Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po zwarciu na blokadzie dzrzwi nie załącza sie silnik indesit wise 107

bobi5780 11 Gru 2016 16:34 441 0
  • #1 11 Gru 2016 16:34
    bobi5780
    Poziom 1  

Witam wszystkich
    Przejrzałem całe forum i nie znalazłem podobnego przypadku wiec proszę o pomoc.
    Nastąpiło zwarcie w blokadzie drzwi wywaliło korki w mieszkaniu. Wymieniłem blokadę na nową, na module spalił się triak Q9 i też został wymieniony.
    teraz pralka się włącza program można wybrać i uruchomić proces prania. jednakże przez cały cykl prania bęben nie obróci się ani raz i nie wiruje na koniec wypompowuje wodę. Silnik sprawdzony przez fachowca i wymienione szczotki bo się już skończyły. Tacho,pompa wody hydrostat i grzałkę też sprawdziłem i nie mam pojęcia gdzie szukać? (hydrostat tylko na dmuchniecie w rurkę czy słychać czy się załącza)?
    Na forum znalazłem ze warto wymienić triak silnika Q1 pomimo ze wygląda i z pomiarów jest dobry tak tez zrobiłem i nadal bez efektu

Proszę o pomoc :-)

Po zwarciu na blokadzie dzrzwi nie załącza sie silnik indesit wise 107 Po zwarciu na blokadzie dzrzwi nie załącza sie silnik indesit wise 107 Po zwarciu na blokadzie dzrzwi nie załącza sie silnik indesit wise 107
    Dodano po 5 [minuty]:
    dodam jeszcze że po wymianie blokady nie ruszając modułu na wyświetlaczu pojawił się błąd Fo1- awaria silnika lub triaka silnika (znalazłem na forum).Lecz gdy wymieniony został triak Q9 i Q1 błąd zniknął i jest tak jak opisałem wyżej.

0 0