Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Indesit WISE107 - Po zwarciu na blokadzie dzrzwi nie załącza sie silnik

bobi5780 11 Gru 2016 16:34 579 1
  • #1 11 Gru 2016 16:34
    bobi5780
    Poziom 7  

Witam wszystkich
    Przejrzałem całe forum i nie znalazłem podobnego przypadku wiec proszę o pomoc.
    Nastąpiło zwarcie w blokadzie drzwi wywaliło bezpieczniki w mieszkaniu. Wymieniłem blokadę na nową, na module spalił się triak Q9 i też został wymieniony. Teraz pralka się włącza program można wybrać i uruchomić proces prania. Jednakże przez cały cykl prania bęben nie obróci się ani raz i nie wiruje na koniec wypompowuje wodę. Silnik sprawdzony przez fachowca i wymienione szczotki bo się już skończyły. Tacho, pompa wody hydrostat i grzałkę też sprawdziłem i nie mam pojęcia gdzie szukać? Hydrostat tylko na dmuchniecie w rurkę czy słychać i czy się załącza? Na forum znalazłem ze warto wymienić triak silnika Q1 pomimo ze wygląda i z pomiarów jest dobry tak tez zrobiłem i nadal bez efektu.
    Indesit WISE107 - Po zwarciu na blokadzie dzrzwi nie załącza sie silnik Indesit WISE107 - Po zwarciu na blokadzie dzrzwi nie załącza sie silnik Indesit WISE107 - Po zwarciu na blokadzie dzrzwi nie załącza sie silnik
    Dodam jeszcze, że po wymianie blokady nie ruszając modułu na wyświetlaczu pojawił się błąd F01 - awaria silnika lub triaka silnika (znalazłem na forum). Lecz gdy wymieniony został triak Q9 i Q1 błąd zniknął i jest tak jak opisałem wyżej.

0 1
  • #2 08 Wrz 2018 23:05
    bobi5780
    Poziom 7  

Usterkę usunięto okazało się ze na module doszło do skasowania programów prania - była możliwość wgrania ich na nowo lecz usługa za droga. Wymieniłem moduł na inny używany koszt 100zł.

1