Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 164/480 - Wyciek oleju z pod obudowy koła zamachowego

12 Gru 2016 09:22 1179 3
 • Poziom 12  
  Witam, mam problem z wyciekiem oleju z pod obudowy koła zamachowego w Scanii 164-480 silnik DC 1602. Wymieniam tą uszczelkę już drugi raz w ciągu dwóch lat. Problem polega na wycieku w górnej części silnika na łączeniu bloku silnika i obudowy koła zamachowego. Znajduję się w tym miejscu magistrala olejowa/ kanał doprowadzający olej do turbiny. Z tego co wyczytałem w multi to była na to jakaś akcja serwisowa. Została wprowadzona obudowa nowego typu , magistrala uszczelniona oringiem zamiast papierowej uszczelki? Czy ktoś ma doświadczenia z tym problemem? Pytałem w Scania Lublin ale nie uzyskałem informacji na ten temat. Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Kolego jeśli mogę Ci coś doradzić to na uszczelkę dookoła kanału olejowego przyklej jeszcze jeden pierścień z papieru który spowoduje mocniejsze uszczelnienie wkoło kanału olejowego.Ja w scani uszczelniałem między innymi skrzynię biegów na łączeniu obudowy sprzęgła ze skrzynią gdzie praktycznie każda się poci.
 • Poziom 38  
  Ja miałem taki przypadek, że obok tego kanału przechodzi śruba mocujaca nie wiem czy nie sprężarki i na wskutek korozji aluminium, owa obudowa pękła robiąc przetoke do kanału. Pomogła wymiana obudowy. To nie łatwe do zlokalizowania :)
 • Poziom 12  
  Dzięki za wskazówki. Póki co założyłem oryginalną uszczelkę i starą obudowę zobaczymy na jak długo to pomoże. Ostatnio zakładałem uszczelkę Reinza i praktycznie nie było po niej śladu przy obecnej naprawie.