Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna aktywna RH Sound PP-0312A + pasywna PP-0312 - proszę o opinie

lokis3 12 Gru 2016 06:53 1434 13
  • #1 12 Gru 2016 06:53
    lokis3
    Poziom 18  

Mam zamiar zakupić zestaw kolumn głośnikowych firmy RH Sound (kolumna aktywna RH Sound PP-0312A, a do niej podłączona kolumna pasywna PP-0312, ewentualnie zestaw 2x kolumna aktywna RH Sound PP-0312A ). Chciałbym poznać Wasze opinie czy w/w zestaw będzie wystarczający do nagłaśniania imprez do 50 osób, na sali o powierzchni ok 100m^2. Wiadomo, że nie jest to zbyt wysoka półka, ale zestaw będzie użytkowany bardzo sporadycznie, nie będzie katowany oraz budżet na ten cel jest okrojony.
    Miałem okazję wielokrotnie korzystać z zestawu wzmacniacz LDM SMX-6D + paczki LDM 250W na głośnikach Celestion i zapas mocy był naprawdę spory (ustawienie regulacji na ponad połowę było już uciążliwe dla gości- było po prostu za głośno).
    Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie.
    Poniżej dane techniczne zestawu.

Dane techniczne RH Sound PP-0312A:
    Moc RMS 180W / MAX 360W
    Złącza wejściowe MIC: XLR/6.3mm (1/4) TR Linia: XLR/(2 x RCA)
    Złącza wyjściowe Linia: Zrównoleglonw XLR/6.3mm(1/4) TR
    Skuteczność: 96dB(1W/1m)
    Pasmo przenoszenia: od 40 Hz do 20 000 Hz
    Częstotliwość Podziału: 3000 Hz
    Zasilanie: 230V/50Hz
    Wymiary: 420 x 585 x 531 mm
    Waga: 20kg

Dane techniczne RH Sound PP-0312:
    Moc RMS 180W
    Skuteczność: 96dB (1W/1m)
    Pasmo przenoszenia: od 50 Hz do 18 000 Hz
    Impedancja: 8 Ω
    Złącze: 2 x Gniazdo głośnikowe (zrównoleglone)
    Wymiary: 430 x 560 x 310 mm
    Waga: 15 kg

• #2 12 Gru 2016 11:55
    DjMapet
    Poziom 42  

Kolumna aktywna nie ma wyjścia na pasywną, więc taki zestaw (aktywna + pasywna) nie ma sensu.
    Albo dwie aktywne, albo dwie pasywne + wzmacniacz.
    Jeśli nie zamierzasz podpierać zestawu jakimś dołem, to sugeruję zakup kolumn na 15" midbasach.
    Najlepiej jednak odsłuchaj te kolumny i mocno się zastanów przed zakupem.
    Mała moc, niska efektywność, kiepskiej jakości przetworniki, wysokie cięcie tweteera - jak dla mnie cienko się prezentują.

Pozdrawiam.

• #3 12 Gru 2016 12:44
    lokis3
    Poziom 18  

Faktycznie niedoczytałem, zasugerowałem się modelem PP-0312AUS-BT, w którym jest opcja podłączenia kolumny pasywnej.
    W takiej sytuacji pozostaje wyłącznie zestaw aktywny.
    Tak jak wspominałem, wiem, że szału ten zestaw nie robi ale budżet ok. 1000zł nie pozwala na więcej. Jednocześnie zestaw nie musi wystawiać szyb z okien. Zestaw ma być wykorzystywany bardzo sporadycznie na niewielkich imprezach.
    W najbliższym czasie może uda mi się przesłuchać na żywo te głośniki w sklepie, wtedy ocenię osobiście ale chciałem wcześniej poznać opinie fachowców w tym temacie.
    Budżet nieduży, wymagania niewygórowane ale myślę, że w tej kwocie ten zestaw nie jest chyba najgorszy. Chyba, że możecie polecić coś innego?

• #4 12 Gru 2016 17:16
    DjMapet
    Poziom 42  

W tym budżecie to i z używanymi kolumnami będzie problem.
    Zobacz jeszcze aktywne STX-y, najlepiej na 15" midbasie. Przetworniki na pewno są w nich lepsze, jak w RH.

Pozdrawiam.

• #5 13 Gru 2016 07:14
    lokis3
    Poziom 18  

Przeglądam te STXy ale w kolumnach aktywnych montują tam odtwarzacz MP3 na USB/ SD/ BT co zalatuje trochę chińszczyzną. Tego typu bajery nie są mi w ogóle potrzebne i nie będzie to wykorzystywane, a na pewno te bajery wpływają w jakimś stopniu na cenę.
    A jeżeli chodzi o zestaw 2x pasywna kolumna + wzmacniacz, może tutaj coś zaproponujesz?
    Będę wdzięczny za pomoc.

• Pomocny post
    #6 13 Gru 2016 14:16
    DjMapet
    Poziom 42  

Wg. mnie, bardziej chińszczyzną zalatują te RH. :-)
    To oczywiste, że te "bajery" w jakimś stopniu wpływają na cenę, ale zapewniam Cię, że w niewielkim stopniu. Myślę iż STX szukał w miarę taniego, ale i też nie najgorszej jakości modułu do kolumn aktywnych i wybrali taki a że był też wyposażony w odtwarzacz MP-3 to widocznie stwierdzili iż wzbogaci funkcjonalność kolumn. Parę lat już je mają w ofercie, więc widać się sprawdzają. Jak by przynosiły straty (serwis, zwroty), to na pewno zniknęły by z ich oferty, tak jak wiele innych produktów. Nawet jakieś sensowne Behringery, czy t.Box-y, to już sporo większy wydatek.
    Nie jestem fanem tej firmy (STX), ale przy obecnej cenie Euro, trudno znaleźć bardziej sensowny sprzęt w Twoim budżecie.

lokis3 napisał:
    2x pasywna kolumna + wzmacniacz, może tutaj coś zaproponujesz?

Z nowego sprzętu, na tą chwilę nic i jak napisałem wyżej:
    DjMapet napisał:
    W tym budżecie to i z używanymi kolumnami będzie problem.

Ale warto szukać, niekiedy trafiają się okazje.

Pozdrawiam.

• #7 14 Gru 2016 06:36
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Kup pasywne uźywane paczki na 15+driver albo 15+8+driver i do tego końcówkę mocy. Dobrze poszukasz to w 1k się zmieścisz.

• #8 14 Gru 2016 09:20
    lokis3
    Poziom 18  

Mógłbyś zaproponować jakiś zestaw?

Mając na uwadze Wasze sugestie zaczynam skłaniać się ku kolumnom STX PA-650-8-FR-A lub STX PA-450-8-FR-A, chociaż ostatecznie jeszcze nie zdecydowałem.

• #10 19 Gru 2016 00:03
    lokis3
    Poziom 18  

Odsłuchałem na żywo kolumny RH Sound PP-0312A, tragedii nie było ale bez szału. Trochę brakuje możliwości regulacji środka, tylko niskie i wysokie.
    Zdecydowałem się ostatecznie wesprzeć rodzimy przemysł i wybór padł na STX PA-650-8-FR-A.

Te LDMki spoko, ale musiałbym kombinować wzmacniacz albo powermixer. Budżet mały i trochę zależy mi na czasie bo niedługo będzie potrzebne nagłośnienie na imprezę.

W awatarze Mark Knopfler ;)

• Pomocny post
    #11 19 Gru 2016 18:36
    DjMapet
    Poziom 42  

RH też jest rodzimą firmą, ale PA-650 (wg mnie) ogólnie wypadają lepiej.
    Do właściwego wysterowania, przydał by się jakiś mikser.

Brothers in arms Dire Straits, to dla mnie jeden z najpiękniejszych kawałków rockowych. :-)

Pozdrawiam.

• #12 19 Gru 2016 23:24
    lokis3
    Poziom 18  

Do zestawu mam mixer Behringer DJX700.
    Decyzja zapadła. Dziękuję za rzeczowe wypowiedzi.

Money for Nothing, Sultans Of Swing, Six Blade Knife, Expresso Love, Lady Writer, Once Upon A Time In The West, Heavy Fuel czy Walk of Life... oj dużo tego jest :)
    Odnośnie Dire Straits, to właściwie mogę polecić całą dyskografię :)

• #13 21 Gru 2016 22:38
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Na Walk of Life liniówkę testujemy po zwózce :P

• #14 10 Sty 2017 06:28
    lokis3
    Poziom 18  

STX PA-650-8-FR-A spisują się świetnie. Temat zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME