Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Transit - Obrotomierz - nieprawidłowe wskazania

nie_lubie_samochodow 11 Dec 2016 19:53 1296 2
 • #1
  nie_lubie_samochodow
  Level 10  
  Witam, Ford Transit 2.2TDCI (2009) po odpaleniu na obrotomierzu pokazuje 200 obr/min. Silnik pracuje normalnie, więc obroty są ewidentnie zaniżone. Czy ktoś zna przyczynę?
 • #2
  pako150
  Level 17  
  Masz możliwość zrobienia testu zegarów ? Był rozbierany licznik ?
 • #3
  nie_lubie_samochodow
  Level 10  
  Witam, nie robiłem testu zegarów. Auto jest świeżo kupione i nie znam pełnej historii. Auto jeździ poza Polska więc tu nie chodzi o cofanie licznika, poza tym znam historie stanu licznika z ostatnich 5ciu lat.
  Problem wydaje się raczej elektryczny. Wskazówka obrotomierza i prędkościomierza sa poniżej skali - tak ze na wolnych obrotach pokazuje ok 200obr/min - a powinno ok 800, a prędkościomierz pokazuje 0kmh dopiero przy ok 20kmh. Wymontowałem licznik i próbowałem sie do niego dostac od spodu, niestety nie udało mi sie, nie chce go tez połamać. Próbowałem zdjąć wskazówki i założyc w poprawnym połozeniu, ale tez nie chcą zejść. Ostatecznie przesunąłem je ręcznie i wskazują poprawnie, tyle, ze po odpięciu i ponownym podpięciu licznika albo rozpięciu akumulatora wracam do punktu wyjścia.
  Wydaje mi sie, ze przesuniecie kątowe 'silniczków' od wskazówek lub samo przełożenie wskazówek w poprawne położenie rozwiąże problem. Niestety nie wiem jak zdjąć wskazówki bez ich uszkodzenia lub dostać sie do licznika od spodu

  Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

  @ pako150 - naprowadziłeś mnie kolego na trop. Chociaż nikt nie cofał tego licznika to jednak w nim grzebał. Ktoś 'zresetował' świecące się kontrolki 'check engine' i 'airbag' wpychając papierowe kulki w dziurki przez które świecą diody smd. Żeby do nich się dostać trzeba zdjąć tarcze zegarów co z kolei wymaga zdjęcia wskazówek....
  Dziękuję za zainteresowanie i zamykam