Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus rog problem - Sterowniki, karta graficzna

Archo55 12 Dec 2016 11:16 1350 6
    Archo55
    Level 2  
    Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa Asus ROG. Ostatnimi czasy, zaczął męczyć mnie jeden problem, dość intensywnie przeszkadzajacy w korzystaniu z przeznaczenia laptopa - grania. Częściej niż gry widzę niebieski ekran z różnymi błędami, od tdr_failure (nvlddmkm.sys) przez błąd watchdog, kończąc na video scheduler internal error. Jak słusznie się domyślam błąd wskazuje na sterowniki karty graficznej, jednak próbowałem prawie wszystkiego, instalowałem najnowsze, starsze, próbowałem co nie co również z zintegrowana karta graficzna. Nic nie pomaga, jest Blue screen za Blue screenem. Ponadto warto wspomnieć, że błąd pojawia się przy włączeniu gier, inaczej nie występuje. Nie wiem czy komuś się to przyda, ale podczas uruchamiania laptopa w safe Mode widzę, że sterownik monitora jest uszkodzony, reinstalacja nic nie pomaga bo przy kolejnym sprawdzeniu jest to samo. Pilnie bym prosił o propozycje naprawienia tego problemu :D Nie jestem codziennym użytkowanikiem forum więc jeżeli temat jest w złym miejscu proszę o przeniesienie, serdecznie pozdrawiam ^^
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Uzupełnij post w dokładny model laptopa.

Archo55 wrote:
    jest Blue screen za Blue screenem.

Jesteś w stanie podać dokładny kod BSOD'a? Lub zdjęcie?

Zamieść screena z menadżera urządzeń.
    Również daj screena z HWiNFO z zakładki "Sensors" =>
    www.hwinfo.com

I na koniec wykonaj test pamięci RAM bootowalnym Memtest'em, by wykluczyć BSOD'y spowodowane problemami z uszkodzonymi blokami pamięci =>
    www.memtest.org
    Archo55
    Level 2  
    Problem się przybrał troszeczkę gorszy obrót, komputer prawie nie chce się włączyć. Podczas startu wyrzuca rozmaite bluescreeny, załączam fotki.

Asus rog problem - Sterowniki, karta graficzna Asus rog problem - Sterowniki, karta graficzna Asus rog problem - Sterowniki, karta graficzna Asus rog problem - Sterowniki, karta graficzna Asus rog problem - Sterowniki, karta graficzna

Do reszty instrukcji odniosę się zaraz, dodaję niepełną odpowiedź z obawy, że wyskoczy Bluscreen.
    Dodano po 14 [minuty]:
    Pliki z HWiNFO.
    Asus rog problem - Sterowniki, karta graficzna Asus rog problem - Sterowniki, karta graficzna Asus rog problem - Sterowniki, karta graficzna Asus rog problem - Sterowniki, karta graficzna Asus rog problem - Sterowniki, karta graficzna

A co do memtest, nie mam pojęcia jak tego użyć. :c
    Archo55
    Level 2  
    Okej, rozumiem, że potrzebuję CD albo pamięci USB, niestety nie posiadam takich, jutro skoczę po płytkę. A da się coś z tego co podesłałem wywnioskować?
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Że w temperaturach nie widać niczego niepokojącego.
    Trzeba by sprawdzić temp. podczas stresu.

Spróbuj puścić Furmark na 10 minut (jeśli się uda i nie wyskoczy BSOD).
    http://www.geeks3d.com/20150828/furmark-1-17-0-gpu-stress-test-opengl-benchmark/
    W tle pozostaw uruchomiony HWiNFO.
    Jak skończy się test w Furmark'u, uruchom ponownie HWiNFO izdaj screena z zakładki "sensors".
    Archo55
    Level 2  
    Zauważyłem, że komputer działa normalnie po zmianie ustawień PhysX z karty nvidia na "procesor". Gry włączają się normalnie, ale widać znaczy spadek fps, jakby działały na karcie zintegrowanej, zaraz ruszam po pen'a żeby zrobić mem test