczy że da się pograć, bo ogólnie to prawie wszystko odpali.
    peugeot406
    Level 10  
    Według mnie wcale nie. AM3 dobrze sobie radzi w testach z grami. Ja nie potrzebuje komputera jak z NASA :-) Rozważam jeszcze zmianę procesora. może on coś poprawi przy pozostawieniu starej karty graficznej.