Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Transit - Obrotomierz - nieprawidłowe wskazania

11 Dec 2016 19:53 942 2
  • Level 10  
    Witam, Ford Transit 2.2TDCI (2009) po odpaleniu na obrotomierzu pokazuje 200 obr/min. Silnik pracuje normalnie, więc obroty są ewidentnie zaniżone. Czy ktoś zna przyczynę?
  • Level 16  
    Masz możliwość zrobienia testu zegarów ? Był rozbierany licznik ?
  • Level 10  
    Witam, nie robiłem testu zegarów. Auto jest świeżo kupione i nie znam pełnej historii. Auto jeździ poza Polska więc tu nie chodzi o cofanie licznika, poza tym znam historie stanu licznika z ostatnich 5ciu lat.
    Problem wydaje się raczej elektryczny. Wskazówka obrotomierza i prędkościomierza sa poniżej skali - tak ze na wolnych obrotach pokazuje ok 200obr/min - a powinno ok 800, a prędkościomierz pokazuje 0kmh dopiero przy ok 20kmh. Wymontowałem licznik i próbowałem sie do niego dostac od spodu, niestety nie udało mi sie, nie chce go tez połamać. Próbowałem zdjąć wskazówki i założyc w poprawnym połozeniu, ale tez nie chcą zejść. Ostatecznie przesunąłem je ręcznie i wskazują poprawnie, tyle, ze po odpięciu i ponownym podpięciu licznika albo rozpięciu akumulatora wracam do punktu wyjścia.
    Wydaje mi sie, ze przesuniecie kątowe 'silniczków' od wskazówek lub samo przełożenie wskazówek w poprawne położenie rozwiąże problem. Niestety nie wiem jak zdjąć wskazówki bez ich uszkodzenia lub dostać sie do licznika od spodu

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

@ pako150 - naprowadziłeś mnie kolego na trop. Chociaż nikt nie cofał tego licznika to jednak w nim grzebał. Ktoś 'zresetował' świecące się kontrolki 'check engine' i 'airbag' wpychając papierowe kulki w dziurki przez które świecą diody smd. Żeby do nich się dostać trzeba zdjąć tarcze zegarów co z kolei wymaga zdjęcia wskazówek....
    Dziękuję za zainteresowanie i zamykam