Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw monitoringu do oceny ~ najtańszym kosztem

12 Gru 2016 08:57 1593 11
  • Poziom 6  
    Pomyślałem, poszukałem i wyszło na to, że najtańszym kosztem, ten zestaw będzie najodpowiedniejszy:

Rejestrator: GISE GS-404M - 154zł
    Kamera: GISE HD AHD HDCVI HDTVI 1300TVL - 90zł (tutaj kamera będzie oglądała podwórko, będzie na wysokości 3m , a podwórko ma ok. 6x20m) Lepszej kamery nie znalazłem w tej cenie

i teraz chciałbym prosić o poradę, jaki dysk włożyć do tego rejestratora, w instrukcji napisane jest tylko że dysk ma być SATA. Ja oczywiście chcę do niego włożyć jakiś tani, używany.

PS. Sprzęt dostępny jest w sklepach eltrox.pl i eltro24.pl (poleca ktoś bardziej jedną z tych firm, czy tutaj już obojętnie którą wybiorę? )
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 27  
    Prytanie jaki rejestrator (producent ,typ) a w związku z tym dysk SATA czy EIDE . Tak samo jakie kamery ( producent , typ ) . To,że na Allegro nic nie mówi o w/w sprzęcie - jest tego tam dość sporo
    P.S.
    Wróżki zniknęły z Forum i nie chcą wrócić :cry:
  • Sklep ECSYSTEM
  • specjalista-kamery przemysłowe
    tetezz napisał:
    jakie parametry powinien mieć dysk aby najbardziej zbliżony był do tych które stosuje się w rejestratorach?

Seagate Skyhawk np. Lepiej kup dobry dysk który ma smarta który informuje że np temperatura pracy jest za wysoka (zapewne zainstalujesz rejestrator w miejscu gdzie nie będzie przewiewu).

tetezz napisał:
    kopułowe za 20zł z allegro

Zauważ że w tej cenie wiele firm wyprzedaje próbki i inne rzeczy. Oczywiście nie kupuj kamer analogowych (600-800TVL), bo to nie ma sensu.
    Ja na początku powiedział bym: w jakich warunkach będą pracowały kamery?
    Jakie jest oswietlenie? Kamery mają obserwować teren na przeciwko? czy coś dalszego ?

Dopiero po tych odpowiedziach, można wskazać któe kamery są OK
  • Poziom 10  
    Moim zdaniem szkoda każdej złotówki na taki przestarzały systyem analogowy.
    Po pierwsze nic na tym nie widać w dzień, a w nocy to już w ogóle zapomnij....
    Dysk do systemów monitoringu musi być do niego przystosowany. Jeżeli wrzucisz zwykły dysk komputerowy, to po nie długim okresie po prostu padnie. Polecam WD PURX.
    Przemyśl to i lepiej dołóż do zwykłego monitoringu pokroju AHD, HD-TVI, czy HD-CVI.
  • Moderator Zabezpieczeń
    tetezz napisał:
    PS. Sprzęt dostępny jest w sklepach eltrox.pl i eltro24.pl (poleca ktoś bardziej jedną z tych firm, czy tutaj już obojętnie którą wybiorę? )

Proszę spojrzeć na adresy obu firm i wyciągnąć wnioski samemu.
    Jak już kolega chce/musi oszczędzać aż tak bardzo to proponuję założyć ogłoszenie dot kupna używanego rejestratora. Mysśę, że wielu kolegów będzie miało takie na stanie w bardzo rozsądnych pieniądzach. ( Różnicę proponuję przezbaczyć na dysk lub lepszą nieco kamerę)
    pozdrawiam
    tetezz napisał:
    Rejestrator: GISE GS-404M - 154zł

Rejestrator z fabryki XM - dziurawy pod względem bezpieczeństwa, jak chcesz żeby twój rejestrator stał się botem lub żeby ktoś widział twoje kamery bez hasła ?

tetezz napisał:
    GISE HD AHD HDCVI HDTVI 1300TVL

Kamera tragiczna, poszukaj czegoś na IMX225 lub IMX238, dopłać 30-50 PLN bo co z tego że kupisz tanią kamerę jak jakość obrazu będzie tragiczna.

Dodano po 2 [minuty]:

tetezz napisał:
    eltrox.pl i eltro24.pl

Sprzedają pseudo profesjonalny sprzęt najniższej jakości - dziurawe rejestratory, kamery które opisują jako cudowne - a to chłam.

NIE KUPUJ
  • Poziom 6  
    A co Panowie myślą o kamerach zapisujących obraz na karcie SD które można podłączyć pod WiFi?
    KAMERA IP JBP ZEWNĘTRZNA WIFi HD
    Dane techniczne:
    Model KZ2
    Rozdzielczość: HD 1280×720
    Obsługa kart pamięci: do 64 GB
    Ilość klatek na sekundę: 30 fps
    Aluminiowa obudowa wodoszczelna IP66
    Bezprzewodowa komunikacja WIFI
    Podłączenie za pomocą kabla ethernet
    Podgląd online na telefonie, tablecie, komputerze
    Możliwość zapisywania obrazu na karcie pamięci
    Zapis obrazu na dysku zewnętrznym lub serwerze
    Możliwość wysyłki zdjęć na skrzynkę mailową
    Wbudowany tryb nocny 2 diody HIGH POWER IR
    Wbudowana detekcja ruchu
    Port lan RJ-45
    Funkcja alarmu

Ewentualnie, mógłbym prosić o opinie na temat tego rejestratora?
    https://www.olx.pl/oferta/rejestrator-monitor...lowy-z-dyskiem-CID619-IDeYek1.html#570f20fa78
  • Poziom 24  
    Ten rejestrator z Twojego linku to już analogowy zabytek.
    Cytat:
    Ewentualnie, mógłbym prosić o opinie na temat tego rejestratora?
    https://www.olx.pl/oferta/reje...CID619-IDeYek1.html#570f20fa78

Lepiej posłuchaj dobrej rady
    Malcus napisał:
    Moim zdaniem szkoda każdej złotówki na taki przestarzały systyem analogowy.
    ...
    Przemyśl to i lepiej dołóż do zwykłego monitoringu pokroju AHD, HD-TVI, czy HD-CVI.
    A jaki ty przewidujesz budżet ? podaj taki max
  • Poziom 6  
    No właśnie ok. 300zł narazie chciałem przeznaczyć, z czego dysk chciałem dobrać jakiś używany (w domu albo w kolegów na pewno się jakiś znajdzie, od komputera)

• Poziom 23  
    Miej tą świadomość, że jak kupisz kamerę GISE to za parę dni napiszesz posta na forum jak poprawić obraz z kamery ;) Takich już ty kilku było.

Odradzam takie zakupy.