Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz Buforowy do 8 kamer hikvision

11 Gru 2016 17:18 1368 16
  • Poziom 15  
    Witam ,zwracam się z prośba o podpowiedź jaki zakupić zasilacz buforowy który spełnił by moje oczekiwania.Wygląda to tak mały sklepik na którym założone są 8 szt kamer i Rejestrator trybrydowy DS-7208HGHI-SH .Obecnie brak podtrzymania zasilania ,więc zachodzi potrzeba aby w przypadku zaniku napięcia system pociągnął z zasilania awaryjnego.Planowałem to zrobić w ten sposób
    -zakup UPS do którego podpięty zostanie rejestrator
    -zakup zasilacza buforowego do którego podpięte zostaną kamery (akumulator 17ah)
    pobór 1 kamery to około 1A. Rejestrator pobiera 20W. Przewód Max 20m od kamery więc odległość nie jest wielka,Przewód do kamery to koncentryk wraz z zasilaniem z boku .Szkoda mi jest dodawać UPS bo rejestrator jest na 12V ale ma wtyczkę okrągłą , bo myślałem aby rejestrator podłączyć pod zasilacz buforowy.Rejestrator to hikvison czy jest możliwość bez ucinania wtyczki podłączenia pod zasilacz buforowy czy lepiej zastosować osobny zasilacz do zasilania kamer a ups do rejestratora .Być może Hikvision DS-7208HGHI-SH ma w swojej ofercie przejściówkę pozwalająca podpiąć pod zasilanie buforowe z góry dziękuje za pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Użycie zasilania 13,8V do rejestratora 12V to nie jest dobry pomysł. Podobnie jest z niektórymi kamerami. Chyba ,że znajdziesz zasilacz buforowy 12V.
  • Poziom 15  
    Rysiek2 napisał:
    Użycie zasilania 13,8V do rejestratora 12V to nie jest dobry pomysł. Podobnie jest z niektórymi kamerami. Chyba ,że znajdziesz zasilacz buforowy 12V.

Zastanawiałem się czy są gotowe zestawy gdzie była by zamontowana przetwornica DC-DC .Szukałem na necie i raczej gotowego rozwiązania do Hikvision nie znajdę więc zdecyduje się UPS do rejestratora (pomimo strat ) .A chciałbym rozsądne rozwiązanie do zasilenia 8 kamer .
    Myślałem nad taka opcją zasilacz buforowy + RN500 REDUKTOR NAPIĘCIA 13,8V NA 12V 5A + AWZ579 - LB8/1.0A/PTC moduł bezpiecznikowy
    http://www.pulsar.pl/pl/panel.php?lang=PL&m1=1&m2=21&m3=43
  • Poziom 15  
    Dziękuje za link ,przyznam szczerze że oglądałem już ten sprzęt chciałem coś zakupić do kwoty 400zł bez akumulatorów ,ta cena mi nie przejdzie :)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    synology1 napisał:
    Dziękuje za link ,przyznam szczerze że oglądałem już ten sprzęt chciałem coś zakupić do kwoty 400zł bez akumulatorów ,ta cena mi nie przejdzie :)

kupujesz 2x to: http://monitoruj.pl/Produkty/systemy-zasilani...s-avpi_atrv-komplet-modulow-do-rozbudowy.html

jeśli masz jakiś bufor to podłaczasz... i działa
    ja w kilku przypadkach pod ten moduł podłączałem zwykły zasilacz 12V5A i bez uwagm
    idąc dalej, parę razy zdarzyło się że wizja "świrowała" na jakimś tam przetworniku, wymiana na system ATTE i działa

ogólnie to rozwiązanie w zasilaniu systemów CCTv (w moim przypadku HDTVI), póki co sprawuje się bez zarzutu
    - popatrz na stronę ATTE http://atte.pl/ bo to oni są producentem (między inn. dla BCSa)
    ja, póki co mogę to polecić....
  • Poziom 15  
    Dziękuje tego szukałem
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Luck_as napisał:

Chyba nie rozumiesz problemu kolego. Chodzi o to żeby zasilić rejestrator i kamery 12VDC +/-5%.
    Zasilacze buforowe zwykle mają 13,8V a to jest zbyt wysokie napięcie szczególnie dla rejestratora.
    Luck_as napisał:
    ja w kilku przypadkach pod ten moduł podłączałem zwykły zasilacz 12V5A i bez uwagm

Zwykły zasilacz to nie jest zasilacz buforowy.
  • Poziom 15  
    Może sprostuje jeśli chodzi o mnie to zdaje sobie sprawę że zasilacz buforowy daje napięcie 13.8 a jest to napiecie za duże na rejestrator zwłaszcza jeśli chodzi o dysk twardy. Dlatego rejestrator podepnę pod UPS a zasilanie 8 kamer pod zasilacz buforowy 13.8 V .Teraz jest pytanie czy to zasilanie nie zaszkodzi kamerom odległość około 20 metrów wiec i spadek napięcia będzie występował. Podstawowe pytanie czy jest sens stosować przetwornice DC aby obniżyć do DC 12v
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    synology1 napisał:
    Teraz jest pytanie czy to zasilanie nie zaszkodzi kamerom odległość około 20 metrów wiec i spadek napięcia będzie występował.

Bardzo niewielki spadek napięcia.
    Są dwie możliwości jeżeli kamery mają oświetlacz i będą zasilane z 13,8V . Albo oświetlacz nie będzie działał albo diody LED po miesiącu, dwóch się przepalą.
    Nie piszesz jakie masz kamery a to jest informacja kluczowa.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Do zasilania rejestratora z zasilacza buforowego należy zastosować przetwornicę AVC1203 (ATTE)
    Moduł zasilania rejestratorów i dysków sieciowych 30W
    - Napięcie zasilania6÷35V DC
    - Nominalne napięcie wyjściowe 12V DC +/- 5%
  • Poziom 15  
    Masz rację nie napisałem jakie to kamery bo obecnie sam nie posiadam takiej informacji. Z racji tego że brak kontaktu od miesiąca z instalatorem poproszono mnie o usunięcie usterki. Raczej kamer nie instaluje a zajmuje się podobną branżą e Instalator nie zrobił bilansu prądowego i dał zasilacz za mały 5A na 8 kamer co skutkowało że przy spadku temperatury i załączniku się oświetlenia podczerwieni wyłączały się kamery dołożyłem dodatkowy zasilacz i jest ok. Ale.zachodzi potrzeba podpięcia zasilania rezerwowego aby 1h wytrzymał.
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Coś się koledze rozkalibrował moduł poprawnego pisania. Prośba o ogarnięcie tego bałaganu.
    Pisze kolega, że nie wie jakie to kamery, a wcześniej podał że pobierają 1A ( tak swoją drogą to dość dużo).
    W świetle pozostałych informacji jakie podał kolega, zacząłbym od pomiarów. Co do zasilania , to mając na uwadze stosunek ceny do wydajności najlepszym rozwiązaniem będzie zasilacz buforowy + przetwornica DC/DC. np taka o jakiej wspomniał kolega @raffin.
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Rysiek2 napisał:
    Luck_as napisał:

Chyba nie rozumiesz problemu kolego. Chodzi o to żeby zasilić rejestrator i kamery 12VDC +/-5%.
    Zasilacze buforowe zwykle mają 13,8V a to jest zbyt wysokie napięcie szczególnie dla rejestratora.

akurat tu podałem sposób na zasilanie kamer nie rejestratora...

Rysiek2 napisał:
    Luck_as napisał:
    ja w kilku przypadkach pod ten moduł podłączałem zwykły zasilacz 12V5A i bez uwag

Zwykły zasilacz to nie jest zasilacz buforowy.

to tylko przykład, że można...
  • Poziom 15  
    suworow napisał:
    Coś się koledze rozkalibrował moduł poprawnego pisania. Prośba o ogarnięcie tego bałaganu.
    Pisze kolega, że nie wie jakie to kamery, a wcześniej podał że pobierają 1A ( tak swoją drogą to dość dużo).
    W świetle pozostałych informacji jakie podał kolega, zacząłbym od pomiarów. Co do zasilania , to mając na uwadze stosunek ceny do wydajności najlepszym rozwiązaniem będzie zasilacz buforowy + przetwornica DC/DC. np taka o jakiej wspomniał kolega @raffin.
    pozdrawiam

Pisownie już poprawiam bo pisałem z telefonu,jeżeli chodzi o kamery to poprosiłem właściciela o dane z Faktury a by mieć dokładna wiedzę co to za model .Przyjąłem 1A na kamerę + grzałkę na podstawie wzrokowej analizy ,trudno jest ogarnąć usterkę w 30 min i wszystko poustalać zwłaszcza tak jak pisałem jest to pomoc doraźna a ostatnio zaczęły się dziwne rzeczy dziać z zasilaniami w środku nocy więc uzasadnione jest podtrzymanie zasilania.
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Dziękuję za poprawienie pisowni.
    Z czystej ciekawości. To mamy w końcu kamery z doświetlaczem czy boxy w obudowach i dodatkowe doświetlacze, bo chyba się pogubiłem? :)
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Mamy 8 kamer większość hikvision,ale dwie na zewnątrz posiadają obudowy z grzałką ,nie otwierałem obudowy więc nie wiem co to za model,z relacji właściciela wynika że te dwie kamery posiadają założone grzałki,ogólnie obraz wyraźny bo tak się składa że jest oświetlenie uliczne .Na usterce byłem po 23:00 więc miałem możliwość zobaczenia jak wygląda obraz z Turbo HD wieczorem i przyznam szczerze że jestem milo zaskoczony jakością , zakładałem kamery ip Vivoteka gdzie koszt kamery był około 3000 zł i faktycznie fajnie to chodzi ale teraz raczej zacznę się rozglądać w stronę technologi AHD
    +cena nie duża
    +jakość fajna
    -awaryjności nie znam ale pozytywnie zaskoczyła mnie jakość wyświetlanego obrazu jeśli do tego będzie możliwość przerzucenia obrazu na TV (nie na kompie) to na pewno tym tematem się zainteresuje.
    Jeśli chodzi o przerzucenie obrazu to chodzi mi o to że obiekt oddalony np 50km połączony internet ,w miejscu docelowym odbierany sygnał zostanie wyświetlony na Tv .Z vivotekiem problemu nie ma ,myślę że i tu po wstawieniu mini PC da się podobnie zdalny podgląd wykonać.